Renault Scenic RX4 - vase zkusenosti?

Dodržujte prosím delenie podľa modelov

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

Post Reply
petrmaj
Posts: 26
Joined: Sun May 27, 2007 10:43 am

Renault Scenic RX4 - vase zkusenosti?

Post by petrmaj » Mon Nov 10, 2008 1:36 pm

Ahoj,

posilhavam po Renault Scenic RX4.

Jake jsou vase zkusenosti s timto vozem? Na co si dat pozor pri vyberu?

Diky, Petr (a modra R8)

User avatar
Alex
člen RCC
Posts: 2448
Joined: Fri May 05, 2006 10:22 am
Location: Okres Senec

Post by Alex » Mon Nov 10, 2008 2:05 pm

tak toto auto sa mi tiez paci. v dobe ked bolo uvedene na trh ho bolo velmi malo vidat. pozor si treba dat urcite. je to moderny renault a s tim suvisiace tradicne trouble :)
co ja viem, tak zvykli mat problemi s automatickou prevodovkou, nejake to zatekanie zo stresneho okna sa tiez casto vyskytuje... tolko len co som pocul. kazdopadne prajem vela stastia na dobry kus.
Image
Renault R8 1132 r.v. 1970

User avatar
Mario Horak
člen RCC
Posts: 769
Joined: Wed Apr 12, 2006 11:00 am
Location: Bratislava

Post by Mario Horak » Mon Nov 10, 2008 2:13 pm

Je tam kevlarový kardan. Je to ľahký moderný materiál, ale samozrejme má problémy so životnosťou a cena je tiež moderná. Nechcem ťa odhovárať, ale móde offroadov do mestskej prevádzky už odzváňa.
Renault R5 GTE, Renault Caravelle

User avatar
HOPPA
Posts: 59
Joined: Wed Mar 31, 2010 5:33 pm
Location: HOPPAland-CZ

Post by HOPPA » Mon Aug 16, 2010 7:29 am

Mario Horak-ano máš pravdu s tím kardanem,je problémový.Důvod?Není mazatelný a rozebíratelný-tudíž se mění celý.Řešení?Nechat ho udělat rozebíratelný a mazatelný.Na http://www.renault-megane.cz/ to někdo řešil,ale nevzpomenu si kdo,už je to nějaký pátek.Zkusím to najít,když bude někdo rychlejší,ať sem dá odkaz :wink:
Koupím si jakékoliv auto,pokud to bude Renault Mégane
Sbírka modelů Renault Mégane a Scénic
http://www.meganehoppa.estranky.cz/

User avatar
HOPPA
Posts: 59
Joined: Wed Mar 31, 2010 5:33 pm
Location: HOPPAland-CZ

Re: Renault Scenic RX4 - vase zkusenosti?

Post by HOPPA » Sun Nov 28, 2010 8:29 pm

Našel jsem to :D

To je zase ukázka vtipnosti konstruktérů od Renaultu. Kardan v originálním provedení je nerozebiratelný a kvůli např. špatnému ložisku v uložení musíš u nich investovat 34 000,- Kč. Samozřejmě, že jsem tento problém řešil a to u firmy Kony Zlín (www.kony.cz), i když kardan byl ještě v dobrém stavu, měl jsem samozřejmě vůle ve spojce. Ve výše jmenované firmě mi kardan kompletně zrepasovali včetně ložisek, křížů a spojky a provedli repasi křížů tak, že jsou nyní rozebiratelné, takže můžu nyní opravit jen to co je potřeba (konstruktéři od Renaultu styďte se ). Tato firma se ale zabývá pouze opravou kardanů, takže montáž a demontáž si zajisti sám a kardan tam pošli udělají to velmi brzy. A to nejdůležitější: cena 14 000 Kč vč.DPH. Není to málo ale je to kvalitní řemeslo a máš na dlouho klid. S autem se dá jezdit i bez kardanu ale jízdní vlastnosti nic moc.
Koupím si jakékoliv auto,pokud to bude Renault Mégane
Sbírka modelů Renault Mégane a Scénic
http://www.meganehoppa.estranky.cz/

Post Reply