"lenivost" Scenica 2001

Máte nejaký problem s autom? Napíste sem, možno vám niekto iný pomôže..

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

Post Reply
gmann1
Posts: 26
Joined: Tue Jul 08, 2008 6:30 am

"lenivost" Scenica 2001

Post by gmann1 » Tue Oct 28, 2008 10:52 am

Caute,

viete mi niekto poradit ohladom Renault Scenic 2001 1.9dCi, poslednu dobu sa mi zda nejaky lenivy a mam pocit, ze aj (kapanek) viac dymi.
Kamos co sa mi na pozrel, zistil ze mam v interkolery a hadickach (k nemu a od) olej a vraj to bude turbom, ze je rozbite resp nieco s loziskami.
Pozrel sa mi na to aj dalsi kamos co vsak tvrdi, ze vsetko je OK-ten olej, tam vraj ma byt (v nejakom malom mnozstve) a ze keby to je turbo tak mi to vobec nejde, malo by to vraj traktorovy zvuk atd ....

Vie niekto poradit, ako istim aj sam, ci je fakt v keli turbo alebo nie ??? (nechce sa mi nechavat zbytocne v servise auto, ak to vsak nepojde inak ... :roll: ).

Thx

User avatar
Mondrejka
člen RCC
Posts: 590
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:28 am
Location: Rovinka
Contact:

Post by Mondrejka » Tue Oct 28, 2008 1:08 pm

No z tohto popisu musim ako Mario pridat trocha teorie.
Kazdy diesel moze jazdit bez turba ale potom je to lenive ako obycajny diesel.(to ze bez turba by to islo ako traktor je podla man omyl, vsak v zime ked nastartuje sused svoj Passat 1,9 TDi tak to vyzera jak traktor aj tak a to je to auto nove). To znamena ze asi nieco bude s turbom, ak by bolo v haji tak by auto napadne zacalo zrat olej, alebo by napadne piskalo.(to su najbeznejsie chyby turba)
Treba pozret kolko zmizne napr. za 1000 km, a ak nic tak proste bude chyba v niecom inom napr, v ovladani turba alebo nejakeho tlakoveho ovladacieho prvku ktory nespravne vyhodnocuje stav tlaku v potrubi.
Clen RCC klubu R5 GTE 1,7i (1988) do 6/2007 momentalne s vozidlom od skupiny Renault.

Post Reply