R5 ako ju nepoznáte

o všetkom...

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

User avatar
maroxe
Posts: 1121
Joined: Thu Apr 28, 2005 3:06 pm
Location: Bratislava

Post by maroxe » Wed Mar 19, 2008 1:58 am

Citroen je super :!: Nedam na neho dopustit. Shity boli rumunske licencie Citroena a Renaulta a mnohe ine znacky urcite, ale Citronik je znacka s uzasnou minulostou. V cechach funguju paradne zrazy Citroenakov s nadhernymi autami. :wink:
Sexgrafik Renault Classic Clubu

User avatar
jozo-ke
Posts: 1964
Joined: Sun Oct 28, 2007 1:41 pm
Location: Košice
Contact:

Post by jozo-ke » Wed Mar 19, 2008 8:56 am

Presne tak pokial je to sponzoring tak nech platia a prečo by som si tam nedal :lol: veď aj ja som chcel aby ma sponzoroval citroen a mazda ale nejak to nevyšlo :evil: takto sa sponzorujem sám a jeden bar v KE :wink:
ex - Renault Clio 16V 92"
ex - Renault 5 GTE 91"

User avatar
matus
člen RCC
Posts: 2091
Joined: Wed Mar 09, 2005 7:43 pm
Contact:

toto

Post by matus » Wed Mar 19, 2008 3:25 pm

teraz kto sponzoruje koho? ty ten bar alebo bar teba ? :lol:
Image
Predseda OZ Renault Classic Club
Renault R8 1130 (1964) -+- R8 1130 (1965) -+- R8 1132 (1967) -+- BMW 528iA (1997) -+- Jawa 50 Pionier (1971)
Pravopis je pre ľudí čo majú príliš veľa času!

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Wed Mar 19, 2008 3:27 pm

asi podla casu... :-)
Cez den bar jeho a vecer on zas bar :-)

User avatar
jozo-ke
Posts: 1964
Joined: Sun Oct 28, 2007 1:41 pm
Location: Košice
Contact:

Post by jozo-ke » Wed Mar 19, 2008 7:41 pm

no bar mňa :D ja nepijem tak nesponzorujem :wink:
ex - Renault Clio 16V 92"
ex - Renault 5 GTE 91"

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Post by Anarki » Wed Mar 19, 2008 10:35 pm

To Maroxe: Sorry keď som sa ťa dotkol to len ja mám pár neblahých skúseností s tou značkou. Minulosť je pekná vec Tatra alebo Škoda bola kedysi takisto niečo (keď si predstavím že takú 110R si objednala anglická kráľovna. :!:)

Mám konkrétne na mysli motory 1,4 RD (asi najporuchovejší motor vôbec) z Citroenu AX. A už keď som u samotného AX-ka priamej konkurencie R5 tak s tým jazdila jedna kamoška-divoška a keď si predstavím koľko prachov v tom aute skončilo ako málo to vydržalo a ako to bolo riešené :roll: A to mala verziu GT kde by to akože malo dačo viac vydržať.

No a podobná perla je motor 3,0 V6 z Xantie, tam som poznal dvoch ľudí čo s tým jazdili slušne a ten motor nevydržal ani 25 tisíc bez návštevy servisu :?

Sorry za rozsiahle O.T. :oops:
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

User avatar
maroxe
Posts: 1121
Joined: Thu Apr 28, 2005 3:06 pm
Location: Bratislava

Post by maroxe » Thu Mar 20, 2008 9:52 am

Anarki: Suhlasim s tebou s kritikou neblahej nedavnej historie Citroenu, Sice o 3.0 V6 som pocul aj slova chvaly, ale z XMka, aj ked ja si myslim ze akonahle auta neriadil clovek a fyzikalne zakony, ale pocitac, tak uz to bol pruser, aj ked minule som nadaval na automaticky sytic u Osmicky, odpustil som mu v zapati, kedze to nebol komp, a spomenul som si na svoju Renault 5 piskup s nazvom Rapid, kde ma absolutne ovladla riadiaca jednotka a robila si s autom co len chcela a to bol des.
Nedam dopustit na stare DSko od Citroena a samozrejme CXko s motorom 25 RD, je to proste dieslovy generator, na neho som staznosti este nepocul, a hydraulika je podla mna genialna vec. Viem ake problemy mozu nastat ked sa predrbe trubka, alebo pokazi cerpadlo, ale aj na to je v tomto aute myslene a na rozdiel od XM to nastatsie neriadi pocitac. Stalo sa mi, ze mi po dost neodbornom zasahu praskol hriadel v motore a prestalo ist tym padom cerpadlo hydrauliky, zopol sa okruh s rezervnou gulou, rozsvietili kontrolky a ja som fakt v pohode dosiel este par kilometrov. Inak v zivote ziaden problem. Ba naopak hydraulika brzdi nenormalne, riadenie Diravy neprenasa ziadne vibracie z vozovky a ide presne jak svina a lahko. Podvozok je nenormalny, do zakrut nebrzdim, mozem pridavat kolko chcem ako chcem, obiehat mysickovat, losotestovat, cokolvek, auto sa sprava svizne a pokojne. Bat sa ze mi praskne trubka nemusim, mam ich vsetky vymenene za nove pomedene, pruzenie je okrem dolievania LHM raz za 15 000 km bezudrzbove, ked sa zda ze auto uz nema tak dobre pruzenie, dofukanie jednej gule stoji 200 Sk a robi sa to zpravidla v takom istom intervale ako vymena tlmicov. A to nehovorim o tom ze do auta nalozim 1000 kg a nezmeni svoju svetlu vysku ani jazdne vlastnosti.
Citroen spravil pre automobilovy priemysel a bezpecnost a komfort jazdy ako aj design v sestdesiatych a sedemdesiatych rokoch kus dobrej prace, preto ho mam rad. Zo sucastnych aut nemam rad ziadne, pretoze nemam rad pocitacmi riadene papuce. Nesuhlaste so mnou, kludne, v pohode.
A nove citroeny su hanbou citroenu. tak. Aj ked je C6tka odkazom na DS a CX, ale ludia co robili genialne citroeny su zial uz na dochodku alebo po smrti.
Sexgrafik Renault Classic Clubu

User avatar
jozo-ke
Posts: 1964
Joined: Sun Oct 28, 2007 1:41 pm
Location: Košice
Contact:

Post by jozo-ke » Sat Mar 22, 2008 1:30 pm

opäť nejaká R5 ale v hnusnej úprave...ruky by som lamal majiteľovy :x
Image
Image
Image
ex - Renault Clio 16V 92"
ex - Renault 5 GTE 91"

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Post by -=Mike=- » Sat Mar 22, 2008 1:34 pm

To maroxe :idea: Citroeny mam rad. A pre niekoho ich dizajn v 60-70r sa bud pacil alebo nie.. Mne sa velmi pacili tieto auta a vzdy som chcel mat okrem Renaultu aj Citroena. Je to ale na dlhu debatu a niekde inde.
:wink:

To jozo-ke :idea:
to som uz niekde videl.. Asi chcel mat batmanmobil z toj R5.. Otras.. Ja som si myslel, ze len chlapci na vidieku robia zo skodoviek otras tunning.. Ale tie skodovky vyzeraju opravdu lepsie ako tato R5 :lol:
R8,R12,Twingo

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Post by Anarki » Sat Mar 22, 2008 1:36 pm

Chudák peťka :cry: majiteľa by som za vajcia do prievanu zavesil :twisted:
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

User avatar
Alex
člen RCC
Posts: 2448
Joined: Fri May 05, 2006 10:22 am
Location: Okres Senec

Post by Alex » Sat Mar 22, 2008 2:58 pm

to su mi veci.
mali by sme zalozit sekciu tuzing :D
Image
Renault R8 1132 r.v. 1970

Post Reply