Page 1 of 5
Rally projekt MRC
Posted: Tue May 20, 2008 9:16 pm
by jozo-ke
kedže do konca majstraku MRC chýbaju ešťe 4 závody,hneď potom príde zimka tak už teraz treba myslieť na novú sezónu.Rád by som ju odjazdil na veterániku,kedže aj vďaka vám všetkým ma chytili za srdce a dufam,že ešťe aj vďaka veteránom zažijem kopec srandy.Ale je pár podmienok.Chcel by som kasňu R8,každý vie že je radosť s nou jazdiť ale výkonik nieje nič moc a R8G je raritka taka že je väčšia šanca zbaliť Verešovu ako kúpiť Gordiny

.Takže rád by som dal nejakú zastavbu motora s obsahom od 1,4 do 1,8 s výkonom aspoň 100 koníkov.To už dokáže riadne zamiešať karty

Kedže som spokojný s motorom F3N tak by to nebolo odveci,lebo F7P z 16V to bude väčší problem.Takže otázka znie,či je technický možne do kasňe R8 šupnuť motor F3N z GTE.Ak áno..ako prevodovka?a ramená?Budem rád za každú pomoc a radu,kedže Mike má kasňu na dvore,aj keď chytenú ale vyvarať by trebalo aj tak.A určite je ju ľuto dať ju do šrotu.
Posted: Tue May 20, 2008 9:25 pm
by -=Mike=-
No som rad, ze ta chytili veterany za srdce.. Ja uz davno premyslam o prestavbe.. Ale skor vizualnej.. Kedze motor z Gord. je problem zohnat..
No napravy ti asi nevydrzia to je iste..
No ta kasna je volna.. Treba novu podlahu.. Inak je fajn a neburana.
Posted: Tue May 20, 2008 9:34 pm
by jozo-ke
to by som musel komplet prekopať ale potrebujem rady a nieje ich málo.No a tu tvoju kasňu by som bral..veď sa ešťe dohodneme..je mi ju ľuto...
Posted: Wed May 21, 2008 8:33 am
by Alex
mrkni si tuto temu
http://forum.renaultcc.sk/viewtopic.php?t=836
rozoberalo sa tu vela o prestavbe motora.
alebo este skus zistit u Rispana ci este predava tu jeho cervenu zavodnu osmicku, mozno sa dohodnete

toto
Posted: Wed May 21, 2008 10:54 am
by matus
Ako pise Alex, pozri si ten starsi prispevok najpv.
Ak budes mat dalsie otazky, tak mozeme diskutovat dalej.
Je este otazne, ci to ma byt ciste pretekarske auto, ktore budes na voziku vozit na preteky, alebo nieco co ma byt aj "street-legal"..!?
Posted: Wed May 21, 2008 1:17 pm
by jozo-ke
Určite pri takejto prestavbe bude ilegálstret.tak som pozeral,úchvatil ma obrázok s motorom F7P z clia alebo R19.rozumne by to bolo aj s motorom z 15ky alebo 16ky 1,6.
toto
Posted: Wed May 21, 2008 2:03 pm
by matus
Presne tak! Cestou 1.6ky z 15ky, 18ky a fuega by si mal uberat.
Vo fuegu bola aj 96ps atmosfera!
Posted: Wed May 21, 2008 2:08 pm
by vampire.five
Posted: Wed May 21, 2008 2:16 pm
by pedro
Posted: Wed May 21, 2008 2:28 pm
by Alex
chúda osmicka. bude vzduchom plapolat

odleti do teplych krajov
toto
Posted: Wed May 21, 2008 2:39 pm
by matus
Pretoze poziadavka bola na motor od 1.4 do 1.6...!
pedro wrote:Ne, ne, preco rovno nedat z Clia V6...?
Nad V6kou som uz aj ja rozmyslal, ale ta je uz trosku tazka, na to ze je za zadnou napravou...
Ked je to ale special, uvazoval by som aj nad 2.0 alebo 2.2 z R21. Namontovat z celymi sanami a otocit diferak. Zamnkut riadenie, ... alebo si mozes spravit aktivne riadenie zadnej napravy po vzore novej Laguny.
To iste by stalo za zamyslenie aj v pripade F3N.. Ale zase, objem nicim nenahradis.. Jedine vacsim...objemom
Alebo turbom! 1.4GTT urcite nie, to je priliz krehky motor na zavodenie. To potom 1.6T z 18ky, alebo Fuega. Ale karburator! Z kabloveho a hadickoveho salatu pri vstreku by si sa akurat tak zblaznil

Posted: Wed May 21, 2008 3:28 pm
by jozo-ke
matus wrote:Pretoze poziadavka bola na motor od 1.4 do 1.6...!
malo to mať obsah od 1,4 do 1,8 nie 1,6...
1,6 z Fuega alebo 15ky by stala za pomyslenie a nemusí by to bať zrovna karbes..práve preto by som bol skôr za F3N z 5ky,19ky alebo 11ky tých je hodne.Turbo neprichádza do úvahy už len kvôli koeficientu násobenia 1,7.To by som bol v triede s veľkými autami nad 1,8

toto
Posted: Wed May 21, 2008 3:44 pm
by matus
1.6 1.8: a sak nebudeme sa chytat za slovicka, zE?
Turbo: som si hned myslel, ze nechces..
A F3N mam aj v 21ke

Posted: Wed May 21, 2008 3:48 pm
by Alex
vidis, sak ked ti teraz nevada stoji, tak si mohol spravit experiment s tym motorom

Posted: Wed May 21, 2008 3:55 pm
by jozo-ke
toto by bolo naj riešenie...1,8 16V 135PS z R19

ale neviem ako to by bolo s prevodovkou
jasne že sa nebudeme hádať

veď 2 deci hore dole...radšej dáme veľšké pivo
