Poistka pre moje auto

o všetkom...

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

User avatar
Alex
člen RCC
Posts: 2448
Joined: Fri May 05, 2006 10:22 am
Location: Okres Senec

Post by Alex » Mon Feb 25, 2008 11:13 am

Je pravda ze v BA to je asi najdrahsie, ja mam ale zilinske znacky takze aj to spravi svoje. Ked som v 2006tom volal do kooperativy, kde mam poistku, tak mi ju ponukali za nejakych 3300 myslim, co bola suma aj s tymi vsetkymi zlavami a bonusmi za bezkodovy priebeh atd. ale predsa len sa dala aj lepsia vybavit a minuly rok som mal teda poistku za asi 2200 a teraz som s cenou este nizzsie. podrobnosti mozem vysvetlit pri kofole

Z toho co tu pises Pedro mam obcas pocit ze si pleties povinne zakonne poistenie s havarijnim poistenim.
Image
Renault R8 1132 r.v. 1970

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Mon Feb 25, 2008 11:24 am

Ked mozes tak to vysvetli tu
Koniec roka sa blizi aby sa stihli ked tak menit poistovne :-)

User avatar
Mondrejka
člen RCC
Posts: 590
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:28 am
Location: Rovinka
Contact:

Post by Mondrejka » Mon Feb 25, 2008 2:38 pm

Je jasne ze ked v BA naburas (teda skorej on teba ale policia to vidi inak) tak pri poistke so zlavou viac ako 60% mu poistovna neda nic a ak to bude najaky manik na BMW tak si tu fakturu necha preplatit u teba a vobec ho nebude zaujimat ze preco mu to poistovna nechce dat. Proste ak mam normalnu poistku realnej ceny pre konkretne mesto ci lokalitu nemam sa coho bat. Moj kamarat mal nizku poistku na Swifta lebo jeho frajerka robila v poistovni, a ked nabural do Nissanu SX200 tak mu poistovna zaplatila len cast poistky, lenze ten manik bol nejaky SBS-kar a prisiel si vypytat ten zvysok co stala oprava, no nedaj to nejakenu obrovi s horou svalou co Ti stoji pred bytom (mozno aj s basebolkou).
Clen RCC klubu R5 GTE 1,7i (1988) do 6/2007 momentalne s vozidlom od skupiny Renault.

User avatar
Alex
člen RCC
Posts: 2448
Joined: Fri May 05, 2006 10:22 am
Location: Okres Senec

Post by Alex » Mon Feb 25, 2008 4:57 pm

no to uz je samo osebe osemetna vec ked mas co docinenia s hrubokrkym idividuom. :) dufam ze sa to nikomu znas nestane.
ked budem doma sa kuknem na papiere ako je to poistenie postavene, uz si nepamatam kolko je spoluucast,atd... aj to robi svoje.
minuly rok ked sa zvysovalo krytie z 20 mil. na 40 ci 60 sa dala podpisat poistka este na stare krytie (kapku lacnejsie) co bohato staci pre nase podmienky no a ostatne vecicky ako asistencna sluzba alebo poistenie skla atd co davaju niektore poistovne do ceny ma netrapia.
Image
Renault R8 1132 r.v. 1970

pedro
člen RCC
Posts: 747
Joined: Sun Feb 11, 2007 11:39 am
Location: Bratislava

Post by pedro » Mon Feb 25, 2008 5:34 pm

Mondrejka wrote:Je jasne ze ked v BA naburas (teda skorej on teba ale policia to vidi inak) tak pri poistke so zlavou viac ako 60% mu poistovna neda nic a ak to bude najaky manik na BMW tak si tu fakturu necha preplatit u teba a vobec ho nebude zaujimat ze preco mu to poistovna nechce dat. Proste ak mam normalnu poistku realnej ceny pre konkretne mesto ci lokalitu nemam sa coho bat. Moj kamarat mal nizku poistku na Swifta lebo jeho frajerka robila v poistovni, a ked nabural do Nissanu SX200 tak mu poistovna zaplatila len cast poistky, lenze ten manik bol nejaky SBS-kar a prisiel si vypytat ten zvysok co stala oprava, no nedaj to nejakenu obrovi s horou svalou co Ti stoji pred bytom (mozno aj s basebolkou).
Absolutny suhlas, aspon niekto pochopil to, co som chcel povedat... :roll:

:arrow: Alex - urcite si nepletiem nic, keby si ty vypisal tolko tlaciv do poistovne ako ja vo firme, tak by si ten tvoj prispevok zobral spat :wink:
Ja pisem z praxe Alex...lebo viem ako to v poistovniach chodi...
Renault 8 1132, r.v. 1968, modra "Gordini replica"
Renault 8 1130, r.v. 1964, biely
Saab 99 Turbo, r.v. 1979, belasy

User avatar
maroxe
Posts: 1121
Joined: Thu Apr 28, 2005 3:06 pm
Location: Bratislava

Post by maroxe » Mon Feb 25, 2008 6:23 pm

Poviem to takto. Ked ma doma niekto rozrobene auto a chce poistne krytie obratte sa na mna, vybavim vam nizku poistku, niz za to nexcem, ved som podpredseda. Takze, ak vam konci poistka, alebo si idete dat auto poistit, obratte sa na mna, poslite mi naskenovany technicak a ja vam dam vyratat poistne, ak sa vam to bude zdat dobre poistne, vybavim ho.

Moja nizka cena za Renault 8 je dana aj tym ze je to auto ktore hodlam rozobrat - biela renaultka aj ked s nim teraz trosku jazdim. Hrubokrkcov sa nebojim, sak ja uz tolko papam, ze zachvilu k nim zapadnem, uz len cvicit a zrat gebuziny...

Pravda je ze ta veteranska nizka poistka ktoru mam sa oplati dat na auto kt. spi v garazi. Ja mam tuto 850 korunovu v ceskej poistovni. Mam tam riaditelsku zlavu k tomu a bar co este...
V zmluve nemam napisane nic take ze mi nezaplatia, tak snad tu este platia zakony...

mx
Sexgrafik Renault Classic Clubu

User avatar
Alex
člen RCC
Posts: 2448
Joined: Fri May 05, 2006 10:22 am
Location: Okres Senec

Post by Alex » Mon Feb 25, 2008 7:32 pm

no ak by som kupil tu druhu osmicku tak ta kontaktujem ohladne poistenia.

:arrow: pedro sak dobre asi mas viac skusenosti.
ja som nastastie nemal ziadnu poistnu udalost a dufam ze ani mat nebudem.
aj tak myslim ze pokial mame dvaja rovnake auto hypoteticky v rovnakej poistovni a ty platis o 3tisic viac moze to byt sposobene rozdielom zliav a bonusov ale inak je ta poistka rovnaka. teda teraz neviem ci nemas dojednane nieco extra, vravim to len hypoteticky. kedze poistovna moze zohladnovat kraj, vek vodica, pocet poistiek ktore u nej mas atd.. urobi to dost vyrazny rozdiel v cene
:)

a ak si spravny obchodnik tak urcite vies ze treba poistku na konci roka alebo obdobia zrusit a vybavit si ju nanovo, inak ta suma rok co rok narasta.
ja by som teraz platil takmer 6 tisic keby som si ju posledne dva roky nezrusil a znovu nezalozil ako novy zakaznik. stalo ma to minimum casu a usetril som par tisic.
vyzera to tak ze platim kazdy rok menej :wink:
Image
Renault R8 1132 r.v. 1970

marian letko
člen RCC
Posts: 126
Joined: Tue Dec 27, 2005 12:20 am
Location: koseca 784

Post by marian letko » Mon Feb 25, 2008 10:06 pm

Poistka sa da dojednat vzdy lacnejsia pre noveho zakaznika, ako pre staleho. Mam take skusenosti, tak rusim vsetky poistky este pred terminom a potom sa bud prehlasim, alebo zostanem. Je to chore, ale bohuzial je to tak. Da sa dojednat nizsia poistka ako je v oficialnom cenniku pre danu poistovnu. Stalo sa mi konkretne u stareho Pioniera ze mi poslali sek na 998,-Sk. Predtym som poslal odhlasku a ked mi zenska volala, ze preco, hovorim, mam lepsiu ponuku - z Generali za 650,- A ze ked mi oni daju tolko, zi stiahnem vypoved. Tak som telefonicky zrusil vypoved a behom par dni priiel sek na 650,-
Tuto su moje vsetky PZP:
R5 1.3l 47kW =2175,- Komunalna poist.
R5 956ccm 31kW = 2952,- CSOB poist. + vozik zdarma (400kg)
R6 1,1l 35kW =2175,- Komunalna poist.
R Thalia 1,4l 55kW =2785,- Komunalna pist.
R4 850ccm 30kW =1785,- Uniqua
R4 890ccm 26kW =1785,- Uniqua
S Forman 1,3l 40kw =3630,- Uniqua- ten som nezrusil, automaticky prisla o rok vyssia suma. predtym 2980,-
Jawa 20 49,9ccm =560,- Alianz
Niektore objemy motorov a vykony su z technicakov-pisu tam hausnumera. Preto rozdiely.
Takze jedine vychodisko ako udrzat peniazky je odhlasovat a prihlasovat kazdy rok. Este ze nelatim za tie na zahrade! :P marian13xR
maros

pedro
člen RCC
Posts: 747
Joined: Sun Feb 11, 2007 11:39 am
Location: Bratislava

Post by pedro » Mon Feb 25, 2008 11:48 pm

Alex wrote:no ak by som kupil tu druhu osmicku tak ta kontaktujem ohladne poistenia.

a ak si spravny obchodnik tak urcite vies ze treba poistku na konci roka alebo obdobia zrusit a vybavit si ju nanovo, inak ta suma rok co rok narasta.
ja by som teraz platil takmer 6 tisic keby som si ju posledne dva roky nezrusil a znovu nezalozil ako novy zakaznik. stalo ma to minimum casu a usetril som par tisic.
vyzera to tak ze platim kazdy rok menej :wink:
Sak asi sa aj zrusila sama, som ju nezaplatil, kedze auto je rozobrane... :wink: :lol:
Renault 8 1132, r.v. 1968, modra "Gordini replica"
Renault 8 1130, r.v. 1964, biely
Saab 99 Turbo, r.v. 1979, belasy

User avatar
maroxe
Posts: 1121
Joined: Thu Apr 28, 2005 3:06 pm
Location: Bratislava

Post by maroxe » Tue Feb 26, 2008 12:07 am

pozor na to, poistovne ma dost nahanali ked som nezaplatil poistku, sama sa totiz zrusit neda, miestny urad to po novom dokonca kontroluje cez fizlicu a bonzuje poistovniam. Pri predaji auta pri prepise dokonca trab doniest doklad o tom ze auto je predane, potom ti vratia uz zaplatene poistne. Mame to tu hnusne, v cechcach uz myslim maju to, ze na viac aut mozes mat jednu poistku, myslim... samozrejme je to upravene a osetrene nejako... .
Sexgrafik Renault Classic Clubu

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Tue Feb 26, 2008 8:46 am

Marian Letko :arrow:
To dobre pise To je podstata tejto debaty by som povedal a vlastne aj bezny cesta ako mat nisiu poistku

Pedro a Mondrejka :arrow:
Mas pravdu ale :!: ked nieco podpisujem sa pytam na podmienky (poistne podmienky su dost dlhe a maju vela vyluk) cize aj ked je neviem aka zlava pokial neni tebou odsuhlasena a podpisana spoluucast v % tak sa hradi cela skoda tebou sposobena
:evil: samozrejme za urcitych podmienok
Ked rozflaknes taky Nissanu SX200 tak to je tiez uz stara hrca tak majitel nemoze cakat ze dostane plnu cenu .. a ked si to da opravit rozpoctom tak dostane o dost malo.... Aj tu sa berie amortizacia vozidla! Ked vam rozflakne niekdo zgeneralkovanu R8 tak vedzte ze hodnota auta bude pre poistovnu 20-30t, urcite nie to co ste do nej investoval (kludne to moze byt aj 150t)
Samozrejme ten rozdiel je mozne sksit dostat civilnopravnym konanim alebo "hrubym krkom :roll: "
Takze si nemyslim ze aj Marosova poistka ma mensie krytie ako nejaka za 8t (samozrejme moze doniest poistne podminky na kofolu a mozeme si to prezriet)

pedro
člen RCC
Posts: 747
Joined: Sun Feb 11, 2007 11:39 am
Location: Bratislava

Post by pedro » Tue Feb 26, 2008 9:54 am

maroxe wrote:pozor na to, poistovne ma dost nahanali ked som nezaplatil poistku, sama sa totiz zrusit neda, miestny urad to po novom dokonca kontroluje cez fizlicu a bonzuje poistovniam. Pri predaji auta pri prepise dokonca trab doniest doklad o tom ze auto je predane, potom ti vratia uz zaplatene poistne. Mame to tu hnusne, v cechcach uz myslim maju to, ze na viac aut mozes mat jednu poistku, myslim... samozrejme je to upravene a osetrene nejako... .
Mylis sa, pokial nezaplatis, este 3 mesiace ti plati, vyzyvaju ta na zaplatenie, potom este mesiac a nakoniec ju zrusia, ale musis doplatit tie 4 mesiace, ktore to bolo kryte.
Inak nemas sancu zrusit poistku, pokial im to nedas 6 tyzdnov koncom poistneho obdobia - co som ja prepasol...
Renault 8 1132, r.v. 1968, modra "Gordini replica"
Renault 8 1130, r.v. 1964, biely
Saab 99 Turbo, r.v. 1979, belasy

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Tue Feb 26, 2008 10:33 am

pedro wrote:Mylis sa, pokial nezaplatis, este 3 mesiace ti plati, vyzyvaju ta na zaplatenie, potom este mesiac a nakoniec ju zrusia, ale musis doplatit tie 4 mesiace, ktore to bolo kryte.
Inak nemas sancu zrusit poistku, pokial im to nedas 6 tyzdnov koncom poistneho obdobia - co som ja prepasol...
Pedro si asi myslel takto :-) 6 tyzdnov pred koncom platnosti zmluvy viazaniej na kalendarny aj technicky rok.

Zo zakona mas poistne krytie este jeden mesiac (mozno 3 ako pise Pedro to neviem teraz ,ale skor len ten jeden mesiac) po zruseni poistnej zmluvy z dovodu neplatenia :!:

Ten mesiac musis samozrejme potom zaplatit a mas povinnost poistit si vozidlo v tej istej poistovni v akej si bol (do konca kalendarneho roka)
Co je fakt ustretove :? a umoznuje najst si vyhodnejsiu zmluvu
Prax :arrow: nalepsia cenu na poistenie je ku koncu kalendarneho roka

Poistovne uz maju zoznami online prepojene co sa potom moze stat ze ta vyzvu na zaplatenie doplatku za nepoistene obdobie !!!

Dasie poistne krytie (povinne pre poistovnu) je pocas prepisu vozidla.
Zo zakona si kryty 10 dni (od odhlasenia) ... koli tomu ze ma tusi 3 - alebo kolko dni na prihlasenie novy majitel.

Samozrejme ale pri prepise musis mat uz ako novy drzitel zas poistene vozidlo ktore si prepisujes na seba.

Jeden link na porovnaie ak niekto najde druhe mozeme si ich sem nahadzat a kecat o tom

http://www.poistenie.autobazar.eu/

pedro
člen RCC
Posts: 747
Joined: Sun Feb 11, 2007 11:39 am
Location: Bratislava

Post by pedro » Tue Feb 26, 2008 12:25 pm

Koniec poistneho obdobia=koniec platnosti zmluvy - to je to iste nie...? :?
Ona ti de facto skonci, ale daju ti 3+1 mesiac cas na zaplatenie, az potom ju definitivne zrusia o com ta samozrejme upovedomia zaslanim postovej poukazky... :lol:
A nemusis sa poistit v tej istej poistovni, nie je dovod, pretoze zmluva je zrusena a nie je ziadny pravny dovod na to aby ta k tomu prinutili. Je to nezmysel.
Renault 8 1132, r.v. 1968, modra "Gordini replica"
Renault 8 1130, r.v. 1964, biely
Saab 99 Turbo, r.v. 1979, belasy

User avatar
Alex
člen RCC
Posts: 2448
Joined: Fri May 05, 2006 10:22 am
Location: Okres Senec

Post by Alex » Tue Feb 26, 2008 12:46 pm

mam dojem ze sa to tento rok sprisnilo, lebo doteraz platilo to ze ked si nezaplatil za nove obdobie tak sa poistka po mesiaci zrusila ale poistovna si vymahala alikvotnu ciastku za ten jeden mesiac. cize aj keby si nezaplatil auto mas poistene z fondu poistovni a tvoja positovna si tu sumu narokuje (za ten mesiac).
teraz je to asi viac mesiacov mozno aj tie tri ako tu spominas. asi si to niekde vyhladam, lebo mam pocit ze tam bol este nejaky hacik v tom. positovne sa chcu viac kryt aby im ludia takto nekoncili zmluvy.

inak zaujimave ze ja som zmluvu zrusil v termine a zalozil novu, ktoru som hned zaplatil a po vyse mesiaci mi prisiel sek na vyssiu poistku so starym cislom zmluvy. to iste aj rok predtym. aspon som videl aku sumu mi chceli uctovat a potvrdil si ze treba tu vypoved davat. :wink:

maju v tom chaos
Image
Renault R8 1132 r.v. 1970

Post Reply