Súťaž

o všetkom...

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Thu Feb 21, 2008 10:18 am

No mne je stale proti srsti ta farebna R8
Pri prvom navrhu zena okomentovala ze "to je nejaky zraz spejerov v krpacove?" :D
Napis Renault bol strateny... :lol: :lol: :lol:

V prvom navrhu mi vadili tiez tie useknute renauty ako pedrovi ale potom mi MX povedal ze to su ako rozhadzane fotky na stole... a to sa mi zas viac pacilo (ked bude viac usekanych a mozno nie do sachovnice ulozenych fotiek)
Ja somm navrhoval este zmenit tu hviezdicku za nieco taketo Image aspon na skusku ze ci by to nebolo ako povedal matus "preplacane..."
Ta hviezdicka mi tam vobec nejde....
a troska svetlejsie je to prilis pochmurne (bude teda taketo tmave a bleda R8 alebo svetlejsie a nejaka vyraznejsia farba R8)
No ale aj tak mi stale nesmakuje neviem ho priradit ku zrazu "klasickych Renaultov" nieco je tam ....
Image Image
Este nejaky priestor pre sponzorov (to ale asi neni pre mx problem)

User avatar
Alex
člen RCC
Posts: 2448
Joined: Fri May 05, 2006 10:22 am
Location: Okres Senec

Post by Alex » Thu Feb 21, 2008 11:16 am

priestor pre sponzorov je vyhradeny v spodnej casti plagatu ako je ten biely pasik. mozno by ta nasa duhova osmicka dobre vyzerala na bledsom pozadi, to snad stoji za pokus.
urcite sa tam neda dat vsetko co by sme chceli, bolo byt nahustene a nevyrazne, to pozadie by som tentokrat nechal ovela jednoduchsie ako po minule zrazy
Image
Renault R8 1132 r.v. 1970

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Thu Feb 21, 2008 12:01 pm

Vidisto som kukal na ten pasik ze aky pekny... mx vzdy tam fukol nejaku reklamu tak ma to zmiatlo :lol:

User avatar
maroxe
Posts: 1121
Joined: Thu Apr 28, 2005 3:06 pm
Location: Bratislava

Post by maroxe » Thu Feb 21, 2008 2:06 pm

No zatial - keby som dal vsetky nazory dokopy tak mi z toho nevyjde nic. V zasade sa to vlastne nikomu uplne nepaci, prosim skuste spravit do sutaze nejaky vlastny navrh, ak teda stihame ak nie, som ochotny urobit este jeden navrh vyhadzajuc z tohto, ale, ako autor chcem povedat toto:
1. Za farebnou osmickou si stojim - je to koncept, ak to zrusim nema to zmysel
2. Ako aj minule tak aj teraz som dal do pozadia nieco z toho kam pojdeme na zraz, takze to tam chcem nechat tiez
3. Porovnavat moje predchadzajuce plagaty je hlupost, pri tejto tvorbe by som sa vyhol niecomu takemu ako rukopis, a nemyslim si ze tento plagat kvalitativne zaostava za tymi ostatnymi, ba co viac som presvedceny, ze farebna osmicka ako for a zaroven vyjadrenie "nasho" osmickarstva a aj ako koncept do buducna pre ine renaulty, velmi dobre zaucinkuje na tych co si plagat pozru - jednoducho je to taky ocny farebny tahak.
4. To ze cast posobi moderne a cast je retro je samozrejme zamer, vnimam tak nas klub, zdruzujeme tieto dva principy, sme hravy, blaznivy ale aj klasicky a na urovni, nie sme ani 60 70, ani YCC, ani RCCR, sme to my, tak ako nas predseda stvoril :lol:
sme renaultaci ci ma niekto hnilu osmicku alebo dokonale nalakovany a vyvareny iny voz, ci ma niekto megane a pacia sa mu nase auta, alebo chce len poradit, s tym vsetkym v hlave som ten plagat robil, prosim, prijmite to takto.
5. Problematika analyzy v umeni je spracovana v mnozstvach knih a prednasa ju na VSVU p. Oriskova, a aj p. Carny, su to zaujmave prednasky, da sa ist na ne zadara, a plynie z nich jedno jedine: Pri analyzovani a hodnoteni cohokolvek sa moze clovek zhaluzit a vznikne uplne ina optika, ako pri samotnom prezreti si plagatu vystavenom na dverach v Perome. Viem ze je to tazke, ale skuste sa odosobnit od tohto plagatu, od sprejerov, zebier, deathmetalovych ci inych stereotipov, skuste dane posolstvo s lahkostou pohladu prijat a dat do plena konstruktivne navrhy na jeho zlepsenie, mnohe tu uz padli, idem zapracovat, pripadne ak vam tento navrh vyslovne kole oci, spravte vlastny, hoci len na papieri, rad ho spracujem.

Dlzka mojho prispevku je priamo umerna snahe spolupracovat na grafickom spracovani plagatu rcc zraz 3.
Sexgrafik Renault Classic Clubu

User avatar
Alex
člen RCC
Posts: 2448
Joined: Fri May 05, 2006 10:22 am
Location: Okres Senec

Post by Alex » Thu Feb 21, 2008 2:15 pm

pekne si to tu "deathmetalovo" vystihol :D
no fakt, ja suhlasim. proste to zbuchni lebo by sme urcite spekulovali do mrtva. to je ako ked nahravas v studiu a ked si to pustis po case tak by si to prehral znova a potom znova a znova.

:wink:
Image
Renault R8 1132 r.v. 1970

User avatar
maroxe
Posts: 1121
Joined: Thu Apr 28, 2005 3:06 pm
Location: Bratislava

Post by maroxe » Thu Feb 21, 2008 2:39 pm

ale ako vravim, padlo aj vela dobrych pripomienok, idem na to, dneska v noci to bude.
Sexgrafik Renault Classic Clubu

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Thu Feb 21, 2008 3:05 pm

pozadie som chvalil ale ja osobne sa s farebnostou tej R8 neviem stotoznit ..
Tak uz len cakam na rok 2016 to bude podla sucastneho stavu len jedna R16 a to biela :-)
Ak ostane duhova tak len realne farby co su (zelena a fialova neni - su len plane predpoladam) a rozdelene na rovnake casti (zadne dvere maju jednu farbu a predne dve)
Pozdadie super a aj to rozdelenie je Ok (ked je farebne zosuladene)

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Post by -=Mike=- » Thu Feb 21, 2008 10:55 pm

Ja nechcem do toho kecat, je to predsa praca niekoho (myslim tym, cas straveny nad tym.. ) vsak maroxe :) a on to vie dokonale..
Velmi sa mi pacila praca na zraz Kovacova.. :)
Ale tu je to moc kontrastne.. Som skor na klasiku.. Ako hovori majmajko moc farebna R8.. Ako keby bola ta R8 Boba Marleyho :D
R8,R12,Twingo

User avatar
Alex
člen RCC
Posts: 2448
Joined: Fri May 05, 2006 10:22 am
Location: Okres Senec

Post by Alex » Fri Feb 22, 2008 9:11 am

takze farebna osmicka bola v ramci plagatu zavrhnuta a teraz to vyzera takto:

Image

ocumuje sa to dobre nie?

Maroxe - tu farebnu osmicku si odloz, urcite ju vyuzijeme na ine medium :wink:
Image
Renault R8 1132 r.v. 1970

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Fri Feb 22, 2008 9:20 am

Urcite si myslem ze tu farebnu treba odlozit daco dalsie ako napad to je fajn
A tento plagatik je fajn

ale este ak by sa chcelo MX by mohol predsa pouzit tie fotky ostatnych renoltiek co mal na predoslich navrhoch ... tak aby tvorili akoze (tak sikmo) podlahu pod R8 a kludne rozhadzane ako fotky na stole (aj prelozene a neuplne)
Zaroven by to troska zosvetlilo ten tmavy spodok

User avatar
Alex
člen RCC
Posts: 2448
Joined: Fri May 05, 2006 10:22 am
Location: Okres Senec

Post by Alex » Fri Feb 22, 2008 9:23 am

spodok by zosvetlit nemal byt problem vsakze.
ja sa len bojim aby to po pridani vsetkych tych renaultikov nestratilo prehladnost. to sa tiez da odlozit na dalsiu akciu, trebars aj na propagacne materialy klubu - reklamne letaky a tak 8)
Image
Renault R8 1132 r.v. 1970

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Fri Feb 22, 2008 9:27 am

Mozno to tam bude preplnene ale mozno nie ..
ak moze mx nech skusi ... mozno to bude zaujimave

User avatar
jozo-ke
Posts: 1964
Joined: Sun Oct 28, 2007 1:41 pm
Location: Košice
Contact:

Post by jozo-ke » Fri Feb 22, 2008 10:19 am

No to už hneď krajšie :) vidím že môj návrh sa asi zamietne veľmi rýchlo :cry:
ex - Renault Clio 16V 92"
ex - Renault 5 GTE 91"

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Fri Feb 22, 2008 10:35 am

aky sak si nic neukazal ..
druhe miesto este neni rozhodnute :wink:

User avatar
matus
člen RCC
Posts: 2091
Joined: Wed Mar 09, 2005 7:43 pm
Contact:

toto

Post by matus » Fri Feb 22, 2008 11:01 am

Neviem komu sa co nepacilo a aky bol tlak na odstranenie renaultiek z "podlahy", ale ja by som ich vratil k tomuto poslednemu navrhu a je to uplne dokonale. Ten rok je spraveny genialne!!!
Image
Predseda OZ Renault Classic Club
Renault R8 1130 (1964) -+- R8 1130 (1965) -+- R8 1132 (1967) -+- BMW 528iA (1997) -+- Jawa 50 Pionier (1971)
Pravopis je pre ľudí čo majú príliš veľa času!

Post Reply