Upresnenie vekovej kategórie.

o všetkom...

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

User avatar
fast
Posts: 207
Joined: Thu May 05, 2005 10:15 am
Location: Bratislava
Contact:

Post by fast » Sun Feb 03, 2008 7:51 pm

delenie aut ako takych :
- ma nieco v sebe (dusu) tz. ak sa mu venujem a prikladam ruku k dielu (a da sa to robit aj doma , na ulici) tak funguje

- je to bezducha masina (zelezo a elektrika v ktorej sa mozno vyzna len jeho stvoritel,ale nie jeho majitel a uz vobec nie servisak)

a rocnikovo nech si to zadeli kazdy sam.
R4 F6 , ex-R4 F4 ,R5 , Jeep Grand Cherokee

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Post by Anarki » Sun Feb 03, 2008 8:35 pm

Práve ma osvietila jedna myšlienka :)

Renault Classic Club - Fórum pre všetky číslované Renaulty, veterány aj oldtimery :P
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

User avatar
maroxe
Posts: 1121
Joined: Thu Apr 28, 2005 3:06 pm
Location: Bratislava

Post by maroxe » Sun Feb 03, 2008 8:46 pm

Renault Classic Club - Klasiky s kosoštvorcom. ..a my sme Klasici s kosoštvorcom...
Sexgrafik Renault Classic Clubu

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Mon Feb 04, 2008 12:00 am

Ja osobne som proti akemukolvek deleniu a nevadim i ze sem pise nikto s ... Meganom... Ide o to ze ma nieco docinenia zo znackou Renault ... ale ALE si musi si uvedomit ze sa nemysi dockat odpovede (ale moze)
Na stranke mislim je dost vidiet a citit ze to je o klasickych (starych) modeloch
Ja mam na pameti len postoj istych veteranistov ked sme zakladali oficialne nas klub .... maros ty by si mal vediet o com asi hovorim a mal aj pamatat co tam hovorili..... a to ja nechcem....
To potom Mata by sme mali vylucit lebo nema uz ani R5 ??? a pritom nam dava clenske (to by som mal ale o sponzorskom vraviet lebo je to viacnasobne clenske!!!)

Moja myslienka je spojit vsetkych co maju radi znacku Renault malde, stare, s Renaultom ci bez ale priorita je ze nam (mne) ide o Renault co uz na ceste neni az tak bezny jav

User avatar
maroxe
Posts: 1121
Joined: Thu Apr 28, 2005 3:06 pm
Location: Bratislava

Post by maroxe » Mon Feb 04, 2008 1:29 am

Majmajkovi: Neviem aky postoj, koho myslis? Ked sme zakladali oficialne klub najprv sme sa schadzali ja ty a matus a nazov klubu si vymyslel ty, na zaklade casopisu classics, myslim... respektive to nejak tak vyplynulo, cize mali sme na mysli starsie renaulty - klasiky, pravdou je ze klasikou su pre mna renaulty co uz nieco historicky znamenaju, auta co sa vyrabaju teraz a je ich mrte pre mna az tak moc neznamenaju, ale to neznamena, ze pre mna raz nieco znamenat nebudu :lol:
Mne je to v podstate sumafuk, ale z tvojho prispevku neviem co "nechces".
Ja nechcem aby sme boli elitarsky a uzavrety klub, ale co sa tyka vekovej hranice mohlo by to byt benevolentnejsie, ale myslim ze nejde ani tak o clenske, ako o to mat zaujimavy vozovy park v klube a uzit si naplno tu paradu ked sa zideme. Viem ze som za to bol mnohokrat vami ukrizovany, ale mne osobne nove renaulty, a radsej nepoviem ktore nic nehovoria a som z nich skor smutny... Uz to podla mna v renaulte neni co to byvalo a preto si vazim vsetkych, ktori zachranuju renault deduskov. Ale to je len moj nazor, rozhodnutie vacsiny samozrejme budem respektovat.
Sexgrafik Renault Classic Clubu

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Mon Feb 04, 2008 1:43 am

My dvaja sme boli u jedneho znameho veteranistu a hned nam dali obmedzenie R4 (R4TL,GTL, F4, F6) nie jedine R4CV aj to najradsej do 59 roku a R8 ked tak iba Gordini (aj nam nejaky ponukli)
O poplatkoch za clena co by sme mali a museli im platit ani nehovorim.....
Ja sa chcem bavit s kazdym co je zapaleny srdcom za vsetko okolo Renaultu (bez urazky ostatnych - ja si tiez myslim ze Renault bol OK len pokial mal karburator :D )
Pre ostatnych - pockajte taky tyzden uvidime co prinesie taky februar

User avatar
Alex
člen RCC
Posts: 2448
Joined: Fri May 05, 2006 10:22 am
Location: Okres Senec

Post by Alex » Mon Feb 04, 2008 9:35 am

R4CV wrote:v roku 1961 sa skončila výroba 4cv a začal výroba nasledovníkov R4 a R8. Ak sa mýlim opravte ma. Ak by sa mala hranica posunúť, tak potom na 1968, aby všetky 8-ky (na slovensku) patrili do jednej skupiny.
no a prave taketo delenie sa mi nepaci. to je ako keby si chcel urcit hranicu poslednym vyrobenym kusom onej znacky (napr. maj 1961) a od tejto hranice by bola ina kategoria :D ... tak toto nie

a k tym osmickam, sak pozri do mojho podpisu (R8 r.v. 1970) ja by som bol potom v inej skupine? :D

uzavrel by som to asi tak ako to tu uz aj od zaciatku je a to ze RCC zdruzuje vsetky ciselkove renaulty do roku 1990.... +- podla uvazenia predsednictva :wink:
Image
Renault R8 1132 r.v. 1970

User avatar
Mario Horak
člen RCC
Posts: 769
Joined: Wed Apr 12, 2006 11:00 am
Location: Bratislava

Post by Mario Horak » Mon Feb 04, 2008 9:45 am

Ja súhlasím s Fastom. Na tomto klube sa mi páči, že je viac o ľuďoch, ktorí dávajú autu dušu a bol by som rád, keby to aj tak zostalo.
Renault R5 GTE, Renault Caravelle

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Mon Feb 04, 2008 10:24 am

Ja len zopakujem a dám dôraz.....
Mario Horak wrote:Ja súhlasím s Fastom. Na tomto klube sa mi páči, že je viac o ľuďoch, ktorí dávajú autu dušu a bol by som rád, keby to aj tak zostalo.

User avatar
Mario Horak
člen RCC
Posts: 769
Joined: Wed Apr 12, 2006 11:00 am
Location: Bratislava

Post by Mario Horak » Mon Feb 04, 2008 10:26 am

:D
Renault R5 GTE, Renault Caravelle

User avatar
Alex
člen RCC
Posts: 2448
Joined: Fri May 05, 2006 10:22 am
Location: Okres Senec

Post by Alex » Mon Feb 04, 2008 10:46 am

tak tak chlapci
Image
Image
Renault R8 1132 r.v. 1970

User avatar
maroxe
Posts: 1121
Joined: Thu Apr 28, 2005 3:06 pm
Location: Bratislava

Post by maroxe » Mon Feb 04, 2008 11:28 am

Aj ja suhlasim s vami, vlastne, ved vsetko raz bude stare a krasne, ked sa pozriem napriklad na Citroen Ami6 - podla dobovych prieskumov najskaredsie auto svojej doby, dnes je nadherny, uplna rarita a zberatelsky kusok. Tak verim ze cas spravi krasneho veterana aj z mnohych plastovych papuc, ktore nam teraz automobilky serviruju.
Majmajko, uz si spominam, to je vlastne typicka choroba ludi, ktorym zastal cas. Potom nevnimaju to, ze kazde automobilove obdobie ma svoje caro.

Keby prislo na zraz 4CV, Dauphine, R8, R9, R19, Renault Megane, Renault Megane 2, tak by bolo urcite zaujimave porovnat vyvoj jedneho typu za poslednych vyse 50 rokov.
Sexgrafik Renault Classic Clubu

User avatar
matus
člen RCC
Posts: 2091
Joined: Wed Mar 09, 2005 7:43 pm
Contact:

toto

Post by matus » Mon Feb 04, 2008 12:13 pm

Nejaky tyzden, dva, tri som zaneprazdneny a nechodim na forum a teraz sa pozeram ze sa to tu zacina uberat smerom ktory sa mi moc nepaci...

Vazeny, treba rozlisovat medzi klubom a forom!!!

Klub ma jasne stanovene pravidla. Členom klubu sa môže stať každý, kto je majiteľom staršieho vozidla značky Renault (ak nerozhodne predsedníctvo klubu inak, myslí sa tým modelový rad ktorý sa začal vyrábať pred rokom 1990)!
Nevidim dovod preco by sa clenom nemohol stat aj niekto kto nema stary cislovany Renault, ked vie priniest nieco ine do klubu. Ci uz sponzorstvo, know-how alebo nadsenie.. Je treba vsetko zvazit, ale urcite nie kategoricky zamietat!

No a FORUM je kategoria sama o sebe. Velmi ma zarmucuje ze pisete prispevky take ake pisete ludom ktory sa snazia najst niekde pomoc. Pridu sem a tu su doslova poslany do riti s tym, ze "sak mi sme tu strasny veterani". Mimochodom Anarki, veteran a oldtimer je jedno a to iste ;)
Nesuhlasim s tym, aby ste z tohoto fora vykazovali vsetkych komercakov. Je to minimalne nezdvorile a z ich pohladu reprezentujete nas klub. A to nieje zrovna vhodny sposob reprezentacie. Velmi nerad by som, aby sme sa zacali spravat ako ortodoxny veteranisti!
Pokial nemate co k veci napisat, nepiste radsej nic. Pokial chcete mozete ho odkazat na ceske forum, ale slusne prosim.

Pozrite sa na to aj z druhej strany. Ked sa na nasom fore vytvori komunita ludi s komercakmi (nove auta), preco nie. Pokial tu budu viest diskusie budu len zdvihat navstevnost. A pokial bude dostatocne vysoka moze byt pre niekoho zaujimave mat u nas reklamny banner. A z toho budete profitovat zase len Vy, clenovia klubu!

Necakam, ze teraz budete so mnou vsedci suhlasit, ale aspon sa zamyslite nad tym co som napisal.

Dakujem za pozornost :wink:
Image
Predseda OZ Renault Classic Club
Renault R8 1130 (1964) -+- R8 1130 (1965) -+- R8 1132 (1967) -+- BMW 528iA (1997) -+- Jawa 50 Pionier (1971)
Pravopis je pre ľudí čo majú príliš veľa času!

User avatar
Alex
člen RCC
Posts: 2448
Joined: Fri May 05, 2006 10:22 am
Location: Okres Senec

Post by Alex » Mon Feb 04, 2008 12:55 pm

no a prave to sme rozoberali aj v tejto teme
http://forum.renaultcc.sk/viewtopic.php?t=123&start=0

...ze by bolo vhodne vytvorit sekciu pre nove renaulty, lebo smerovanie klubu je myslim jasne a na fore by to aspon pomohlo k prehladnosti
Image
Renault R8 1132 r.v. 1970

User avatar
matus
člen RCC
Posts: 2091
Joined: Wed Mar 09, 2005 7:43 pm
Contact:

toto

Post by matus » Mon Feb 04, 2008 4:34 pm

Neviem ci je tu tych prispevkov naozaj tolko ze by sa mala vymyslat samostatna sekcia pre komercaky. Inzerciu maju mat tiez v tej sekcii, alebo mozu pouzivat "nasu"..? Budu mat vlastne podsekcie? Alebo podsekcie v "nasich" sekciach...?

Mam pocit, ze s toho celeho robite vacsiu kauzu ako to naozaj je..
Image
Predseda OZ Renault Classic Club
Renault R8 1130 (1964) -+- R8 1130 (1965) -+- R8 1132 (1967) -+- BMW 528iA (1997) -+- Jawa 50 Pionier (1971)
Pravopis je pre ľudí čo majú príliš veľa času!

Post Reply