POKEC má problém s nasou Diskusiou a pokecom

o všetkom...

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

User avatar
maroxe
Posts: 1121
Joined: Thu Apr 28, 2005 3:06 pm
Location: Bratislava

POKEC má problém s nasou Diskusiou a pokecom

Post by maroxe » Tue Apr 20, 2010 10:18 pm

Priatelia,
Uz druhy krat nam prisiel list o tom, ze porusujeme prava POKECU tym ze mame vo fore diskusiu s nazvom Diskusia a pokec.
Prisiel nam takyto list mailom:
VOJČÍK & PARTNERS, S.R.O.
Rázusova 28, 040 01 Košice, IČO: 36 866 563, IČ DPH: SK 2022952239
zapísaná v OR OS KE I, odd.: Sro, vloţka č.: 24916/V, www.vojcik.sk
Renault Classic Club
renaultcc@renaultcc.sk
VEC: Upozornenie na porušovanie práv na doméne „renaultcc.sk“
Váţený prevádzkovateľ domény „renaultcc.sk“, týmto Vás upozorňujeme, ţe sprístupňovaním obsahu na doméne „renaultcc.sk“ dochádza k ohrozovaniu a porušovaniu práv nášho klienta, spoločnosti Azet.sk, a.s., so sídlom M.R. Štefánika 13, 010 01 Ţilina, IČO: 36 023 523, zapísanej v obchodnom registri Okresného súdu Ţilina, Oddiel: Sa, vloţka č.: 10459/L (ďalej aj „Klient“).
Práva majiteľa ochrannej známky „POKEC“
Spoločnosť Azet.sk, a.s. je majiteľom slovnej ochrannej známky „POKEC“, číslo zápisu: 198301, zapísanej na Úrade priemyselného vlastníctva SR pre územie Slovenskej republiky podľa Medzinárodného triednika tovarov a sluţieb aj pre triedy 35 – reklama, reklama (online) na počítačovej sieti, vyhľadávanie informácií v počítačových súboroch, 38 – on line komunikácia prostredníctvom počítačových sietí, 42 – sluţby zoznamovacích agentúr vrátane zoznamovacích sluţieb prostredníctvom internetu a audiotextu, teletextu, prostredníctvom tlače, rozhlasu a televízie, zoznamovacia inzercia.
V zmysle zákona o ochranných známkach nesmie bez súhlasu majiteľa ochrannej známky nikto používať pre podobné a rovnaké služby rovnaké alebo podobné označenie.
Na internetovej adrese http://forum.renaultcc.sk/ sprístupňujete verejnosti fórum, pod označením „Diskusia a pokec“. Slovné označenie „Pokec“ je v tejto súvislosti pouţívané pre rovnaké sluţby (online komunikácia) ako tie pre, ktoré je ochranná známka „POKEC“ zapísaná. Týmto konaním dochádza k porušovaniu práv z ochrannej známky. Ochranná známka „POKEC“ je navyše známkou s dobrým menom na území Slovenskej republiky, čím sa jej poskytuje ešte širšia zákonná ochrana.
V zmysle zákona sa zakazuje používanie označenia podobného alebo zhodného s ochrannou známkou pre akékoľvek tovary a služby, ak by toto používanie bolo na ujmu jej rozlišovacej spôsobilosti.
Zodpovednosť za uvedené neoprávnené pouţívanie ochrannej známky je objektívna, čo znamená, ţe v prípade porušenia alebo ohrozenia práva sa na strane porušovateľa neskúma zavinenie.
Dovoľte nám rovnako pripomenúť, ţe drţiteľ domény a osoba, ktorá prevádzkuje stránky „renaultcc.sk“, je zodpovedná aj za obsah, ktorého pôvodcom je akákoľvek tretia osoba (napr. používatelia služieb) a to od momentu, keď sa dozvedela o jeho protiprávnosti (najneskôr doručením tohto upozornenia).
V záujme predchádzania ďalšieho porušovania práv nášho Klienta na stránkach „renaultcc.sk“ Vás týmto žiadame, aby ste bez odkladu po doručení tejto výzvy:
 zmenili označenie fóra „Diskusia a pokec“ na ľubovoľné iné označenie tak, aby neobsahovalo slovnú ochrannú známku „POKEC“ ani jej odvodeninu, do budúcna sa zdržali ďalšieho používania označenia „POKEC“ a jemu podobných označení.
Na základe uvedeného veríme, ţe našim poţiadavkám bez odkladu po doručení tohto upozornenia vyhoviete.
S pozdravom
JUDr. Leo Vojčík
advokát


Prave prebieha proces v ktorom sa rozhoduje ze pride k výmazu ochrannej znamky POKEC a jej derivatov. Uz vysudili velke mnozstvo penazi, cize dost nas tym strasia. Tu je moja odpoved:

Dobrý deň.

Ďakujeme Vám za upozornenie. Veľmi nás mrzí, že v tomto maličkom štáte dochádza k takýmto absurditám.
Určite by bolo namieste vydať slovník slov, ktoré sú registrované a nie je možné ich používať, lebo by mohlo dôjsť k porušeniu ochrannej známky.
Keď si zaregistrujem slovo Kontakt, tak mám právo zažalovať každého, kto použije slovo kontakt na svojej webstránke, pretože ponúka podobnú službu, ktorou je kontakt?
Zákon hovorí jasne: V zmysle zákona o ochranných známkach nesmie bez súhlasu majiteľa ochrannej známky nikto používať pre podobné a rovnaké služby rovnaké alebo podobné označenie.
Čudujem sa Vám, že ste si najskôr dôkladne nezistili aké služby a tovary ponúkame. Ak by ste tak urobili, zistili by ste že žiadne.
Naše fórum neponúka žiadne komerčné aktivity, ani služby, a názov Pokec sme nikomu neukradli ani ho nijako nezneužili.

Ktoré slová nám ešte zakážete používať?
Takouto analógiou raz asi všetky.

Renault Classic Club je občianske združenie a nie firma. Nemáme žiadne online komunikácie, ktoré by sa dali považovať za službu podobnú POKECU od Azetu, preto nie sme nikomu žiadna konkurencia.
Ďalšia vec je tá, že naša rubrika sa volá Diskusia a pokec, pričom slovo "pokec" je s malým "p". Mená sa píšu s veľkým začiatočným písmenom.

Veľmi dobre sa bavíme na tom, že zrejme nemáte čo robiť, keď Vás trápia takéto veci. Smutné na tom je však to, že na Slovensku je potrebné riešiť mnohé pálčivé záležitosti, na ktoré Vám táto spoločnosť dala mandát a bezplatné vzdelanie. Ak sa však mienite zaoberať, prepáčte za výraz, buzeráciou občianskych združení, je to len Váš problém.

Navrhujem, že rubriku "Diskusia a pokec" zmeníme na "Diskusia a pokkec"
Bude to takto v poriadku? Alebo navrhujete iné riešenie?

Ospravedlňujem sa za tón ktorý som použil v tejto reakcii, ale nedalo sa inak.




S pozdravom Maroš Schmidt, podpredseda OZ Renault Classic Club
Sexgrafik Renault Classic Clubu

User avatar
Jan Kalina
Posts: 306
Joined: Wed Aug 10, 2005 4:24 pm
Location: CZ-královéhradecko

Post by Jan Kalina » Tue Apr 20, 2010 11:44 pm

:shock: Tak to snad mohl vyplodit jen nějakej bezmozek :roll:
Předpokládám, že jde o toto :arrow: http://pokec.azet.sk/
V "dopise" se uvádí:
Spoločnosť Azet.sk, a.s. je majiteľom slovnej ochrannej známky „POKEC“,...
..přičemž stránky/"služba" jsou pojmenovaný Pokec. Tak jak to tedy mají? Ani sami nevědí? Image
Honza
R20 TS 2.0 82/R20 Turbo-D 2.1 83/R25 V6Turbo 2.5 86/R25 Turbo-DX 2.1 85/R25 V6Injection 2.7 85/Express 1.4 8?/Express 1.9d E3/R25 V6Injection 2.9 87,88/Fuego 2.0GTX Automatic 83/Fuego 2.2GTX 85

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Post by Anarki » Wed Apr 21, 2010 12:19 am

To je sila :roll: ale takto to bohužiaľ funguje už istý čas, nejaký zmrd si zaregistruje niečo všeobecné, známe a často používané, tak často až nikoho nenapadne že si to niekto môže patentovať. :idea:

Potom už len rozosielajú výzvy a buď im musíš platiť alebo to nepoužívať vôbec.
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

User avatar
Mondrejka
člen RCC
Posts: 590
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:28 am
Location: Rovinka
Contact:

Post by Mondrejka » Wed Apr 21, 2010 8:24 am

Navrhujem premenovat kategoriu " Diskusa a pokec " na " Diskusia všeobecná " alebo ak by bolo treba tak nieco "zaujimave" tak ma napadli 3 riesenia:

1 " Diskusia, kde je vždy najviac ľudí "

2 " Diskusia a pokec (nie Azet) "

3 " Diskusia a pokec ® (ochranná známka spoločnosti Azet.sk)
Clen RCC klubu R5 GTE 1,7i (1988) do 6/2007 momentalne s vozidlom od skupiny Renault.

User avatar
maroxe
Posts: 1121
Joined: Thu Apr 28, 2005 3:06 pm
Location: Bratislava

Post by maroxe » Wed Apr 21, 2010 9:19 am

Ja som vcera pisal aj predsedovi, ze to pomenujme:
Diskusia a predkec

a bude pokoja a sranda zaroven :)
Sexgrafik Renault Classic Clubu

pedro
člen RCC
Posts: 747
Joined: Sun Feb 11, 2007 11:39 am
Location: Bratislava

Post by pedro » Wed Apr 21, 2010 9:28 am

Neviem ci ta reakcia nie je trosku prehnana z nasej strany.
Pokial maju zaregistrovanu ochrannu znamku podla triedy 38, tak nasa tema splna ten bod - online komunikacia prostrednictvom pocitacovych sieti..
Tu nejde ani tak o to, aby si kazdy kontroloval, ci je nejake slovo zaregistrovane, ale o to, ze "pokec" je a vzdy bol spajany s chatom spominanej firmy.
Myslim, ze nas velmi slusne upozornili na to, neviem preco my sme nemohli byt slusni tiez. Ale to je uz vec vedenia.
Renault 8 1132, r.v. 1968, modra "Gordini replica"
Renault 8 1130, r.v. 1964, biely
Saab 99 Turbo, r.v. 1979, belasy

User avatar
matus
člen RCC
Posts: 2091
Joined: Wed Mar 09, 2005 7:43 pm
Contact:

toto

Post by matus » Wed Apr 21, 2010 11:07 am

Pedro suhlasil by som s tebou v pripade ze by sme sa bavili o CocaCole, Volve alebo premnazamna Azet..
Ale pokec? To je velmi vseobecne slovo. Implikuje sa mi presne ta otazka s kontaktom. To by bolo tiez v poriadku?

Dal som to precitat jednemu kamaratovy pravnikovy. Zial z pravneho hladiska nemame na vyber, ale on sam sa s kolegami cudoval ze Urad priemyselneho vlastnictva vobec nieco take zaregistroval. Prave z dovodu vseobecnosti.
Maju to registrovane do novembra tohoto roku a podla mna sa boja ze im to urad uz nepredlzi prave z dovodu vseobecnosti a tak skusaju teraz z toho vytazit co sa bude dat.

Mas pravdu ze nas svojim sposobom slusne upozornili, iked neviem ci je zrovna e-mail spravna forma na toto, ale budis.
Co nieje v poriadku, ze sa zaoberaju takymito malichernostami a otravuju neziskovu organizaciu ktorej nazov vlakna fora sa ciastocne vola rovnako..

p.s. Ako vzdy zo zabudovanymi gramatickymi chybami. Na to mam zase ochrannu znamku ja!
Image
Predseda OZ Renault Classic Club
Renault R8 1130 (1964) -+- R8 1130 (1965) -+- R8 1132 (1967) -+- BMW 528iA (1997) -+- Jawa 50 Pionier (1971)
Pravopis je pre ľudí čo majú príliš veľa času!

pedro
člen RCC
Posts: 747
Joined: Sun Feb 11, 2007 11:39 am
Location: Bratislava

Post by pedro » Wed Apr 21, 2010 12:16 pm

Nie je podstatny nazov firmy, pravo je bohuzial na ich strane. To, ze to poslali mailom by som nevidel vobec v zlom svetle, je to uplne rovnocenna forma komunikacie dnes ako fyzicka posta.
Ja ich nezastavam, su mi ukradnuti, ale je z toho zbytocne halo.
Ako navrhol Maros, dajte tam navyse jedno "k" a hotovo.
Renault 8 1132, r.v. 1968, modra "Gordini replica"
Renault 8 1130, r.v. 1964, biely
Saab 99 Turbo, r.v. 1979, belasy

User avatar
matus
člen RCC
Posts: 2091
Joined: Wed Mar 09, 2005 7:43 pm
Contact:

toto

Post by matus » Wed Apr 21, 2010 12:50 pm

Nie je podstatny nazov firmy, pravo je bohuzial na ich strane.
Ak narazasa na to CocaCola Volvo a Azet, myslel som to ako ochrannu znamku, nie ako nazov firmy. Teda vseobecne.
A ano pravo je na ich strane, to som tiez uz napisal. Ide o princip!
Ako navrhol Maros, dajte tam navyse jedno "k" a hotovo.
To uz som spravil zaroven s mojim predoslym prispevkom ;)
Image
Predseda OZ Renault Classic Club
Renault R8 1130 (1964) -+- R8 1130 (1965) -+- R8 1132 (1967) -+- BMW 528iA (1997) -+- Jawa 50 Pionier (1971)
Pravopis je pre ľudí čo majú príliš veľa času!

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Wed Apr 21, 2010 5:05 pm

Tak ked maju "POKEC" alebo "Pokec" nech si ho nehaju, my mame "pokec" (presne ako pravnik chce nie je POKEC ale pokec)
ale ked som si dal do googla "pokec" > nooo pravnik ma hodne vela prace...

User avatar
Mondrejka
člen RCC
Posts: 590
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:28 am
Location: Rovinka
Contact:

Post by Mondrejka » Wed Apr 21, 2010 6:10 pm

Navrhujem dat hlasovat na novy nazov

napriklad by mohlo byt "Diskusia a pokecc" predsa len je to blizsie forum.renaultcc.sk
Clen RCC klubu R5 GTE 1,7i (1988) do 6/2007 momentalne s vozidlom od skupiny Renault.

User avatar
maroxe
Posts: 1121
Joined: Thu Apr 28, 2005 3:06 pm
Location: Bratislava

Post by maroxe » Wed Apr 21, 2010 8:17 pm

V kazdom pripade to prosim vas co najskor zmente, pretoze mi vraj hrozi pokuta az 300 000 Euro, a dneska som bol v Eurovey, takze nemam prave taku hotovost.

Konzultoval som to s vela ludmi, napriklad EU ma pravny vynos o tom ze bezne frekventovane slova nie je mozne zaregistrovat ako ochrannuznamku, a pokecu to urcite nepredlzia. Pravo je na ich strane len preto, ze náš urad pochybil, co by sa dalo napadnut na sudnom dvore v haagu, pretoze sme neimplementovali eu zakon, ale to je nielen nadlho, ale aj financne narocne, rpeto navrhujem takticky ustup, a zaroven medialny utok, na ktorom som dnes popracoval. Do Pravdy ide clanok o tejto problematike, a bude ich viac a viac.

Je to cele špinavosť.
Sexgrafik Renault Classic Clubu

User avatar
MiKo
člen RCC
Posts: 1105
Joined: Thu Jun 12, 2008 6:46 pm
Location: Ladce - Slovensko

Post by MiKo » Wed Apr 21, 2010 10:53 pm

Tiez by sa mi viac pacilo ´pokecc´:)

Na slovensku je to tak - najjednoduchcsie vysvetlenie takychto absurdnosti pre mna.
Renault 5 GTX 1.7i, 1990, Project GTX-E
Renault 19 Cabrio 1.8i, 1995
Renault 5 TL 1.4 - Žebro na ND
Renault Clio 1.2 16V, 2002 - UNICYKEL
EX - R5 TL 1.1, 1989 - predané
EX - R5 GTE, R5 GTT - DDO
Ford Mondeo Turnier Ghia Durashift 2,0TDCi:( - DAILY CAR

User avatar
Pavel Vypler
člen RCC
Posts: 692
Joined: Mon Jun 30, 2008 8:19 pm
Location: Kolín,Česká Republika
Contact:

Post by Pavel Vypler » Thu Apr 22, 2010 2:03 am

Tak na toto nemám slov, někdy se opravdu nestačím divit ... :!: :roll:
Pavel V - http://www.RenaultCarClub.cz

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Thu Apr 22, 2010 7:38 am

No a nemajte rady Slovensko....

Post Reply