Poistka pre moje auto

o všetkom...

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

User avatar
Mirec
Posts: 12
Joined: Tue Jun 09, 2009 8:10 pm
Location: Bratislava
Contact:

Post by Mirec » Mon Nov 09, 2009 7:14 pm

Odpoviem ti na tvoje tri otazky:
1. Ten priklad prevrateneho kamiona so zdravotnickou technikou je realny. Koliziu sposobilo Daewo Matiz. Vodic Matizu predbiehal kamion a ked zistil, ze minie vyjazd z dialnice, tak to prudko strhol pred kamion a zacal odbacat vpravo. Kamionista strhol riadenie aby zabranil havarii a prevratil sa. Jednoznacna plna vina bola prisudena vodicovi Daewa.
Co sa tyka zohladnovania hmotnosti aut pri kalkulacii ceny poistneho je podla mna len marketingovy tah tej novej poistovne. Je nova, tak sa snazi niecim zaujat. Ked vznikal Wuestenrot tiez vraj zvazovali tento parameter, nakoniec sa rozhodli pre vykon motora. Vo francuzsku zohladnuju farbu auta, cervene maju zlavu, pretoze su udajne najviditelnejsie aj za zhorsenych podmienok. V Taliansku maju cervene auta prirazku na poistnom za to, ze ich vraj soferuju agresivnejsi vodici. Je to spravodlive? V kazdej krajine maju na tu istu vec odlisne pohlady. Je pravda, ze s lahsim vozidlom mozes sposobit mensiu majetkovu skodu, ale ak trafis cloveka, mozes ho tak isto zabit, ako bezkrky frajer s velkym terenakom. Rozdiel bude iba v tom, kolko bude ten clovek trpiet. Ak ho zramuje terenak, zomrie na fleku, ked ho zrazi velorex, zomrie pri prevoze do nemocnice. Pardon za morbidnost.
A ked uz spominas pripad toho mladika s bavorakom, ktory zramoval plot a tusim aj stenu domu a skoncil na streche, keby mal slusnu 8-cku, tak sa mu to nestane, lebo s nou nepojde 130 km/h v dedine a keby aj predsa isiel, tak by uz z nej nevyliezol.

2. Spominas, ze musis platit za malu motorku, ktoru pouzivas len sest mesiacov v roku. A co ma povedat taky clovek, ktory vlastni privesny vozik? Tiez zan musi platit a sotva ho taha za sebou 182 dni v roku. A tu myslienku so spoplatnenim cyklistov nehovor nahlas, lebo to zacuje nejaky "kompetentny expert" a budes spoluautorom noveho zakona o PZP cyklistov :lol:

3.Ozaj sa moze stat, ze dve rovnake auta s rovnako starymi vodicmi z toho isteho okresu a takou istou dlzkou bezskodovosti budu mat rozlicne ceny PZP. Napr. staci, aby jeden z nich mal dieta, druhy je bezdetny, jeden jazdi po Europe, druhy len do Madarska alebo len do Ceska. Ak kazdy z nich uzatvaral poistku v tej istej kancelarii ale s inym poistovakom, aj tam moze nastat rozdiel. Kazdy agent ma k dispozicii urcite percentualne zlavy, ktore moze poskytnut. Tieto zlavy vsak idu na ukor jeho provizie. Takze niekto si vyjedna zlavu a niekto bez slova zaplati sumu, ktora mu pride postou alebo ktoru mu povedia na pobocke. Mnohi si stazuju na cenu poistky, ale malokto sa ju snazi zjednat. Na trhu je velka konkurencia ( 10 poistovni ), takze klient je panom situacie. Ani na trhu nekupis prvu redkovku, ktoru uvidis, ale vyberas si podla kvality a ceny. A tiez asi nekupis najlacnejsiu zvadnutu viazanicku ...

Nemas pravdu v tom, ze poistovne nemaju rady slusnych stalych klientov co su bez nehody. Takych maju najradsej. A casy, ked vsetko stalo vsade rovnako su nastastie prec, zijeme v trhovom hospodarstve, je volna tvorba cien, takze sa tejto situacii musime prisposobit. Alebo nemusime, ale potom je to drahsie.
Renault Mégane Century, 1,6 r.v.1997


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/160362.html][img]http://images.spritmonitor.de/160362_3.png[/img][/url]

User avatar
Mondrejka
člen RCC
Posts: 590
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:28 am
Location: Rovinka
Contact:

Post by Mondrejka » Mon Nov 09, 2009 9:18 pm

Dakujem Ti velmi pekne za odpovede a rady, mame doma aj ten vozik ako pises aj ten nam vacsinou len stoji na dvore.Nastatie tento rok to mam uz za sebou a na dalsi rok sa zase budem musiet pozhovarat s poistovnou.
Clen RCC klubu R5 GTE 1,7i (1988) do 6/2007 momentalne s vozidlom od skupiny Renault.

User avatar
R4CV
člen RCC
Posts: 418
Joined: Sun Dec 09, 2007 9:08 pm
Location: Topoľčany
Contact:

Post by R4CV » Mon Nov 09, 2009 9:20 pm

:arrow: Kamionista strhol riadenie aby zabranil havarii a prevratil sa. Jednoznacna plna vina bola prisudena vodicovi Daewa.

Tu je namieste otázka, či prišlo ku kontaktu vozidiel. Ak nie, tak sa ťažko dokazuje vina.

Ja osobne mám už niekoľko poistiek v Generali a Unique. Vyberal som podľa ceny, krytie mali na rovnakej úrovni.
Myslím, že dôležitejšie je:
a.)či mi cenu robí kamarát a dá mi dobrú zľavu
b.)či mi cenu robí "kamarát" a ošklbe ma
c.)či mi cenu robí niekto cudzí a seriózny a dá mi väčšiu zľavu ako kamarát.
Podľa mojich skúseností je najlepšie C.
Nerušiť!!! K L O N U J E M

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Mon Nov 09, 2009 10:04 pm

Mirec :arrow: ... nie sumy si nepamatam cely rok, kedze poistka ma zaijima iba ked ju idem uzatvarat...
Samozrejme ze porovnavam aj vysku do ake je poistna suma a kedze zatial som nasiel vsetky v sume co si aj ty napisal tak ako argument na mna pre vyber to nebolo (v sucastnosti)....
Zial ze by si poistovne vazili svojich stalich klientov s beskodovym priebehom.... to su len reci, reci, reci a reklama...
Jedine co pomaha je neuzatvorit poistku na technycky rok (ked tak len do konca roku) a vyuzit koniec roka na vypoved zmluvy.

Ked som robil nakladnu dopravu vozidlo som mal zvlast poistene pre pripad poskodenia pocas havarie... a v podmienkach nebolo nic o vymahani z PZP toho co mu to prisudia vynu (naschval nepisem ze kto to sposobil kedze sme na SK)

Tych dvoch z roznych okresov bolo myslene komplet rovnake podmienky okrem 1 rozdielu a to v okrese...

Brano :arrow: ano C a najlepsie ak je to maklerska firma ty maju lepsie ceny ako poistovaci priamo z poistovne

Ten prives ma serie maximalne ... vyuzitelnost 12 dni z roka.... to je samozrejme ironicka poznamka...

User avatar
Mirec
Posts: 12
Joined: Tue Jun 09, 2009 8:10 pm
Location: Bratislava
Contact:

Post by Mirec » Mon Nov 09, 2009 10:25 pm

O tom kamione je zbytocne polemizovat, je to uzavrety pripad a ozaj sa casto spomina ako priklad.

Stava sa mi, ze ma oslovi klient ako variantu "C" a po case zistim, ze som sa pretransformoval do kategorie "A". Vtedy som aj ja spokojny a tesi ma to.

Mozete si ma vyskusat a potom si ma zaradit do niektorej z kategorii A, B alebo C. Kto ma zaujem, nech mi napise "sukromnu spravu" s nasledovnymi udajmi a ja mu tak isto sukromne odpisem.
Takze kto ma zaujem, nech mi napise:
-svoj rok narodenia
-rok vyroby auta
-objem motora a vykon motora v kW
-ci ste rodicom dietata do 14 rokov
-a ci by vam stacilo byt poisteny LEN na území SR a ČR alebo SR a Madarska ( vyrazna zlava )
Renault Mégane Century, 1,6 r.v.1997


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/160362.html][img]http://images.spritmonitor.de/160362_3.png[/img][/url]

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Mon Nov 09, 2009 11:02 pm

no to je dobry zaklad :-)

User avatar
jura
člen RCC
Posts: 187
Joined: Mon Sep 21, 2009 7:42 pm
Location: Nitra

Post by jura » Wed Nov 11, 2009 5:06 pm

No mne dnes písala poisťovňa v ktorej som mal poisteného Megana a navrhli mi tú istú sumu, za ktorú som ho mal poistený aj tento rok čo je 79€...myslím, že je to pri krytí, 2 500 000€ za škody na zdraví, a 700 000€ za škody na majetku, a pri úrazovom poistení vodiča a členov posádky zadarmo, poistenie pre prípad živelnej udalosti zadarmo a samozrejme bez spoluúčasti celkom zaujímavá cena, keď beriem do úvahy že mám 1,9D...čo poviete?? :?:

User avatar
Mirec
Posts: 12
Joined: Tue Jun 09, 2009 8:10 pm
Location: Bratislava
Contact:

Post by Mirec » Wed Nov 11, 2009 5:15 pm

Ak je u teba prvorada cena, tak nemas co riesit.
Renault Mégane Century, 1,6 r.v.1997


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/160362.html][img]http://images.spritmonitor.de/160362_3.png[/img][/url]

User avatar
Pavel Vypler
člen RCC
Posts: 692
Joined: Mon Jun 30, 2008 8:19 pm
Location: Kolín,Česká Republika
Contact:

Post by Pavel Vypler » Wed Nov 11, 2009 8:22 pm

Pro mě je důležité výše škodného plněni, to co píše Jura je pěkné,ale uvědomte si kde jezdíte a kdo a co jezdi kolem vás...
2 500 000eur na zdraví a 700 000eur na majetku je dle mého názoru směšné :D
promyslete si každý,zda chcete mít co nejlevnější povin.ručeni !!! Dnes se škody často šplhají nad tyto škodní limity a potom už přijde jen EXEKUTOR vám zabavit vše co mate....
Stačí nedat přednost kamionu,který má naklad za napr. 3 000 000 eur a naklad se zničí ,o škodě na zdraví raději nemluvím...
NENI lepši si připlatit několik eur a mít lepší povinné ručeni s daleko vyšším plněním ????
Pavel V - http://www.RenaultCarClub.cz

User avatar
R4CV
člen RCC
Posts: 418
Joined: Sun Dec 09, 2007 9:08 pm
Location: Topoľčany
Contact:

Post by R4CV » Wed Nov 11, 2009 10:41 pm

Škoda na majetku 700000eur = 21mil. Sk, takýto limit je podľa mňa postačujúci. Ak niekto spôsobí škodu, posiťovňa aj tak bude krátiť plnenie a nevyplatí celú sumu.
Tak ako Anarkiho nehoda. Dostal starú belú a je jedno aké krytie si priplatím.
Nerušiť!!! K L O N U J E M

User avatar
jura
člen RCC
Posts: 187
Joined: Mon Sep 21, 2009 7:42 pm
Location: Nitra

Post by jura » Wed Nov 11, 2009 11:52 pm

tiež si myslím, že to úplne stačí....nemyslím, že by som nedal prednosť kamiónu aj keby bol prázdny...keď vidím kamión tak sa radšej uhnem ako to ide...skôr je pravdepodobnejšie že nehodu spôsobí kamionista, lebo väčšina z nich si myslí, že keď majú veľké autá, tak sú pánmi ciest a je dosť takých, ktorí nemajú odjazdené ani na obyčajnom náklaďaku a sadnú rovno do kamiónu...a hlavne sú nebezpeční, keď sa snažia stíhať nejaké termíny...môj švagor je tiež kamionista a tak viem o čom píšem...väčšina z nich jazdí ako kkti....

User avatar
Pavel Vypler
člen RCC
Posts: 692
Joined: Mon Jun 30, 2008 8:19 pm
Location: Kolín,Česká Republika
Contact:

Post by Pavel Vypler » Thu Nov 12, 2009 12:01 am

napsal jsem to jako příklad,bourat můžete i sami bez účasti dalších vozidel a škoda může přesáhnout daný limit .......
Nikdy nikdo nevite,co se může stát !!!!!!!!
Pavel V - http://www.RenaultCarClub.cz

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Thu Nov 12, 2009 9:24 am

Pavel na akú výšku máš krytie ty?

User avatar
Pavel Vypler
člen RCC
Posts: 692
Joined: Mon Jun 30, 2008 8:19 pm
Location: Kolín,Česká Republika
Contact:

Post by Pavel Vypler » Thu Nov 12, 2009 11:06 am

100 milonu kc na zdravi a 100 milionu kc na majetku
Pavel V - http://www.RenaultCarClub.cz

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Thu Nov 12, 2009 11:35 am

a kolko platis za R12, R8 ...?

Post Reply