Renault 5 zkušenosti

Dodržujte prosím delenie podľa modelov

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

Co koupit?

starou R5
9
60%
super 5
6
40%
nic, našetřit na pořádnou ameriku
0
No votes
 
Total votes: 15

Vencos
Posts: 7
Joined: Wed Jun 11, 2008 8:26 pm
Location: Praha CZ
Contact:

Renault 5 zkušenosti

Post by Vencos » Wed Jun 11, 2008 8:48 pm

Zdravím pány (a dámy, slečny? :) )zde na fóru :)
Protože jsme v CZ bohužel nenašel tolko vhodný web, jako ten Váš, ptám se zde, možná na celkem obyčejnou otázku...

otázkou je R5 1 generace (před 84) super five nechci, už se mi nelíbí, je moc nová...

asi mi k ní povíte jen to nejlepší, nicméně toto auto chci kvůli jeho kráse a houpavosti, žádné turbo, žádný sport :) klasiku jak má být 8)

Proto by mě zajímalo, jestli jsou nějáké věci které mě můžou od koupě odradit...
Například dostupnost dílů? všude je jich možná mraky, ale všechny na super 5... Auta jsou ovšem více odlišná že? Nebo je toho shodno více?

Na ameriky jde všechno koupit v USA, jak je to s renaultem?
Nebo doporučíte radši super 5?
čirou náhodou nevíte o staré pětce někde v ČR?

Děkuji všem za odpovědi ;) Je to jedno z mála evropských aut po kterém toužím :)

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Post by -=Mike=- » Wed Jun 11, 2008 9:03 pm

Nazdar.
Tak som rad, ze si zavytal na nase forum.
No ameriku si vies zadovazit, co nieje problem. S dielami to uz neviem.. Bude to nakladne ako pre nas dovoz dielou z FR.
No super 5 je pekne auto.. Ale ked chces klasiku, tak R5.. Alebo R5 Alpine.
V cechach R5 MK1 je dostatok.. A k diely sedia od R4 po R15.. Kompabilita je vysoka..
Staci pozriet na inzerciu tuto. http://www.renaultclubpraha.cz/
Su tam na predaj aj diely aj hotove auta.. Na slovensku je tyh starych R5 pomenej.. Stara R5 vie vyzerat velmi pekne, ked si ju hodis na styl R5 alpine..
Ale zas ked skor na veterana s malym prednym naraznikom urcite tiez zaujme :wink:
Snad sa ti nieco podari pekne najst :)
Ved ked sa ti pacia ameriky, tak aj Renault 5 sa dovazala do USA s nazvom R5 Le Car :)
R8,R12,Twingo

User avatar
jozo-ke
Posts: 1964
Joined: Sun Oct 28, 2007 1:41 pm
Location: Košice
Contact:

Post by jozo-ke » Wed Jun 11, 2008 9:26 pm

čavko...no to je rôzne...ak nechceš investovať do starej R5 tak kúp Super 5...záleži natom akú motorizáciu chceš...osobne mám R5 GTE a je to super autíčko...Mike má starú 5ku a tiež je perfektna...hoci je to len 1,0 karburátor.Na Super 5 zoženieš všetko ale na staršiu to by mohol byť problém.No a Ameriku?sú krásne aj ja by som bral,ale dostupnosť dielov nebude nič moc...predsa len z poza veľkej mláky to bude horšie ako z FR!
ex - Renault Clio 16V 92"
ex - Renault 5 GTE 91"

Vencos
Posts: 7
Joined: Wed Jun 11, 2008 8:26 pm
Location: Praha CZ
Contact:

Post by Vencos » Wed Jun 11, 2008 9:29 pm

Zatím jediná použitelná co jsem našel je na Sautu za 6000... Majitel se neozývá a nebere telefony:( , tak uvidíme :)

Na renaultklubu je ten krásný červený, ten se též neozývá :(

A dát za něj mnoho taky nemůžu, peněz málo... :(
Alpina je sice pěkná, ale to není to co chci :)
Snová by byla 1971 se stahovací střechou v nějáké pastelové barvě :)

Děkuji za odpověď a podporu, snad to vyjde :)
Jinak ten bílý je také oblepen samolepkami Le car (prý jakási "social edition"), tím bych ukecával vlez na US cars srazy : :D

Vencos
Posts: 7
Joined: Wed Jun 11, 2008 8:26 pm
Location: Praha CZ
Contact:

Post by Vencos » Wed Jun 11, 2008 9:33 pm

jozo-ke wrote:čavko...no to je rôzne...ak nechceš investovať do starej R5 tak kúp Super 5...záleži natom akú motorizáciu chceš...osobne mám R5 GTE a je to super autíčko...Mike má starú 5ku a tiež je perfektna...hoci je to len 1,0 karburátor.Na Super 5 zoženieš všetko ale na staršiu to by mohol byť problém.No a Ameriku?sú krásne aj ja by som bral,ale dostupnosť dielov nebude nič moc...predsa len z poza veľkej mláky to bude horšie ako z FR!
kdepak, díly jsou, jen za mořem :) A dovéz je není taký problém :) Hlavně AJ není takový problém jako FR...
já bych chtěl právě starou pětku ideálně s litorvým motorem :)

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Post by -=Mike=- » Wed Jun 11, 2008 9:33 pm

Tak prid na slovensko.. Jednu ti dam :)
R8,R12,Twingo

User avatar
jozo-ke
Posts: 1964
Joined: Sun Oct 28, 2007 1:41 pm
Location: Košice
Contact:

Post by jozo-ke » Wed Jun 11, 2008 9:39 pm

no presne tak..Mike ti predá tu jeho...dohovorte sa na fotkách...
ex - Renault Clio 16V 92"
ex - Renault 5 GTE 91"

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Post by -=Mike=- » Wed Jun 11, 2008 9:44 pm

:D:D neviem preco mi je smiesno.. Mam rad Budimir :D
R8,R12,Twingo

Vencos
Posts: 7
Joined: Wed Jun 11, 2008 8:26 pm
Location: Praha CZ
Contact:

Post by Vencos » Wed Jun 11, 2008 9:44 pm

na té je ale spousta práce :( (viděl jsme už - zrovna čtu :) )

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Post by -=Mike=- » Wed Jun 11, 2008 9:46 pm

Vencos wrote:na té je ale spousta práce :( (viděl jsme už - zrovna čtu :) )
Na tej je dost prace.Ale na karoserii.. Motor je ok.. A papierovo je 1973.. jedna z prvych..Ale bol tam meneny facelift. :(
Ja by som skusil skor klasicku europsku R5.. Nie Le Car.. Tie sa mi az tak nepacia..
A R5 MK1 je ozaj jednoduche auto a dostupnost dielou je bez problemou.. Ci na webe alebo v shopoch..
R8,R12,Twingo

Vencos
Posts: 7
Joined: Wed Jun 11, 2008 8:26 pm
Location: Praha CZ
Contact:

Post by Vencos » Wed Jun 11, 2008 10:01 pm

Je pravda že mám rok času a mohl bych si s tím hrát, ale finace jsou finance :(
Jinak tato bílá je s nápisy Le car, ovšem je to klasická evropská samozřejmě ;) Ta americká ani tak pěkná není...

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Post by -=Mike=- » Wed Jun 11, 2008 10:03 pm

Tak ci tak, ked kupis nejaku R5, tak sa s nou hrat budes.. Nove kable, generalka motora, olej a tak..
A zas mat auto, len na to, ze by som sa s nou nehral , by ma nebavilo .. :) Stale sa nieco najde na robote..
R8,R12,Twingo

User avatar
jozo-ke
Posts: 1964
Joined: Sun Oct 28, 2007 1:41 pm
Location: Košice
Contact:

Post by jozo-ke » Wed Jun 11, 2008 10:27 pm

Vencos wrote:Je pravda že mám rok času a mohl bych si s tím hrát, ale finace jsou finance :(
Jinak tato bílá je s nápisy Le car, ovšem je to klasická evropská samozřejmě ;) Ta americká ani tak pěkná není...
tak to ťa musím sklamať...v tom prípade si asi nekúpiš žiadne auto...neber to zle,ale je to tak...s veteránom si kupuješ aj starosti a aj výdaje na opravy.Pokial si aspoň kúsok technický zdatný tak veľa vecí zvládneš sám.Mikeho sice je obuchana ale nieje zhnitá a bolo o ňu starané...spodok ako nový...
ex - Renault Clio 16V 92"
ex - Renault 5 GTE 91"

Vencos
Posts: 7
Joined: Wed Jun 11, 2008 8:26 pm
Location: Praha CZ
Contact:

Post by Vencos » Thu Jun 12, 2008 4:06 pm

Já netvrdím že sem úplně švorc :) A neříkám že bych do toho nevrážel nic... Nečekám bezůdržbové auto :) Ale taky do toho nechci nasypat sto litrů... Když to auto vyjde, bude fungovat a jezdit, zůstane jako daily driver a do toho sypat hormady peněz je myslím nesmysl...
Celolak, nebo renovace? Taky nepřichází v úvahu.
Snad chápete jak to myslím... řekněme "udělat co nejvíc za co nejmíň"

User avatar
maroxe
Posts: 1121
Joined: Thu Apr 28, 2005 3:06 pm
Location: Bratislava

Post by maroxe » Thu Jun 12, 2008 10:09 pm

Ja som bol prekvapeny minule, ake su lacne diely na americke auta. Dolar ide dole, dovoznikov je vela, cize ceny su uplne super. Napriklad tlmice na Oldsmobila boli asi o polovicu lacnejsie ako na Renault 8 a bol v tom aj dovoz. Ale prave preto su stare Renaulty take vinimocne, pekne to povedal Majmaj na ostatnom zraze: Citujem a plne suhlasim: "Nehovorme si ake su to bezporuchove auta, nehovorme si ze nehniju, ale prave preto ze ich je tak malo a su tak uzasne, maju totiz dusu /tie starsie aj v pneu/, tak prave preto ich milujeme." Klasickych Renaultov z ciest ubuda... ...Takze je to na tebe.
Sexgrafik Renault Classic Clubu

Post Reply