megane 1,9 dci 2001

Máte nejaký problem s autom? Napíste sem, možno vám niekto iný pomôže..

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

Post Reply
Michal Kubik
Posts: 1
Joined: Sun Aug 31, 2008 3:16 pm

megane 1,9 dci 2001

Post by Michal Kubik » Sun Aug 31, 2008 3:34 pm

Pozdravujem,
mam problem s autom Megane 1,9 dci. problem spočíva v tom ze motor vypne pocas jazdy. niekedy ide 500 km v pohode a niekedy pocas 5 minut jazdy vypne 15 x po sebe. auto je v "autorizovanom" servise niekolko mesiacov ale chybu nevedia odstranit. podla mojich skusenosti a "zazitkou" auto nevypina ked ide na volnobeh, ked vonkajsia teplota neukazuje viac ako 25°C auto ide ako hodinky bez najmensich problemov.super spotreba. ked vsak je vonkajsia teplota nad 25°C zacne to robit a vypina pri preradovani a zrychlovani.. robi to nepravidelne (niekedy 2x-3x za den, inokedy celu jazdu)! v servise skusali vsetko (aspon tak hovorili) do repasovania trysiek, cez vymenu tepelnych snimacov az po kontrolu spojov na el. kabloch... auto je stale v servise, servisaci uz iba odhadom skusaju a sem tam do neho "stuchnu" a nieco skusia, hovoria ze nevedia co s tym je!!!

pedro
člen RCC
Posts: 747
Joined: Sun Feb 11, 2007 11:39 am
Location: Bratislava

Post by pedro » Sun Aug 31, 2008 6:40 pm

Nazdar,

toto iste nam robilo na Opel Movane 2,5 dCI, je to v podstate Renault Master motor, chyba bola vo stvrtom vstrekovaci, vymenili sme ho a prestalo to robit, ale cestou zo servisu zacala preblikavat kontrolka zhavenia a zistili sme, ze aj kabelaz ma uz odhnite spoje a kontakty, tak sa to pokusame teraz dat nejak dokopy, nova kabelaz cca 20 tisic Skk... :shock:

Kedze to nevedia dat v servise kde to teraz mas dat dokopy, tak by som ti odporucal dat to do druheho, ak chces dam ti cez SS kontakt na moj kde mi to vyriesili. Moj odhad je ze to budu bud trysky alebo elektronika...
Renault 8 1132, r.v. 1968, modra "Gordini replica"
Renault 8 1130, r.v. 1964, biely
Saab 99 Turbo, r.v. 1979, belasy

Post Reply