Upresnenie vekovej kategórie.

o všetkom...

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

pedro
člen RCC
Posts: 747
Joined: Sun Feb 11, 2007 11:39 am
Location: Bratislava

Re: toto

Post by pedro » Mon Feb 04, 2008 5:54 pm

matus wrote:Nejaky tyzden, dva, tri som zaneprazdneny a nechodim na forum a teraz sa pozeram ze sa to tu zacina uberat smerom ktory sa mi moc nepaci...

Vazeny, treba rozlisovat medzi klubom a forom!!!

Klub ma jasne stanovene pravidla. Členom klubu sa môže stať každý, kto je majiteľom staršieho vozidla značky Renault (ak nerozhodne predsedníctvo klubu inak, myslí sa tým modelový rad ktorý sa začal vyrábať pred rokom 1990)!
Nevidim dovod preco by sa clenom nemohol stat aj niekto kto nema stary cislovany Renault, ked vie priniest nieco ine do klubu. Ci uz sponzorstvo, know-how alebo nadsenie.. Je treba vsetko zvazit, ale urcite nie kategoricky zamietat!


No a FORUM je kategoria sama o sebe. Velmi ma zarmucuje ze pisete prispevky take ake pisete ludom ktory sa snazia najst niekde pomoc. Pridu sem a tu su doslova poslany do riti s tym, ze "sak mi sme tu strasny veterani". Mimochodom Anarki, veteran a oldtimer je jedno a to iste ;)
Nesuhlasim s tym, aby ste z tohoto fora vykazovali vsetkych komercakov. Je to minimalne nezdvorile a z ich pohladu reprezentujete nas klub. A to nieje zrovna vhodny sposob reprezentacie. Velmi nerad by som, aby sme sa zacali spravat ako ortodoxny veteranisti!
Pokial nemate co k veci napisat, nepiste radsej nic. Pokial chcete mozete ho odkazat na ceske forum, ale slusne prosim.

Pozrite sa na to aj z druhej strany. Ked sa na nasom fore vytvori komunita ludi s komercakmi (nove auta), preco nie. Pokial tu budu viest diskusie budu len zdvihat navstevnost. A pokial bude dostatocne vysoka moze byt pre niekoho zaujimave mat u nas reklamny banner. A z toho budete profitovat zase len Vy, clenovia klubu!

Necakam, ze teraz budete so mnou vsedci suhlasit, ale aspon sa zamyslite nad tym co som napisal.

Dakujem za pozornost :wink:
S tymto mozem len suhlasit!!! Mimochodom, za to ze mam Lagunu sa mam ako hanbit a bat pisat na forum? Neviem preco by som do fora nemohol dat ziadost o pomoc ked ju potrebujem, mozno to citaju aj taki co moderne auta maju a pomozu mne alebo niekomu inemu. Ja som hrdy na to ze mam aj stareho ( R8 ) aj noveho (Laguna II) Renaulta. Treba to mozno rozdelit do Technickych sekcii a hotovo...

Ked sme uz taki strasni veteranisti, preco na nich niektori kazdodenne jazdime...? Veteran je predsa hobby nie? A preto by malo byt o neho postarane v garazi, veteran nie je na kazdodennu jazdu. Podotykam ze toto nie je iba moj ortodoxny nazor, len treba sa aj na tento nazor pozriet triezvo a bez emocii...

:arrow: Majmajko - tie vstreky maju nieco do seba :wink:

User avatar
jozo-ke
Posts: 1964
Joined: Sun Oct 28, 2007 1:41 pm
Location: Košice
Contact:

Post by jozo-ke » Mon Feb 04, 2008 11:15 pm

Súhlasím s Matúšom..to že by na fórum mohli chodiť komečné auta sme už rozpisovali a bolo by fakt dobre ak by sa zvýšila návštevnosť stránky.Ved keď som sa sem registroval po prvý krát ja mal som Clio....teraz mám aj 5ku...Renault si ma získal a určite si krásny veteránik získa aj iných rovnako ako mňa...a nemyslím tým len 5ky...odkedy tu kecám a som v kontakte s chalamni tak ma berú stále viac a aj na ich podnety mrkám po ďalšom číslicovom renaulte :wink: no a club nemusí byť len o číslach...veď vezmime že je tam aj Dauphine a iné...

:arrow: Matúš: ohľadom toho že tu nieje toľko prispevkou na novšie modeli je asi tým že všetkých presúvame na RC ČR :? Ak by sme majiteľom novších pomahali tu na fóre tak by sa tu s radosťou stále vracali.Viem to aj podľa seba :wink: takže aj topik pre novšie modeli po roku 90 môže byť na fóre...veď keď niekto hľadá pomoc ohľadom Renaultu tak natrafí na naše fórum...a mi ho odbijeme,aj keď nechtiac.Snažme sa radšej pomáhať,ja budem len a len rád... :)

To je môj názor :wink:
ex - Renault Clio 16V 92"
ex - Renault 5 GTE 91"

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Post by Anarki » Tue Feb 05, 2008 12:32 am

To Matúš: Ja som odtiaľto nikoho vyháňať nechcel, nemám nič proti majiteľom nových Renaultov.
Len som navrhol aby sme na hlavnú stránku prípadne stránku fóra doplnili jednou jednoduchou vetou čím sa tu väčšinou zaoberáme.
Nenavrhoval som aby sme majiteľov nových renaultov posielali do teplých krajín.
Len aby každý kto tu príde vedel že má dočinenia s klubom ktorý sa venuje prevažne starším Renaultom.

Prečo to všetko vzniklo - bol som si v Renault Automape objednať pár dielov ešte kým som bol marod. Kým na mňa prišiel rad, dal som sa do debaty s technikom a majiteľom auta čo sa opravovalo na servise. Reč prišla na internet a na to že na Slovensku nie je žiadny Klub Renault.
Že všetky značky tu klub majú len Renault nie. A keď som namietol že je tu Renault Classic Club tak som dostal výsmech že tam tí nič nevedia lebo tu riešil zo tri problémy a ani na jeden nedostal odpoveď - resp možno dostal odpoveď ale takú ktorá sa mu nepáčila. Keď som ho upozornil že je to klub starších áut tak hneď povedal "A to tam nemôžu napísať skade to mám vedieť.

Takže jedine preto sa u mňa zrodila táto myšlienka.
Lebo niektorý ľudia (menej technicky a historicky zdatný) si mýlia Classic (ako klasický starý) s klasickým sériovým autom (Megane Classic).

Howgh.
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Tue Feb 05, 2008 9:10 am

Tak som si dal nas hlavnu stranku (zvacsa hned davam len forum)
Tak som si predstavil nejakeho manika co ma megan classic a nasiel nasu stranku.... Ako tak pozeram tak by som sa cudoval preco su tam len fotky starych Renaultov a kde tu Alonso ako este vyhral na Renaulte ....
Ja len to ze by ma to mohlo takto trknut.....
Ze posielame r.v.90< na rccr.cz no tam maju predsa len vecsie skusenosti a tam je to zas opacne o tych novsich renaultoch (presny nas opak v auto parku)
Myslim ze cestina neni tak cudzi jazyk ze by tomu niekto nerozumel...
Vytvorime na fore sekciu s oznacenim nad ???90 a nechsa paci
Na ostatne platia stale moje 2 posledne prispevky

User avatar
Mondrejka
člen RCC
Posts: 590
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:28 am
Location: Rovinka
Contact:

Post by Mondrejka » Tue Feb 05, 2008 10:03 am

Musim iba suhlasit s Matusom, Majmajkom, Anarkim... proste je to o ludoch, napriklad aj na inych forach sa rozoberaju rozne veci okrem konkretnych modelov aut nielen jednej znacky sa tam rozoberaju autoradia, Hifi, parkovacie senzory, dokonca fotaky (okrajovo), proste na fore su dobri ludia ktori poradia.Aj ja hoci momentalne renaulta nemam (snad ma zachrani ze sestra ma Clio) sa snazim pomoct ak viem. Musim si zmenit docasne vizitku na nieco v zmysle ZRPS akorej teda ZRPK Zdruzenie renaultakov a priatelov klubu.
Clen RCC klubu R5 GTE 1,7i (1988) do 6/2007 momentalne s vozidlom od skupiny Renault.

User avatar
matus
člen RCC
Posts: 2091
Joined: Wed Mar 09, 2005 7:43 pm
Contact:

toto

Post by matus » Tue Feb 05, 2008 11:15 am

Anarki: Vidis, to s tym manikom zo servisu keby si napisal hned, tak je to uplne ina rec..

Co sa tej sekcie komercakov tyka. Na fore je cast technicka, tuning, manualy, diskusia, inzercia. Mame vytvorit sekciu Mlade Renaulty a tam si budu pisat vsetko dohromady? To mi pride take cudne..

Aj tak stale nerozumiem, preco nemozu pisat nrmalne do sekcii ako vsedci iny. Nemam dojem ze, by zrovna s tych komercackych prispevkov bolo forum nejake neprehladne.

Ale ten nadpis zmenit mozem, to je najmenej ;)

Hlavne sa dohodnime co don napisat!!
Image
Predseda OZ Renault Classic Club
Renault R8 1130 (1964) -+- R8 1130 (1965) -+- R8 1132 (1967) -+- BMW 528iA (1997) -+- Jawa 50 Pionier (1971)
Pravopis je pre ľudí čo majú príliš veľa času!

User avatar
fast
Posts: 207
Joined: Thu May 05, 2005 10:15 am
Location: Bratislava
Contact:

Post by fast » Tue Feb 05, 2008 3:36 pm

Je mi to luto ked sem niekto napise ze mu zlyhal jeho milacik na zahadnu chybu ale je mi o to horsie ze jedine co mu viem poradit je ceske forum , kde je to o modeloch po roku cca85.
ja som teraz kupil nexiu (pre pokoj v rodine cokolvek, na to ostatne je mastercard :lol: ),ale ako a preco tam funguje (nefunguje) pocujem odpoved: skusime toto vymenit ,dat nove....
napr.Pamatam sa ako sa radilo po telefone(dratovom) ohladne skodovky.... " pozri to a to nastav to a to a MUSI TO fungovat.
ale co robit ked to riadi RJ a spustu dalsich blbovin??? Doma dokopy nic a v servise skoro nic. .....................do p...
R4 F6 , ex-R4 F4 ,R5 , Jeep Grand Cherokee

User avatar
jozo-ke
Posts: 1964
Joined: Sun Oct 28, 2007 1:41 pm
Location: Košice
Contact:

Post by jozo-ke » Tue Feb 05, 2008 6:25 pm

No ták chalani ...dosť rozoberania tém a podobne..spravmne jednu sekciu pre autá po roku 90..aj tak to nebude anko RCČR a oto nám ide,alebo nie?Ved kažťdý má aj iné auto a nie len oldtimera....dokonca sú tu aj bývali Renaulťaci čo nezanevreli na klub a ostali...a každý nejakú tu skúsenosť má tak prečo sa o ňu nepodeliť :wink:
ex - Renault Clio 16V 92"
ex - Renault 5 GTE 91"

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Post by Anarki » Tue Feb 05, 2008 8:19 pm

To Matúš: Pôvodne som o tom maníkovy písať nechcel aby ste z toho neboli smutný ako ja :(

BTW: Vyzerá to perfektne :wink: krátke, zrozumiteľné, nenásilné...
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

User avatar
matus
člen RCC
Posts: 2091
Joined: Wed Mar 09, 2005 7:43 pm
Contact:

toto

Post by matus » Wed Feb 06, 2008 10:32 am

anarki: treba tlmocit aj negativne skusenosti, aby sme vedeli co zmenit, aby sme boli "blizsie k ludu"
Image
Predseda OZ Renault Classic Club
Renault R8 1130 (1964) -+- R8 1130 (1965) -+- R8 1132 (1967) -+- BMW 528iA (1997) -+- Jawa 50 Pionier (1971)
Pravopis je pre ľudí čo majú príliš veľa času!

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Wed Feb 06, 2008 10:43 am

Nohovoril to Gotvald? :lol:

Post Reply