kupa noveho renault megane

Dodržujte prosím delenie podľa modelov

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

Post Reply
barti
Posts: 2
Joined: Thu Apr 23, 2009 12:57 am

kupa noveho renault megane

Post by barti » Thu Apr 23, 2009 1:03 am

ahojte,

uvazujem o kupe noveho renault megane. Auto som bol rozhodnuty kupit, ale na internete som narazil na velmi nemile skusenosti so spolahlivostou a naslednym servisom tychto aut. Velmi by mi pomohlo, ak by ste mi napisali svoje osobne skusenosti, pripadne odporucili nejaky kvalitny "autorizovany" servis v blizkosti BA.

vdaka
barti

User avatar
jozo-ke
Posts: 1964
Joined: Sun Oct 28, 2007 1:41 pm
Location: Košice
Contact:

Post by jozo-ke » Thu Apr 23, 2009 10:52 am

nový megan je fasa...predošlá generácia mala problémy najmä v elektrike a chulostivý bol motor 1,5dCi..inač k novému 2009 nemám výčitky a o žiadnej chybe som zatial nepočul
ex - Renault Clio 16V 92"
ex - Renault 5 GTE 91"

User avatar
Alex
člen RCC
Posts: 2448
Joined: Fri May 05, 2006 10:22 am
Location: Okres Senec

Post by Alex » Thu Apr 23, 2009 11:18 am

vcera som bol na autosalone a samozrejme som si opacil aj megana. dizajnovo je o velky krok dalej ako predchodca. spracovanie interieru ma vsak privelmi nenadchlo, snad vyssie vybavy budu na tom lepsie, i ked mam dojem ze nevystavovali uplny zaklad.
co sa tyka 1,5dCi, mam kolegu s megan grandtour co za 3 roky s tymto motorom nemal ziaden problem, stastny to clovek :)
Image
Renault R8 1132 r.v. 1970

barti
Posts: 2
Joined: Thu Apr 23, 2009 12:57 am

Post by barti » Thu Apr 23, 2009 6:49 pm

Alex wrote:vcera som bol na autosalone a samozrejme som si opacil aj megana. dizajnovo je o velky krok dalej ako predchodca. spracovanie interieru ma vsak privelmi nenadchlo, snad vyssie vybavy budu na tom lepsie, i ked mam dojem ze nevystavovali uplny zaklad.
co sa tyka 1,5dCi, mam kolegu s megan grandtour co za 3 roky s tymto motorom nemal ziaden problem, stastny to clovek :)
Ja som na autosalone bol tiez, a prave interier vo mne zanechal velmi dobry dojem... Je to vec vkusu... A myslim, ze to bola jedna z vyssich vybav, ktora bola vystavena.

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Thu Apr 23, 2009 10:24 pm

Mna dnes v Banskej Bystrici skoro jeden zrazil.....
Kedze stihol ubrzdit, tak musim povedat ze brzdy ma dobre :-)
Odporuca ho aj komora Renault Classic Clubu :wink:

User avatar
jozo-ke
Posts: 1964
Joined: Sun Oct 28, 2007 1:41 pm
Location: Košice
Contact:

Post by jozo-ke » Fri Apr 24, 2009 8:41 am

:lol: počuli ste slovo podpredsedu...
ex - Renault Clio 16V 92"
ex - Renault 5 GTE 91"

plusminus
Posts: 1
Joined: Wed Jan 16, 2008 7:55 pm
Contact:

Post by plusminus » Fri Jun 26, 2009 6:29 pm

v January som sa previezol s 5dv. dizlom, z tohto auta som mal velmi dobry pocit, ale podla mna je krajsie coupe... ale to uz je kazdeho osobna volba, kolko dvier potrebuje :D
[url=http://www.meganeklub.sk][color=blue]www.MEGANEKLUB.sk[/color][/url]

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Sat Jun 27, 2009 9:14 am

Mne sa podarili dostat do ruky novy Megane Coupe 2.0 turbo...
Troska som bol rozladeny ked som prestupil z R16 :-) nejako dobre to brzdilo :-)
Velmi prijemne spracovanie vsetkych detialov (okrem vonkajsich prilepenych plastov) a konecne nebolo to klasicke vstavane radio... ktore este aj v Be Bop-e ostalo
Motor je ako z rozpravky... ten co jazdil predtym sparvil zaujimavu priemerku...
Pocitac ukazoval dojazd na plnu nadrz len 390km :-)
Samozreijme pri mojej pohodovej jazde (vecsina koni sa pokojne pasla) klesla priemerka na 8,4l
Samozrejme pri vychadzani z krizovatky som ich prevetral :-) (ESP v dazdi je dobra vec)
Jazda je pijemna aj po nasich cestach a pritom auto ostavalo dost stabilne aj pri pejazde zakrut vecsou rychlostou

Nie je to novinarska recenzia to neham na druhych... ale jazda bolo velice prijemna a konstatujem ze by som to auto akceptoval v mojej garazi :-)
Fotky pohladam a pridam

User avatar
jura
člen RCC
Posts: 187
Joined: Mon Sep 21, 2009 7:42 pm
Location: Nitra

Post by jura » Sun Oct 25, 2009 8:06 pm

Ja som mal možnosť sa pred nedávnom previezť v tom novom Mégane Grandtour-e bola to vyššia výbava s 1,4 l turbo benzínovým motorom a musím povedať, že na tie kone sa mi zdá trošku lenivý v nižších otáčkach aj keď sa tak okolo 3tisíc lepšie rozklusali...ale ten interiér :shock: všetko pekne poruke(aspoň pre mňa)...vedel by som si ho predstaviť doma v garáži...ale určite by som ho nevymenil za cukríka....to by museli doplatiť :D

Post Reply