Nějaká pěkná R8 na prodej?

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

User avatar
dobinus
Posts: 33
Joined: Tue Oct 17, 2006 3:37 pm

Post by dobinus » Mon Oct 13, 2008 1:02 pm

8)
R 1132

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Mon Oct 13, 2008 1:26 pm

No ten R8S motor je taky ako ja nemam v Caravelle 1100S ale mal by som mat... inac motor si myslim ze je ten isty akurat ma sanie na dvojkomorovy karburator Weber32DIR...

na svetla zober centimeter...

140 normalna R8 :arrow: G 160 cm sklo nie obruce :!:

petrmaj
Posts: 26
Joined: Sun May 27, 2007 10:43 am

Post by petrmaj » Mon Oct 13, 2008 3:28 pm

Cau Jirko,

tak ty jsi se vratil k R8ckam? Pry jsi mel nejakeho medveda nebo co?

Vim ze Jirka Matousek prodava (pokud ji uz neprodal) svou R8, bledemodra, 64 rocnik, Matus ji videl na sraze v JicineJestl ichces, poslu ti na nej kontakt.

Petr

petrmaj
Posts: 26
Joined: Sun May 27, 2007 10:43 am

Post by petrmaj » Mon Oct 13, 2008 4:00 pm

Jirko,

na i-veteran.cz je jedna, dle fotek pekna svetlemodra R8, zkus tam zavolat...

Petr

User avatar
dobinus
Posts: 33
Joined: Tue Oct 17, 2006 3:37 pm

Post by dobinus » Mon Oct 13, 2008 4:22 pm

:wink:
R 1132

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Mon Oct 13, 2008 10:21 pm

dobinus wrote:vlastně potřebuju auťák jen pro radost z jízdy. Jezdím málo a mám trasy, kde je s R8 radost jezdit.
Tak toto je pekne povedane... :wink: pisane :idea:

User avatar
PEPE-K
Posts: 6
Joined: Sat Feb 03, 2007 9:56 pm
Location: Brno, Renault Bouldevard 8r

Post by PEPE-K » Mon Oct 13, 2008 11:47 pm

Zdravím pana Dobeše,

abychom věc uvedli na pravou míru. Ačkoli je mi řešit takovou věc s křížkem po funuse přinejmenším trapné, situace si to žádá, a tak dodám k silným tvrzením původního majitele několik, která se zmínit nezdržoval.
Zaprvé, "kikslý motor" je relativní, a pro jen trochu schopného mechanika dočasný pojem. Motor chodí. A leštěním karburátoru a laděním předstihů přece na motoru práce nekončí...
Zadruhé, "osobně odrovnaná převodovka." Mohlo by být tématem vlastní debaty, jaký rozdíl je s odstupem let mezi Vaším tehdejším a současným tvrzením ohledně jejího stavu, přesto, sehnat funkční není taková potíž a s trpělivostí ji dokáže rozložit a sestavit během jednoho odpoledne tentýž mechanik, co by vyřešil motor.
Věc třetí, podvozek a lak. Lak byl hrozný a tvrzení o jeho Gordini odstínu jsem se smál již ve chvíli podpisu smlouvy, ale o něj tehdy nešlo. Podvozek? Mám svářeče, který by si na to troufnul klidně příští víkend a nevidí v tom takové drama jako Vy. Práce to jistě bude, ovšem kdo se bojí práce, nekupuje si čtyřicet let staré auto. Kampak tedy směřují Vaše slova?
A otázka závěrem, nestalo se i zmíněné piano obětí Vaší důsledné péče? Myslím, že jeho současný vlastník, není-li to vrakoviště Pardubice, bude mít podobný názor, jako mám já. Stačí nekrýt vlastní liknavost a vzpomínky by byly jistě lepší...

Pan Josef K., zatím ještě vlastník Vaší bývalé R8
R8, když ji miluješ, není co řešit...

User avatar
dobinus
Posts: 33
Joined: Tue Oct 17, 2006 3:37 pm

Post by dobinus » Tue Oct 14, 2008 12:17 am

howdy,

1) o špatném stavu převodovky jsem vám říkal, o nezařaditelnosti zpátečky jste věděl také! Spíše než o opravě jsem tehdy hovořil o výměně. Případná oprava by zřejmě byla dost náročná. Já jsem mechanika ochotného se do toho pustit věru nenalezl. A hledal, dokonce i přemlouval...
2) lak jsem měl v dobré víře za gord. odstín (prý to míchal dle dobových kódů), jeho pochybná kvalita byla zřejmá o a vadách podvozku jsem neměl tušení. Jo a smát jste se mohl klidně nahlas, asi bych se býval přidal :D
3) co se týká opravy motoru - těžko říci, opravdu si s tím nevěděli rady... i když někteří znali starý motory (simca, fiat..atp) Nicméně věřím, že to snad nebude nic složitějšího. Řeči o jednom odpoledni práce ovšem nechávám bez komentáře.
4) V případě, že máte mechaniky a svářeče (a jedno dvě odpoledne:) tak hurá do oprav!!
5) :D moje cena byla od začátku 5k vaše je 10k :D
6) když už se navážíte do mě a mých aut - tak piáno bylo udělané poctivě, koupil jsem ho po renovaci, najel 1000km a prodal novému a spokojenému majiteli.
R 1132

User avatar
PEPE-K
Posts: 6
Joined: Sat Feb 03, 2007 9:56 pm
Location: Brno, Renault Bouldevard 8r

Post by PEPE-K » Tue Oct 14, 2008 12:26 am

Aby řeč nevázla...

Nechci Vás tu nařknout, že jste mi nefunkční zpátečku zatajil, to trochu otáčíte. Spíš mi přijde, dnes již úsměvné, nezmínit "joy-ride" po poli a proraženou skříň...
O ceně hovoříte s humorem, leč abych skončil alespoň na pěti, musím nadstavit. Snad mi to zde přítomné osazenstvo promine, zbytek pochopí...
V případě motoru pak opět vystupuje na povrch snaha mírně zatočit s osudím ve svůj prospěch. Odpoledne jako časový údaj bylo vztaženo na složení převodovky. Nikoli na opravu motoru. Viz příspěvek výše...
Co dodat? Snad, jak bylo mile označeno, raději nic. Každopádně přeji mnoho štěstí při hledání dalšího objektu zájmu. A při jízdě na poli dávejte pozor, je to Renault, nikoli traktor...

JK
R8, když ji miluješ, není co řešit...

User avatar
dobinus
Posts: 33
Joined: Tue Oct 17, 2006 3:37 pm

Post by dobinus » Tue Oct 14, 2008 12:35 am

:evil:
R 1132

User avatar
PEPE-K
Posts: 6
Joined: Sat Feb 03, 2007 9:56 pm
Location: Brno, Renault Bouldevard 8r

Post by PEPE-K » Tue Oct 14, 2008 12:40 am

Tonoucí se stébla chytá? :wink:
R8, když ji miluješ, není co řešit...

User avatar
Pavel Vypler
člen RCC
Posts: 692
Joined: Mon Jun 30, 2008 8:19 pm
Location: Kolín,Česká Republika
Contact:

Post by Pavel Vypler » Tue Oct 14, 2008 12:42 am

no tak kluci,vše jde vyřešit i jinak a lépe :) ,často se psané slovo chápe jinak než vyslovené :D oba vás pozdravuju,AHOJ
Pavel V - http://www.RenaultCarClub.cz

User avatar
dobinus
Posts: 33
Joined: Tue Oct 17, 2006 3:37 pm

Post by dobinus » Tue Oct 14, 2008 12:46 am

:P
R 1132

pedro
člen RCC
Posts: 747
Joined: Sun Feb 11, 2007 11:39 am
Location: Bratislava

Post by pedro » Tue Oct 14, 2008 9:11 am

Sorry Dobinus, ale tiez mi pride divne ked s odstupom niekolkych rokov zacnes riesit svoje byvale auto. Za ten cas ho ten clovek mohol vymenit od podlahy, ale naopak nemusel na nom ani srobom otocit.
Dalsia vec je, ze ked si taky velky fanda R8, predal si ju, ked nastali problemy a kupil si si MB...to asi o velkom nadseni pre Renault 8 nesvedci.
Co sa tyka ceny, chapem Pepe-Ka, ze ked chce dostat spat 5 tisic, tak musi nadsadit, ale to snad nepochopi iba 5-rocne dieta.
Mimochodom cena JE VZDY VEC predavajuceho, neviem preco je v CR a SR moda kritizovat cenotvorbu, pride mi to buranske.
Renault 8 1132, r.v. 1968, modra "Gordini replica"
Renault 8 1130, r.v. 1964, biely
Saab 99 Turbo, r.v. 1979, belasy

User avatar
dobinus
Posts: 33
Joined: Tue Oct 17, 2006 3:37 pm

Post by dobinus » Tue Oct 14, 2008 10:19 am

Tak hele do mých důvodů prodeje R8 a koupi MB nevidíš,
nikdy jsem neprohlásil, že jsem integrovaný renaultista. Možná si nakonec koupím MGB, Alfu Romeo nebo Bugatti. Proč ne, že.
Auto na fotkách je v katastrofálním stavu, evidentně na něm nic neudělal.
Nehovoří o množtsví závad a chce za něj 10K.
Samozřejmě, že jsem se ozval, když jsem to zde nalezl, protože jde jednoduše o inzerát s lživým obsahem. Na auto se nešáhlo což potvrdil i mike. A opravdu mimořádně motivovaný osmičkář Kasperkevič ať jde k čertu :twisted:

Jdu se přihlásit na fórum ve Francii, ten floutek z Brna mě tady otrávil.
R 1132

Post Reply