Dacia 1300 určenie ceny

o všetkom...

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

Post Reply
luigy
Posts: 1
Joined: Thu Feb 04, 2016 7:14 pm

Dacia 1300 určenie ceny

Post by luigy » Thu Feb 04, 2016 8:11 pm

Dobrý deň,
zdedil som Daciu 1300 a uvažujem nad jej predajom. Chcel by som sa spýtať aká by mohla byť jej cena.
rok výroby: 1978
najazdených má len: 5855 km
farba:biela
dokumenty: veľký technický preukaz je pôvodný tak isto sú k nej aj dokumenty o kúpe v Mototechne a návod na použitie.
Celý čas bola odstavená v garáži. Štartuje na prvý krát.
Bola 10 rokov dočasne vyradená z evidencie. Už je zaradená do evidencie má vydané SPŽ a uzavretú PZP.
Je po jednom majiteľovi, ktorý ju viac leštil ako na nej jazdil. Je bez hrdze,opráv a je pôvodnom stave ako keby zišla z linky.
Momentálne k nej mám len tieto fotky ospravedlňujem sa za nižšiu kvalitu :)
https://goo.gl/photos/cT5p9Qi5vYig9oYn8

User avatar
matus
člen RCC
Posts: 2091
Joined: Wed Mar 09, 2005 7:43 pm
Contact:

Re: Dacia 1300 určenie ceny

Post by matus » Mon Feb 08, 2016 9:45 am

Dobry den.

Trochu tazko sa odhaduje cena z popisu osobnej kontroly.
Nizky najazd km je taka osemetna vec. Pri predaji je to casto pouzite ako argument ale pokial chce kupujuci s autom jazdit, je to irelevante.
Obzvlast ked auto 10 rokov stalo. Pred STK bolo v servise? Boli pomenene gumove diely ktore podliehaju zvetravaniu? Gumicky v brzdach, hadice, pneumatiky, rozne tesnenia a pod?

V kazdom pripade je moj hruby odhad cena max do 1000Eur. (Ako pisem, je to velmi hruby odhad bez videnia!)

Aj ked je to skoro Renault, ma v rodnom liste stale Dacia.
Aby ste ma rozumeli spravne, nieje to o tom ze to nieje cistokrvny Renault, niesme tu ziadny znackovy nacisti, skor ze Dacii bolo v Ceskoslovensku vela, Renaultov 12 pomerne malo a od toho sa tiez odvija "trhova cena".

Snad som Vam aspon trochu pomohol.

Matus
Image
Predseda OZ Renault Classic Club
Renault R8 1130 (1964) -+- R8 1130 (1965) -+- R8 1132 (1967) -+- BMW 528iA (1997) -+- Jawa 50 Pionier (1971)
Pravopis je pre ľudí čo majú príliš veľa času!

Post Reply