schemy R5

Máte nejaký problem s autom? Napíste sem, možno vám niekto iný pomôže..

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

Post Reply
Lucia Rosáková
Posts: 76
Joined: Tue Oct 30, 2007 3:02 pm
Location: Bratislava

schemy R5

Post by Lucia Rosáková » Sat Feb 14, 2009 5:05 pm

Rád by som otvoril tému shémy zapojenia v R5 ... zistil som totiž, že sa jedna nestačí a tak hľadám tú správnu....
Ale poporiadku: Problém je takýto: otočím kľúč do I. polohy a zapnú sa stierače. Idú na prvej rýchlosti, nezávisle od toho, v ktorej polohe je páčka. Navyše skratuju komplet elektriku, kým sa neprepáli poistka.
vyhodil som páčku a vypli sa....pokusne som zistil ktoré kontakty spustia stierače a namontoval som tam káblový vypínač zo stolovej lampy :-).
Zatial som nabehal 200Km a ide to... ale potrebujem to spraviť.
V priestore, kde by malo byť relátko na stierače, nie je nič (len pavučina).
preto sa domnievam, že káble s prepínača idú rovno do motorčeka. ten má nierne zodrate kontakty v otočnom prepínači na tom velkom ozubenom kolese a tak predpokladám, že spínajú toho viac ako majú ... motor mám zajednaný, ale nedá mi to pokoj a možno je problém niekde inde ... preto by sa hodili schémy.....

Ď.

User avatar
Mario Horak
člen RCC
Posts: 769
Joined: Wed Apr 12, 2006 11:00 am
Location: Bratislava

Post by Mario Horak » Mon Feb 16, 2009 11:50 am

Mohla by pomôcť schéma na str. 211.
http://www.mario-horak.ic.cz/Elektro/el ... emy_R5.tif
Test špatného dobehového kontaku je jednoduchý. Treba vybrať poistku dobehu, č. 11. Popis poistiek je na
http://www.mario-horak.ic.cz/Elektro/176_177.jpg
Stierač by mal fungovať normálne, ibaže bez dobehu. (pri vypnutí zostane
v aktuálnej polohe) Ak nie, tak problém bude v spálenej kabeláži, alebo prepínači.
Renault R5 GTE, Renault Caravelle

Lucia Rosáková
Posts: 76
Joined: Tue Oct 30, 2007 3:02 pm
Location: Bratislava

stierace

Post by Lucia Rosáková » Wed Feb 18, 2009 12:02 pm

problem som vyriesil v nedelu vecer (lepsie povedane moj 2r syn, ktorý to toho strcil srobovak a poposuval co sa dalo 8) ) ... rozobral som prepinac nasiel schemu v knihe udržby... kontak na jedno zotretie bol neustale zapnuty a to vypalovalo poistku a stale bezali stierace.
Ďakujem za pomoc.
Rosák

Post Reply