Štartovanie Meganu za studena

Máte nejaký problem s autom? Napíste sem, možno vám niekto iný pomôže..

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

Post Reply
Janpol
Posts: 2
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:54 am
Location: Ružindol

Štartovanie Meganu za studena

Post by Janpol » Wed Aug 27, 2008 10:02 pm

V poslednom čase mam problem s rannzm štartovaním. Mám Renault Megane 1.6 16V r.v.2001. Auto je garážované. Ráno po zasunutí kľúča, zhasnutí kontrolky imobilizeru štartéer začne točiť a motor nenaštartuje. Vytiahnem kľúč a znovu zopakujem. Naštartuje tak na druhý až tretí krát.
Ešte som si všimol, že po otočení kľúča sa niekedy nespustí automaticky rádio a vtedy motor nenaštartuje.
Môže byť problém s imobilizérom? Alebo počul som niečo o snímači polohy kľukového hriadeľa. Poradí niekto?

User avatar
matus
člen RCC
Posts: 2091
Joined: Wed Mar 09, 2005 7:43 pm
Contact:

toto

Post by matus » Thu Aug 28, 2008 8:01 am

No ked hovoris ze sa ti nepusti radio, ked nenastartujes, tak bude problem v spinacej skrinke, resp. nejakej dalsej elektronike. Podla mna zo spinacky, alebo nejakeho rele za nim nejde pri otoceni do polohy 1 elektrina. V polohe 2 sice starter toci motorom, ale RJ sladko spi, lebo nema chcavu.

Takze pokial mas merak (multimeter, Voltmeter) treba sa nejak dopracovat k spinacke a pomerat ci leze von co ma. Alebo to prenechat nejakemu elektrikarovy.
Image
Predseda OZ Renault Classic Club
Renault R8 1130 (1964) -+- R8 1130 (1965) -+- R8 1132 (1967) -+- BMW 528iA (1997) -+- Jawa 50 Pionier (1971)
Pravopis je pre ľudí čo majú príliš veľa času!

Post Reply