Renault Caravelle 1100S

Tu sa s nami môžete podeliť o svoje rozbehnuté a dokončené projekty.

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

Post Reply
User avatar
Caravelle
Posts: 3
Joined: Fri Jun 25, 2010 9:02 pm
Location: Nitra
Contact:

Renault Caravelle 1100S

Post by Caravelle » Sat Jun 26, 2010 9:19 am

Chcem vám predstaviť moju Caravellu :)

Zopár foto nájdete tu:
http://pokec.azet.sk/mantigi/fotoalbumy ... cd219cce05

Jedno video:
http://www.youtube.com/watch?v=O2P5xOif4qs

Je to vlastne auto môjho otca ktorý ho vlastní už 41 rokov. Prišiel k nemu ako 17 ročný- celé to má zaujímavý príbeh. Na tom aute pricestoval na Slovensko jeden pán z Nemecka- bol nám nejaká vzdialená rodina, a čo čert nechcel- dostal za volantom infarkt a vtom sa vrezal do čerešne až po predné sklo-trafil to rovno na stred. Chlapík pravdepodobne skonal skôr ako nabúral.Čelné sklo sa akoby zázrakom nerozbilo. Kontaktovali môjho otca že aby vrak odpratal -keď nám to je rodina. Keď prišiel na miesto nehody ani to nechcel zobrať, ale keď zistil že to je cabriolet napokon to dopravil do garáže. Potom sa začali ťahanice so štátom- veď v tej dobe aby niekto vlastnil zahraničné auto a ešte k tomu cabrio bolo nezvyčajné. Dakto mu poradil že ho treba naoko znehodnotiť ešte viac - napríklad musel naliať vodu do motora kde je obyčajne olej, potom ho musel darovať štátu a následne ho odkúpiť. No podarilo sa to a za 200 KČS bol jeho. Rýchlo rozobral a vyčistil motor, pozháňal nejaké diely a pustil sa do vyklepávania. Porobili ho a ako chlapci sa na ňom vozili, dokonca aj nás z bratom do škôlky vozili čo si ešte matne pametám. Po 10 rokoch používania zkorodovalo do takej miery že sa karoséria začala zatvárať. Odstavil ho, pár rokov bolo u nás v garáži, potom ho dal známemu že ho vyvarí keď bude mať čas - ten si ho nenašiel ani po vyše 10 rokoch a autu sa stav po pobyte v šope spolu so sliepkami rapidne zhoršil. Bolo treba vymeniť ŠPZ a pri tej príležitosti sme ho priviezli domov a začali renovovať sami za pomoci známych-odborníkov.
Auto už je pojazdné, bez kúska hrdze - bolo celé opieskované, motor je po GO, interiér dávam speť pôvodný- čo sa zachovalo , a čo nie robím nové. Niektoré veci už nie sú originál, napr. predné svetlá, výfuk, hlavný brzdový valec a AC pumpa sú zo škody, predné blinkre -asi lada. Ešte vypínače sú nové lebo staré poodchádzali + pri tej nehode sa zlomila páčka tlmené /diaľkové - to bude dočasne na nožný spínač.

Nakoniec by som chcel poprosiť o pomoc pri hľadaní dielov ako sú všetky guľové čapy a tlmiče. Malo by to pasovať z R8. Dajú sa niekde na Slovensku zohnať tieto diely nové?
Renault Caravelle 1100S (1967)

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Post by Anarki » Sat Jun 26, 2010 11:08 am

Na to akú bezútešnú históriu má za sebou vyzerá perfektne. :wink:
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Post by Anarki » Sat Jun 26, 2010 3:08 pm

Tlmiče ak máš pôvodné a nie sú prehnité alebo po búračke ohnuté sa dajú repasovať. :idea:
U nás to robí jeden chlapík a robí to dobre, zatiaľ sa nikto nesťažoval a to repasuje tlmiče aj na závodné autá.
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

User avatar
Caravelle
Posts: 3
Joined: Fri Jun 25, 2010 9:02 pm
Location: Nitra
Contact:

Post by Caravelle » Sat Jun 26, 2010 9:27 pm

Tlmiče sú ešte pôvodné ale zatiaľ ešte fingujú- tipujem tak na 60 percent. Chcel som dačo do zásoby keď už sa nebude dať zohnať nič. Guľové čapy už troška počuť na jamách-s tým treba už niečo robiť. Dnes mi bratranec poradil firmu v Zlatých Klasoch kde renovujú aj tlmiče aj čapy tak tam chcem skúsiť zavolať. Možno keby som mal kontakt na toho vášho človeka skúsim najprv tam.
Renault Caravelle 1100S (1967)

User avatar
Pavel Vypler
člen RCC
Posts: 692
Joined: Mon Jun 30, 2008 8:19 pm
Location: Kolín,Česká Republika
Contact:

Post by Pavel Vypler » Sat Jun 26, 2010 9:30 pm

Ahoj,vítám tě tady na foru :D

Prohlédl jsem si ty fotky a video a musím říci celkem dobrá práce :)
Škoda jen toho nového rádia a repro v bokách,ale zase to aspoň hraje.V zádu je americký nárazník (myslím ty kapky velké),ale co jsem zjišťoval,tak se v tomto provedení dávali i do některých evropských zemí,škoda,že se nedochovali i na tom předním..., a škoda je i těch předních blinkrů... Jinak celý podvozek,nápravy,motor a převodovka je z R8. Sehnat se dá skoro vše, je to jen o penězích.Ve francii jsou dvě firmy co dělají repliky dílů na tyto auta (mecaparts a http://www.melun-retro-passion.com/ ) .Rád bych si někdy vaše auto prohlédl osobně, nepojedete třeba příští týden na sraz do Krpáčova ?? Nové tlumiče jsem viděl i někde v katalogu od nějaké firmy,ale ta cena stála za to ,už nevím,kde jsem je viděl...
Pavel V - http://www.RenaultCarClub.cz

User avatar
Alex
člen RCC
Posts: 2448
Joined: Fri May 05, 2006 10:22 am
Location: Okres Senec

Post by Alex » Sat Jun 26, 2010 9:45 pm

super super. uz len prihlasku do klubu podat! :P
Image
Renault R8 1132 r.v. 1970

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Post by -=Mike=- » Sat Jun 26, 2010 9:50 pm

Ahoj a vitaj na fore :)
Tak tvoja Caravella je naozaj nadherna... a ked dobre pozeram ma podobny odtien cervenej ako moja R12:)
Blahozelam k renovacii a prajem Vam obom vela stastnych km.. :) Mala stastie ta caravella.. raz naburana, potom hrdzava.. ma vela zivotov:D
Zdar :)
R8,R12,Twingo

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Sat Jun 26, 2010 11:01 pm

no troska pracujem a co sa tu neobjavi... :-) nejako sa nam slniecko derie von a zrazu Carevelly rastu :-)
Sme radi ze sa take daco takto zachovalo ... krasne spomienkove pribehy na komunizmus.... (to pekne potesi)
S hladanim dielou neni problem to prave riesim pre seba a aj Pre Vlada co ma zelenu Caravellu... staci len povedat co...
Pozdravujem otca a ze buduci tyzden v Krpacove :-)

User avatar
krestan
Posts: 518
Joined: Fri Nov 07, 2008 3:26 pm
Location: Šalgovce
Contact:

Post by krestan » Sun Jun 27, 2010 6:53 am

Caravelle wrote:Tlmiče sú ešte pôvodné ale zatiaľ ešte fingujú- tipujem tak na 60 percent. Chcel som dačo do zásoby keď už sa nebude dať zohnať nič. Guľové čapy už troška počuť na jamách-s tým treba už niečo robiť. Dnes mi bratranec poradil firmu v Zlatých Klasoch kde renovujú aj tlmiče aj čapy tak tam chcem skúsiť zavolať. Možno keby som mal kontakt na toho vášho človeka skúsim najprv tam.
hoj.. je to kraska to sa musi nechat..

na tie zlate klasy /ilešhaza/ sa vyjebabry.. nestoji to za to.. konkretne od nich nevydrzia ani polovicu toho co funglace..
Renault 5 1,6D ex - brikety patria do kachiel ,Renault 5 1,4 i - v uzivani drahej polovičky ,osobne vozidlo
Renault 5 1,7 GTE

RCC SR na Facebooku http://www.facebook.com/group.php?v=photos&gid=251338922390#/group.php?v=info&gid=251338922390

User avatar
Caravelle
Posts: 3
Joined: Fri Jun 25, 2010 9:02 pm
Location: Nitra
Contact:

Post by Caravelle » Sun Jun 27, 2010 7:22 am

Ďakujem za ten link- je tam toho naozaj dosť, dokonca aj take veci čo som ani nedúfal že by sa dali niekde zohnať ako napríklad tesnenia okolo okien a dverí.

Na ten zraz v Krpáčove to asi nestihnem-škoda chcel som tam ísť a pochváliť sa ale pred mesiacom sa mi narodila dcérka a na budúci týždeň odchádzam služobne na 3 týždne do Viedne. Snáď niekedy nabudúce mi to vyjde.

Ešte ma napadla jedna otázočka: tuší niekto koľko je celkovo zachovaných Caravell a koľko ich môže byť asi ak na Slovensku :?:
Renault Caravelle 1100S (1967)

User avatar
Pavel Vypler
člen RCC
Posts: 692
Joined: Mon Jun 30, 2008 8:19 pm
Location: Kolín,Česká Republika
Contact:

Post by Pavel Vypler » Sun Jun 27, 2010 12:40 pm

Kolik jich je na slovensku ti řekne asi Majmajko, já jen vím,že v CR jich je registrovaných na normálních značkách 5 a na veteránských asi 3, no z toho osobně znám asi 4 nebo 5 lidí...
Pavel V - http://www.RenaultCarClub.cz

User avatar
Mario Horak
člen RCC
Posts: 769
Joined: Wed Apr 12, 2006 11:00 am
Location: Bratislava

Post by Mario Horak » Mon Aug 02, 2010 9:59 pm

Pekná, klobúk dole.
Renault R5 GTE, Renault Caravelle

Post Reply