Pri otoceni kluca..cvaka a blikaju kontrolky :-O

Máte nejaký problem s autom? Napíste sem, možno vám niekto iný pomôže..

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

Post Reply
Pistuch
Posts: 4
Joined: Sat Aug 09, 2008 8:10 pm
Location: pluvanec od DS

Pri otoceni kluca..cvaka a blikaju kontrolky :-O

Post by Pistuch » Sat Aug 09, 2008 8:28 pm

Zdravim renaultakov.......mam Clio 91roc. 1,9D a ked otocim klucom do polohy 1 pockam kym zhasne zhavenie a startujem....ale co sa stane? ziadny zvuk a zozere to skoro celu baterku....zeby pokazeny starter? vymenil som baterku z mojho rozbiteho favorita a vuala nakoplo to na prvy krat.....dam dole + z baterky ci alternator dobija a motor ide dalej takze alt. prud vytvara. idem do bankomatu a na pumpu..tam som to vypol..kym som prisiel k autu s cigaretami v ruke (co trvalo asi 3 minuty) otocim a baterka prazdna....este ze tam boli ludia a roztlacili ma...dosiel som domov vypol motor otocim klucik do polohy 1 a co sa deje....pri baterke je taka mala cierna krabicka ktora zacne cvakat a zacnu mi blikat kontrolky na palubovke a svetlo.....prosim pomoc neviem si s tym rady....co rady neviem si ani predstavit co s tym moze byt.....som uplne mimo z toho...dakujem za kazdu radu
We ride together,
We die together,
Bad Boys for life...:)

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Sat Aug 09, 2008 8:47 pm

svetlo ti blika ake? len komtrolky ?

Pistuch
Posts: 4
Joined: Sat Aug 09, 2008 8:10 pm
Location: pluvanec od DS

Post by Pistuch » Sat Aug 09, 2008 9:06 pm

Majmajko wrote:svetlo ti blika ake? len komtrolky ?
vnutorne....spravil som teraz este taky maly testik....
otocim klucom do1 cvaka a blikaju kontrolky na palubovke a svetlo v aute (a mam pocit ako by to strasne silno svietilo)
zapnem parkovacky svetlo a kontrolky blikaju s cvakanim a ziarivost sa trosku stiahla
zapnem stretavacky cvakanie a blikanie prestane ale svetlo a kontrolky sa stiahli skoro uplne stretavacky ledva svietili....

parkovacky svietia normalne aj svetlo vo vozidle.....ked zapnem stretavacky svetlo vo voze aj osvetlenie palubovky sa stiahne a stretavacky svietia velmi slabo.....o dialkovych ani nehovorim...im so bored
We ride together,
We die together,
Bad Boys for life...:)

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Sun Aug 10, 2008 3:01 pm

Tu uz pomoze len Jacques
No bordel v tom mas riadny

Pistuch
Posts: 4
Joined: Sat Aug 09, 2008 8:10 pm
Location: pluvanec od DS

Post by Pistuch » Sun Aug 10, 2008 5:17 pm

Majmajko wrote:Tu uz pomoze len Jacques
No bordel v tom mas riadny
kazdy komu som povedal o tomto mojom probleme mi povedal ze to je skrizeny starter :P ale potrebujem sa presvedcit ci je to naozaj starter nakolko iny mozem kupit ale v pripade ze by to starter nebol nemam moznost ho vratit.....boli by to zbytocne vyhodene 2 litre
We ride together,
We die together,
Bad Boys for life...:)

User avatar
matus
člen RCC
Posts: 2091
Joined: Wed Mar 09, 2005 7:43 pm
Contact:

toto

Post by matus » Mon Aug 11, 2008 10:23 am

Renault a problemy z elektrikou, ake neobvykle ;)

Pokial chces zistit ci je to starter, tak ho odpoj. Odpoj si baterku a zmontuj z neho dole + kabel. Pokial ich tam na + kontakte je viac, zosrobuj ich nejakou skrutkou dohromady. Daj si pozor aby si to mal dobre zaizolovane, aby sa t o nikde nekostrilo. Skus co to spravi. Pripadne odpoj aj kablik od pastorku (to je ten mensi valcek na starteri).

Pokial to prestane cvakat a blikat, prisiel si na to co je zle!

Podla mna ale bude problem niekde uplne inde. Ked ti blikaju kontrolky a dokonca interierove svetlo, budes mat niekde skrat v elektrike!!! Skus pohybat nejkymi kablami za poistkovou skrinou, pripadne v motorovom priestore ci to neprestane.
Image
Predseda OZ Renault Classic Club
Renault R8 1130 (1964) -+- R8 1130 (1965) -+- R8 1132 (1967) -+- BMW 528iA (1997) -+- Jawa 50 Pionier (1971)
Pravopis je pre ľudí čo majú príliš veľa času!

Pistuch
Posts: 4
Joined: Sat Aug 09, 2008 8:10 pm
Location: pluvanec od DS

Post by Pistuch » Sun Aug 17, 2008 12:49 pm

no starter som vymenil...a baterku dobil....a 2x ho pretocil...potom uz len cvakanie...vie mi niekto doporucit dobreho a lacneho elektrikara? aj ked je pravda ze pojem dobry a lacny moc nejdu do kopy :P.....da sa clio1 91.rocnik dat na pc diagnostiku? som necakal ze aj tak stare auto sa da napichnut na pc
We ride together,
We die together,
Bad Boys for life...:)

User avatar
jozo-ke
Posts: 1964
Joined: Sun Oct 28, 2007 1:41 pm
Location: Košice
Contact:

Post by jozo-ke » Sun Aug 17, 2008 10:08 pm

skúšal si pozerať rele v skrinke v motorovom priestore??Môže vynechávať! a vtedy čerpadlo nepotiahne a ani nenaštartuješ
ex - Renault Clio 16V 92"
ex - Renault 5 GTE 91"

miso2004
Posts: 1
Joined: Thu Aug 06, 2009 2:08 pm

šalamunske riešenie

Post by miso2004 » Thu Aug 06, 2009 2:34 pm

Problem u mňa vyriešeny - vymena batérie. Stara baterka mala vadný článok a nedostatočnú kapacitu.
howg.

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Thu Aug 06, 2009 7:07 pm

takze to bolo to cvakanie....

User avatar
Andrej Rosák
Posts: 351
Joined: Tue Aug 08, 2006 11:44 am
Location: Velky Grob

baterka

Post by Andrej Rosák » Sat Aug 08, 2009 12:43 pm

...keby som sa sem dostal skôr tak to napíšem hned.... mne to robila R5 s vymlatenou baterkou.... hold, nafťak je energeticky naročnejší a ak minie kapacitu baterky na nažhavenie, nezostane na nastartovanie...

User avatar
krestan
Posts: 518
Joined: Fri Nov 07, 2008 3:26 pm
Location: Šalgovce
Contact:

Re: baterka

Post by krestan » Sat Aug 08, 2009 3:25 pm

Andrej Rosák wrote:...keby som sa sem dostal skôr tak to napíšem hned.... mne to robila R5 s vymlatenou baterkou.... hold, nafťak je energeticky naročnejší a ak minie kapacitu baterky na nažhavenie, nezostane na nastartovanie...

po boji je kazdy generalom :!: :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol:
Renault 5 1,6D ex - brikety patria do kachiel ,Renault 5 1,4 i - v uzivani drahej polovičky ,osobne vozidlo
Renault 5 1,7 GTE

RCC SR na Facebooku http://www.facebook.com/group.php?v=photos&gid=251338922390#/group.php?v=info&gid=251338922390

User avatar
Andrej Rosák
Posts: 351
Joined: Tue Aug 08, 2006 11:44 am
Location: Velky Grob

jj

Post by Andrej Rosák » Sat Aug 08, 2009 8:20 pm

a este ma napadlo, že to môže byť zlá kostra... ta sa asi kaazi najcastejsie...

Krestan...po akom boji??? ja este stale bojujem..... a kým budem mat Renault, tak mier nebude!!!!

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Post by Anarki » Sat Aug 08, 2009 9:28 pm

Už sa mi začínaš podobať :D len nezačni písať knihu ako ja (Vin Anarki - Mein Kampf) :lol:
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

Post Reply