Klepanie prednej napravy

Máte nejaký problem s autom? Napíste sem, možno vám niekto iný pomôže..

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

Post Reply
Victorio
Posts: 46
Joined: Wed Sep 17, 2008 8:52 am

Klepanie prednej napravy

Post by Victorio » Wed Sep 17, 2008 9:04 am

Zdravim este raz, ale ina tema. R Clio II autentique 2002, 28500 km.
Od urciteho casu sledujem, ze predna naprava nieje taka stabilna, a po hrboloch trocha klepe. V servise nezistili, ze by boli vybite silentbloky, alebo nieco so stabilizatorom, ale len obhliadkou.
V zime a po zime som "nasiel" par dier, mohlo sa takymi narazmi nieco poskodit ? Capy su v poriadku.
Este aj volant je trocha natoceny do prava, cim to je ? Auto inak ide rovno, netaha do boku, len ten volant, tj. ked chcem ist rovno, musi byt cca 3-5 stupnov natoceny. Je to ohnutim riadiacich tyci, alebo sa rozstelovalo servo, alebo nieco take ?
Inak to klepanie sa zacalo prejavovat po vymene zimnych za letne pneu /matador Z - continental L/, zimne maju maksi dezen, takze asi som to skor spozoroval.
A este jeden detail, preco po zdvihnuti prednej napravy (tj. predok na dvoch zdvihakoch mi zacali svietit kontrolky SERVO a ABS ?, prestalo to, az ked som presiel par km.

User avatar
jozo-ke
Posts: 1964
Joined: Sun Oct 28, 2007 1:41 pm
Location: Košice
Contact:

Post by jozo-ke » Wed Sep 17, 2008 10:44 pm

tipoval by som silenty na stabilizátore,poprípadne vôľa v riadení,ale to zvykne byť len pri väčšej šupe na predok.To svietenie kontroliek môže byť zlý kontakt na obložení brzd a vtedy preblikne ABS kontrolka.Signalizuje aj výmenu dosiek alebo čelusti v bubne.A aj stav ak je málo brzdovky.
ex - Renault Clio 16V 92"
ex - Renault 5 GTE 91"

Post Reply