budiky

Máte nejaký problem s autom? Napíste sem, možno vám niekto iný pomôže..

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

Lucia Rosáková
Posts: 76
Joined: Tue Oct 30, 2007 3:02 pm
Location: Bratislava

budiky

Post by Lucia Rosáková » Mon Feb 23, 2009 1:52 pm

Ahojte, prehladal som forum, ale nenasiel som nic o snimaci telpoty ...
Problém je tento: chcem vymeniť budiky za krajšie a účelnejšie, preto hladam snimač teploty motora ... mám budiky z R21 D a moja R5 GTD ma namontovaný teplomer zo Škodovky. je to celkom fajn riešenie, ale mové budíky ho majú pekne vysvietený priamo pred ocami. ked pripojim snimač piamo na budík z R21, ukazuje prehriaty motor, pritom na škodovackom je to 80stupnov.... uzáver: potrebujem nájsť na motore F8M z mojej R5 umiestnenie snímača. Ak tam nieje, tak ho namontujem na miesto škodovackeho.
Druhý problém: pokusal som sa vynulovať počitadlo kilometrov a dopadlo to zle.... chvilu islo a teraz v nom len cuká a netočí sa. Ako ho spojazdniť ?
Tretí problém: zháňam snímač hornej úvrate zotrvačníka, lebo chcem spojazdnit aj otáčkometer...

Ďakujem všetkým za postrehy.

Rosák+company

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Mon Feb 23, 2009 1:54 pm

Otackomer fukni na cievku ...
Snimac nie je na plechu co zakryva zotrvacnik ako je aj na starom modeli?

User avatar
matus
člen RCC
Posts: 2091
Joined: Wed Mar 09, 2005 7:43 pm
Contact:

toto

Post by matus » Mon Feb 23, 2009 2:23 pm

Marian, cievku by dlho na Diesli hladal, nemyslis? :wink:

To ze skodovacky ukazuje bludy je v poriadku..
Co sa cidla tyka, najlepsie bude zohnat original co bol na 21D. Proste hladat kompatibilny s pristrojovkou a vymenit ho za ten SimplyClever.
Najdi si na FTPcku manual na 21ku a kde ma cidlo na motore. Potom treba zajst na vrakac, nenapadne ho usrobovat a piskajuc vykracat von..
To cislo bude rovnake pre vsetky R. Podla Elitackeho katalogu mi naslo cez Clio, R19, R25, Megane az Opel Movano ;)

Zo snimacom nemam skusenosti, takze neporadim..
Image
Predseda OZ Renault Classic Club
Renault R8 1130 (1964) -+- R8 1130 (1965) -+- R8 1132 (1967) -+- BMW 528iA (1997) -+- Jawa 50 Pionier (1971)
Pravopis je pre ľudí čo majú príliš veľa času!

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Re: toto

Post by Majmajko » Mon Feb 23, 2009 4:29 pm

matus wrote:Marian, cievku by dlho na Diesli hladal, nemyslis? :wink:
:oops: tak to mas pravdu ... ale moze dorobit .... Sorry za dezinformaciu :-)

User avatar
krestan
Posts: 518
Joined: Fri Nov 07, 2008 3:26 pm
Location: Šalgovce
Contact:

Re: toto

Post by krestan » Mon Feb 23, 2009 8:56 pm

matus wrote:Marian, cievku by dlho na Diesli hladal, nemyslis? :wink:

..
hmm ty nevies kde je na GTD cku cievka ?? hned vedla karburatora !!!
Renault 5 1,6D ex - brikety patria do kachiel ,Renault 5 1,4 i - v uzivani drahej polovičky ,osobne vozidlo
Renault 5 1,7 GTE

RCC SR na Facebooku http://www.facebook.com/group.php?v=photos&gid=251338922390#/group.php?v=info&gid=251338922390

Lucia Rosáková
Posts: 76
Joined: Tue Oct 30, 2007 3:02 pm
Location: Bratislava

cievka + karburator

Post by Lucia Rosáková » Mon Feb 23, 2009 9:14 pm

Páni vy ma dojímate... dorobiť cievku a karburátor to dá prácu naviac a neviem kde to umiestnim? nádrže mám dve, takže nemusim prevážať benzín a naftu v jednej... len som este nevyriesil kam ju namontujem...

Matuš, dík za radu ale neviem sa dostať na ftp-čko....
...a este som objavil ukazovatel stavu oleja .... tiež by som ho rád spojazdnil. Takže musim najť chcemu 21D a navrtať dieru do bloku motora na ďalšie čidlá :lol: ... teda ak nenajdem nejaku original... :-)

User avatar
jozo-ke
Posts: 1964
Joined: Sun Oct 28, 2007 1:41 pm
Location: Košice
Contact:

Post by jozo-ke » Mon Feb 23, 2009 9:22 pm

schéma otačkomera
Image
a ak mi pošlete mail tak Vam pošlem zip manual v čr
ex - Renault Clio 16V 92"
ex - Renault 5 GTE 91"

Lucia Rosáková
Posts: 76
Joined: Tue Oct 30, 2007 3:02 pm
Location: Bratislava

otáčkomer

Post by Lucia Rosáková » Mon Feb 23, 2009 9:28 pm

jozo-ke wrote:schéma otačkomera
Image
a ak mi pošlete mail tak Vam pošlem zip manual v čr

tak týmto tu disponujem aj ja, ale mám GTD-čko a teda žiadna elektronika.... otáčkometer planujem nahodiť rovno na snimač hornej úvrate zotrvačníka... len ho musím zohnať :D

Skusam zohnat navod na R21 aby som mal predstavu ako a kam to pozapajat....

User avatar
krestan
Posts: 518
Joined: Fri Nov 07, 2008 3:26 pm
Location: Šalgovce
Contact:

Post by krestan » Tue Feb 24, 2009 12:48 am

nechcem nejak musrovat ale ked som bol na EK tak mi zapajal otackomer niekam na cerpadlo.. neviem nevidel som kde presne.. nieje tam nejake magneticke cidlo ??
Renault 5 1,6D ex - brikety patria do kachiel ,Renault 5 1,4 i - v uzivani drahej polovičky ,osobne vozidlo
Renault 5 1,7 GTE

RCC SR na Facebooku http://www.facebook.com/group.php?v=photos&gid=251338922390#/group.php?v=info&gid=251338922390

User avatar
matus
člen RCC
Posts: 2091
Joined: Wed Mar 09, 2005 7:43 pm
Contact:

toto

Post by matus » Tue Feb 24, 2009 8:54 am

Lucia ;) : FTP je pre clenov klubu. Treba vypisat prihlasku zaplatit clenske a dostanes pristup na FTP (Da sa sosat aj cez WEB, netreba mat extra FTP klienta).
Urcite mali aj 5ky v dechte otackomeri. Trebalo by vygooglit kde mali pripojene cidlo. Co sa ostatnych cidiel tyka, myslim ze zrovna vrtat do bloku nebude treba. Pokial nebude dost dier, da sa vzdy spravit nejaky medzikus na hadicu, resp. rozdvojku nasrobovat namiesto povodneho cidla. Osobne si ale myslim, ze to miesto na cidla tam bude! Akurat snimac hladiny oleja by som videl ako komplikovanejsi..

Krestan:
Pokial sa nemylim na tychto starych komorkovych dieseloch funguje nieco co by sa dalo prirovnat k rozdelovacu. S tym rozdielom ze rozdeluje tok nafty k vstrekovacim triskam a nie elektrinu. Je ale mozne ze cerpadlo funguje tiez sekvencne a vstrekuje len ked je "rozdelovac" natoceny na konkretnu dieru" Tym patom by sa dal konvecny otackomer pripojit aj tam. Teoreticky..
Image
Predseda OZ Renault Classic Club
Renault R8 1130 (1964) -+- R8 1130 (1965) -+- R8 1132 (1967) -+- BMW 528iA (1997) -+- Jawa 50 Pionier (1971)
Pravopis je pre ľudí čo majú príliš veľa času!

User avatar
Mondrejka
člen RCC
Posts: 590
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:28 am
Location: Rovinka
Contact:

Post by Mondrejka » Tue Feb 24, 2009 3:07 pm

K otackomeru:

ak chces pouzit ten co je v pristrojovke na R21D tak sa da pouzit aj to cidlo na otacky co tam je.

Moja domnienka o cidle hladiny oleja:
podla mna sa da pouzit z hociktoreho renaultackeho motora, domnievam sa ze by to nemal byt problem, nakolko je to jednuchy snimac.

Snimac teploty:
ten snimac teploty z R21D predpokladam ze to cidlo bude pasovat namiesto povodneho cidla, alebo sa bude dat prisposobit, dnes predavaju vela redukcii... v najhorsom pripade sa da kupit univerzalne cidlo s pozadovanymi hodnotami a to pripojit na hadicu vohneho chladenia, nieco ako toto:

http://tuning.autodoplnky.cz/spojky-cid ... r-s1495333
Clen RCC klubu R5 GTE 1,7i (1988) do 6/2007 momentalne s vozidlom od skupiny Renault.

Lucia Rosáková
Posts: 76
Joined: Tue Oct 30, 2007 3:02 pm
Location: Bratislava

čerpadlo a otáčkometer

Post by Lucia Rosáková » Tue Feb 24, 2009 6:42 pm

Čerpadielko je mechanika, kakže tam nieje nič na čo sa možem zavesiť. jedinou možnosťou je snimač hornej uvrate zotrvačníka. Pozeral som do R19 a do Clia a vyzera to tak, že by mali pasovať aj tieto...
Snimač stavu hladiny oleja necham zatial napokoji.....
Snímač teploty je mometálne zo škodovky a na hadicy z motora do chladiča je prirobený medzikus so snímačom. Predchádzajúci majitel bol prešpekulovaný, ale to je iná histéria :lol:
Len čo zaplatím členské tak skusim hodiť foto na forum...
Momentálne si hladam čas na nastudovanie chcemy R21 ....

Lucia Rosáková
Posts: 76
Joined: Tue Oct 30, 2007 3:02 pm
Location: Bratislava

budiky 2

Post by Lucia Rosáková » Thu Feb 26, 2009 8:35 am

tak ze po prehrabaní sa na vrakovisku som zistil, ze budiky su z R19 GT/GTS ...
-snimac na otáčkometer mám, len ho musim upravit aby pasoval na moj zotrvačník, lebo je trocu viac pod blokom motora
-schemy od R19 mám tiež a tak idem studovat snimače....
-jediný problém mám s ukazovatelom paliva, lebo R19 má 55l a R5 45l-vú nádrž ... ukazuje mi viac ako v nej mám a nechcem zostat visiet niekde na ceste :? ... raz mi stacilo.... :)
-a este jedna vec, konto je napisane na moju manželku, takže sa necudujte co vám tu tá zena píše, kedže to väčťšinou píšem ja..... :D :D :D

User avatar
Mario Horak
člen RCC
Posts: 769
Joined: Wed Apr 12, 2006 11:00 am
Location: Bratislava

Post by Mario Horak » Thu Feb 26, 2009 9:47 am

Mám v R5 tiež budík z R19, ale mechanicky to celkom nepasuje. Budík z R19 je väčší, alebo tam niečo zavadzia aj po výmene dekla so sklom.
Snímač hladiny oleja doporučujem neriešiť, aj tak to funguje zle. Čidlo je v olejovej vani.
Renault R5 GTE, Renault Caravelle

Lucia Rosáková
Posts: 76
Joined: Tue Oct 30, 2007 3:02 pm
Location: Bratislava

Post by Lucia Rosáková » Thu Feb 26, 2009 9:56 am

Mario Horak wrote:Mám v R5 tiež budík z R19, ale mechanicky to celkom nepasuje. Budík z R19 je väčší, alebo tam niečo zavadzia aj po výmene dekla so sklom.
Mne sa to tam podarilo napasovat s vymeneným predným deklíkom ... al eto bude tým, že to malo strasne velkú vôľu po nespočetných rozoberaniach...

zaujimalo by ma ako si vyriešil snimač stavu paliva, kedže R19 má väčšiu nádrž o 10 L .... ???

Post Reply