Q Parazit zvaný Kooperativa

o všetkom...

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Q Parazit zvaný Kooperativa

Post by Anarki » Tue Apr 14, 2009 10:12 pm

http://staznosti.sme.sk/cpld/2478/KOOPE ... tovky.html

Nemá zmysel aby som to opisoval ja ako zaujatá strana :idea:
Nech si každý prečíta a utvorí vlastný názor sám. :roll:
Zvášť o oficiálnej odpovedi kooperativy :|

Prvé groteskné oznámenie o totálnej škode je uložené tu. :)

http://picasaweb.google.sk/AnarkiR5/Par ... ooperativa#

Je to varovanie pre nás všetkých ktorý máme radi svoje autá staršieho dáta a ktorých by parazity ako Kooperativa najradšej ošklbali ako husi. O nič lepšie na tom nie sú ani samotný klienti Kooperativy, trikrát mi volali z tej kvázipoisťovne a zakaždým mi doporučovali aby som zvyšnú cenu auta vymáhal od vinníka nehody. Poisťovňa zaplatí 250 € a vinník nech doplatí 1250 € :roll: Načo mu je potom poistka :shock:
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

User avatar
Alex
člen RCC
Posts: 2448
Joined: Fri May 05, 2006 10:22 am
Location: Okres Senec

Post by Alex » Wed Apr 15, 2009 7:32 am

no pekne :?
Image
Renault R8 1132 r.v. 1970

User avatar
jozo-ke
Posts: 1964
Joined: Sun Oct 28, 2007 1:41 pm
Location: Košice
Contact:

Post by jozo-ke » Wed Apr 15, 2009 8:20 am

sú to zdierači ako každý ostatný :!:
ex - Renault Clio 16V 92"
ex - Renault 5 GTE 91"

User avatar
matus
člen RCC
Posts: 2091
Joined: Wed Mar 09, 2005 7:43 pm
Contact:

toto

Post by matus » Wed Apr 15, 2009 8:45 am

Je to smutne ale je to zial tak. Toto nieje problem len kooperativy, toto robia vsetky poistovne. Ked mne naburali Nevadu tiez bola reakcia likvidatora na rok vyroby 1991 v tom zmysle, ze sak to uz je straaasne stare auto. Alianz mimochodom. Proste zakony im to umoznuju tak to vyuzivaju, boli by sprosty keby nie.

Otec mal teraz podobne stretnutie s poistovnou v nemecku. Pri odhrabavani snehu mu nacuval traktor do zadneho blatnika. Pokrcil ho, zlomil kus narazniku znicil vytahovaciu antenu. Prisiel likvidator, skodu vycislil na 7500€ a kedze trhova cena auta je 3000€ je to Totalschaden! Auto je MB C180 rv95.

Jo a prosimta, zabudni na to ze tituly ako "banka roka" a "poistovna roka" su udelovane za zasluhy. Dostane ho ten kto sa rozhodne si ho kupit!

Ja mam kooperativu ako PZP na troch autach a je mi to jedno. Lutujem toho do koho naburam, ale apon mam lacnu poistku. Zatial som bural 2x a nikto sa nebol stazovat alebo vymahat.
Havarijku by som si ani na nove auto nedal. To radsej pchat tie peniaze do ponozky alebo na terminovany vklad..
Image
Predseda OZ Renault Classic Club
Renault R8 1130 (1964) -+- R8 1130 (1965) -+- R8 1132 (1967) -+- BMW 528iA (1997) -+- Jawa 50 Pionier (1971)
Pravopis je pre ľudí čo majú príliš veľa času!

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Wed Apr 15, 2009 10:32 am

tak taku R5 za 250€ by som chcel kupiť ...

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Post by Anarki » Thu Apr 16, 2009 12:31 am

Nerobil som si ilúzie že mi zaplatia kopu prachov. Vedel som, že amortizácia bude vysoká ale stavil som na to, že nové diely ktoré tam boli dané budú ocenené / amortizované podľa ich veku a původnej ceny čo sa bohužiaľ nestalo. Keď som sa informoval vo Wustenrote koľko by som dostal u nich tak po prepočte a akceptácii nových dielov sme sa dostali na 1500 € V Alianze by som obstál horšie, tam nové diely neuznávajú ale prepočítajú ich cenu a znížia amortizáciu celého auta. Aj napriek tomu by som od nich dostal 1000€

Je to bohužiaľ fakt, že Kooperativa sú najhorší z najhorších. Stačí si kliknúť sem

http://staznosti.sme.sk/search_google_r ... x=0&sa.y=0

Sú tam sťažnosti na tri strany :idea: žiadna iná poisťovňa nemá ani len polovičný počet sťažností.

Neviem akú máš lacnú poistku no pri dnešnom klientskom boji by si takú istú keď nie lepšiu cenu dostal aj inde. Je mi ľúto tvojej ľahostajnosti voči podvodom ktoré sa dejú v Kooperative no je to tvoja vec a tvoj názor.

Držím ti palce aby si nenabúral z vlastnej viny do niekoho ako ja - čo nastrkal do svojho starého auta kopu prachov a nie sú mu ukradnuté.
V opačnom prípade preplatíš ušetrené peniaze z "lacnej poistky" niekoľkonásobne a ako vinník nebudeš môcť svoju poisťovňu nijako donútiť k lepšiemu odškodneniu (ani súdnou cestou).
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

User avatar
matus
člen RCC
Posts: 2091
Joined: Wed Mar 09, 2005 7:43 pm
Contact:

toto

Post by matus » Thu Apr 16, 2009 10:43 am

tu mas cenu poistiek: http://forum.renaultcc.sk/viewtopic.php?t=934&start=60

Inak verim ze poistovna u ktorej niesi ti naslubuje co len chces ;)
Okrem toho ja si nerobim iluzie ze pri nehode z niekoho ineho viny dostanem nejake adekvatne peniaze od jeho poistovne. Je mi luto co sa ti stalo ale nepojdem si kvoli tomu zrusit poistku. V ziadnom pripade neobranujem kooperativu, ale nebudem niekde inde platit vyssiu poistku aby do mna nabural niekto z PZPckom od kooperativy a aj tak dostanem velke gulove. To nedava zmysel.

Zivot je jeden z najtazsich.
Image
Predseda OZ Renault Classic Club
Renault R8 1130 (1964) -+- R8 1130 (1965) -+- R8 1132 (1967) -+- BMW 528iA (1997) -+- Jawa 50 Pionier (1971)
Pravopis je pre ľudí čo majú príliš veľa času!

User avatar
Mario Horak
člen RCC
Posts: 769
Joined: Wed Apr 12, 2006 11:00 am
Location: Bratislava

Post by Mario Horak » Thu Apr 16, 2009 9:29 pm

Bohužiaľ je to tak. Žijeme na Slovensku a nepomôžeme si. Mám rovnakú skúsenosť z minulého roka s Allianzom. Na rozdiel od Anarkiho som o postupe poisťovne vedel dopredu.
Renault R5 GTE, Renault Caravelle

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Post by Anarki » Fri May 01, 2009 3:32 pm

Praktiky Kooperativy v ČR :shock: Čo dodať :roll:

http://chrudimsky.denik.cz/zpravy_regio ... 80516.html
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Mon Sep 14, 2009 12:13 am

No ja idem skusat pre zmenu do CSOB kedze dnes som nedostal prednost a praskli mi do boku na Stefanovi....

User avatar
Mondrejka
člen RCC
Posts: 590
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:28 am
Location: Rovinka
Contact:

Post by Mondrejka » Mon Sep 14, 2009 9:00 am

Majmajko , dnes verit ze Ti niekto da prednost je to iste ako verit ze na viac ako 10 rocnom aute ti zaplatia skodu vziknutu pri poistnej udalosti.

Podla informacie po 10 roku beru cenu auta takto:
zoberu cenu ktora bola v case kupy noveho, z nej zoberu 10% (po preratani kurzu, inflacie a cisla ponoziek) a k tomu postavia cenu opravy, ak je vyssia tak vacsinou zaplatia tych 10% alebo daju navrh na totalku. tych 10% rataju pre auta od 10 rokov a viac stale.
Clen RCC klubu R5 GTE 1,7i (1988) do 6/2007 momentalne s vozidlom od skupiny Renault.

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Post by Anarki » Mon Sep 14, 2009 9:44 am

Áno, je pravda že dnes ti žiadna poisťovňa nezaplatí škodu na viac ako 10 rokov starom aute tak ako si predstavuješ pokiaľ je v stave ktorý tomu veku zodpovedá (diely pôvodné, lak pôvodný).

Ale to že ti neuznajú cenu nových originálnych dielov starých menej ako 2 roky, cenu lakovačky a likvidátor ti povie že je tvoj problém že si si do starého auta kúpil nové diely, to dokáže jediný parazit na svete ....
V ďalších poisťovniach ktoré som obehal som dostal jednoznačné stanovisko, že by som za tie diely dostal primeranú sumu (minimálne 4 krát väčšiu ako od parazitov.)
Takže je treba si preštudovať sťažnosti na internete, tá poisťovňa čo ich má najmenej bude tieto veci riešiť najsolídnejšie.
Takisto je veľký rozdiel či sa škoda vzniknutá na aute rieši z poistky zákonnej alebo z poistky havarijnej. Pri havarijnej poistke ti môžu preplatiť u staršieho auta v prepočte až o 50 percent viac.

A na zavér, to čo nezaplatí poisťovňa máš právo vymáhať v občiansko právnom konaní od vinníka. :idea:
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

User avatar
matus
člen RCC
Posts: 2091
Joined: Wed Mar 09, 2005 7:43 pm
Contact:

toto

Post by matus » Mon Sep 14, 2009 10:13 am

Anarki wrote:V ďalších poisťovniach ktoré som obehal som dostal jednoznačné stanovisko, že by som za tie diely dostal primeranú sumu (minimálne 4 krát väčšiu ako od parazitov.)
Ked vtacka lapaju, pekne mu spievaju. 8)

Rozumiem ze si nahnevany na KOOP, ale snad si naozaj nemyslis ze by ti ina poistovna preplatila skodu na starom aute.
Mne ked naburali nevadu (rv 1991) tak likvidator tiez k tomu autu pristupoval ako k strasne starej rachotine.. A to bol allmighty Allianz!
Image
Predseda OZ Renault Classic Club
Renault R8 1130 (1964) -+- R8 1130 (1965) -+- R8 1132 (1967) -+- BMW 528iA (1997) -+- Jawa 50 Pionier (1971)
Pravopis je pre ľudí čo majú príliš veľa času!

User avatar
Mondrejka
člen RCC
Posts: 590
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:28 am
Location: Rovinka
Contact:

Post by Mondrejka » Mon Sep 14, 2009 10:51 am

To je podobne aj v zdravotnictve, kde si stale kazdy mesiac platis zdravotnu poistku a ked ochories tak pekne zaplatis za navstevu lekara aj za lieky.

Tak preco sa cudujeme pri PZP? Odpoved: Lebo zijeme v omyle ze niekto dobrovolne zaplati za nase chyby co je jasna blbost. Tu ide o peniaze nie o stastnych klientov.
Clen RCC klubu R5 GTE 1,7i (1988) do 6/2007 momentalne s vozidlom od skupiny Renault.

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Post by Anarki » Mon Sep 14, 2009 11:46 am

Matus: Nehovorím že Allianz sú najlepší. Treba si zistiť ktorý sa ako správajú k nehodám na starých autách. Kamaratovi naborili staru ohnilu rachotinu Golf 2 GTD (1989). Prepucene dvere, predny blatnik, z tej strany pokrceny skelet. Zo strany vinníka Od Wustenrotu dostal totálku a vyplatily mu 1000 Euro. :idea:
Za 500 Euro kupil zachovalu kasnu, prehodil hrniec s Vin kódom a veci ktoré mal zachovalejšie a je vysmiaty ako lečo. :evil:

Mne za Renault 5 GT Turbo r.v. 1986 chceli vyplatiť za totálku 250 Euro (nový nárazní, nový kalander, nové svetlá, nové čelo, nové blatníky, dva roky stará lakovačka) ťahám sa s nimi po súdoch a mám kopu problémov, volajú mi ľudia ktorý mi "doporučujú" aby som si s nimi nezačínal a peniaze vymáhal od vinníka nehody.
Sorry KoCotperatíva sú hajzli číslo jedna, prečo myslíš že v kancelárii poisťovateľov Slovenska je na nich najviac sťažností. ? Prečo myslíš že na sme sťažnosti je na nich najviac sťažností ? Je každého osobná vec kde sa poistí ja len hovorím to čo sa mi stalo a ako som s nimi dopadol. Nech sa podľa toho každý zariadi ako chce.
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

Post Reply