Co to moze byt?????

Máte nejaký problem s autom? Napíste sem, možno vám niekto iný pomôže..

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

sobul.acisaj
Posts: 13
Joined: Sun Aug 16, 2009 6:00 pm
Location: Hlohovec

Co to moze byt?????

Post by sobul.acisaj » Sat Sep 05, 2009 11:04 pm

Poradte co by to mohlo byt???

Mam Renault Megan Classic 1,6 55 kW rok vyroby 1999 a ked otocim klucikom pri nastartovani tak sa mi ozve tukanie z oblasti pod paluboukou (po mojej lavej strane),ktore trva cca 10 sek. a potom prestane...nasledne potom to uz nerobi...az do noveho startovania..
Myslim si ze by to mohla byt klimatizacia pretoze akonahle to tukanie prestane a je ticho,po otoceni ovladaca kurenia a vetrania do polohy klimatizacie a spat,je pocut opat to tukanie ktore trva v tomto pripade cca 5 sek...
Da sa to nejako opravit alebo je lepsie s tym behnut do servisu...???
Nejde mi ani o tu opravu tej klimy lebo mne a ani mojim detom nerobi dobre,len mi vadi to tukanie a chcel by som to odstranit....(da sa klima nacisto odpojit a pritom zachovat kurenie a ventilaciu???)

Vdaka

User avatar
MartinG
Posts: 68
Joined: Fri Jan 26, 2007 4:47 pm

tukanie

Post by MartinG » Mon Sep 07, 2009 10:41 am


User avatar
Mondrejka
člen RCC
Posts: 590
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:28 am
Location: Rovinka
Contact:

Post by Mondrejka » Mon Sep 07, 2009 11:07 am

klimatizacia to urcite nebude lebo ta ma cerpadlo vpredu pod cerpadlom posilnovaca riadenia, inak ju netreba odpajat predpokladam ze je to manualna klimatizacia (t.j. ma tlacitko A/C a manualne prepinace na teplo)
tato je vzdy odpojena pokial je vypnuta, zapnutim tlacidla sa iba elektromagneticky zapne cerpadlo a zacne chladit.

Je ten zvuk ako spinanie relatka alebo ako klepanie (napr skutkovacom) do palubovky ?
Clen RCC klubu R5 GTE 1,7i (1988) do 6/2007 momentalne s vozidlom od skupiny Renault.

sobul.acisaj
Posts: 13
Joined: Sun Aug 16, 2009 6:00 pm
Location: Hlohovec

Mondrejka

Post by sobul.acisaj » Mon Sep 07, 2009 9:52 pm

Ano je to ako tukanie skrutkovacom do palubovky...
A este nieco...Ked zatvaram lave predne dvere tak pri zatvoreni je pocut zahrkotanie akoby tam bolo nieco uvolnene..ten zvuk aj s tym tukanim ide s tej ciernej skrinky pod lavym stieracom presnejsie pod tou plastovou mriezkou medzi prednou kapotou a prednym sklom.

User avatar
Mondrejka
člen RCC
Posts: 590
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:28 am
Location: Rovinka
Contact:

Post by Mondrejka » Tue Sep 08, 2009 8:34 am

To v dverach je uvolneny, vydrany alebo pokazeny doraz maximalnexo otvorenia dveri , vacsinou staci trocha viac napruzit pritlacne strunky a namazat a prestane to hrkat, alebo vymenit za novy. Na ten zvuk sa pozrem a skusim identifikovat.
Clen RCC klubu R5 GTE 1,7i (1988) do 6/2007 momentalne s vozidlom od skupiny Renault.

User avatar
Andrej Rosák
Posts: 351
Joined: Tue Aug 08, 2006 11:44 am
Location: Velky Grob

tukanie

Post by Andrej Rosák » Sat Sep 12, 2009 5:44 pm

Ahoj, to ťukanie robí to aj pri zapnutom ventilátore??? Na meganoch odchádzal ventilátor a ten zvykol ťukať ...

sobul.acisaj
Posts: 13
Joined: Sun Aug 16, 2009 6:00 pm
Location: Hlohovec

Andrej Rosak

Post by sobul.acisaj » Sun Sep 13, 2009 6:17 pm

To tukanie tuka aj pri vypnutom ventilatore....

sobul.acisaj
Posts: 13
Joined: Sun Aug 16, 2009 6:00 pm
Location: Hlohovec

Post by sobul.acisaj » Sun Sep 13, 2009 6:25 pm

Andrej Rosak / Mondrejka

Ak by vam to pomohlo identifikovat chybu tak vam poslem mailom fotku mieta kde to tuka...

User avatar
Mondrejka
člen RCC
Posts: 590
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:28 am
Location: Rovinka
Contact:

Post by Mondrejka » Mon Sep 14, 2009 9:11 am

Bolo by to dobre inak sa da zavesit na web napr na ten imageshack.us ako je v navode je to jednoduche bez registracie. za 40 sekund mate link na foto a potom to sem date formou tlacitka alebo:

[img]odkaz%20na%20obrazok[/img]

alebo cez URL
odkaz na obrazok

Alebo mi to poslite na mail (matej.ondrejka@orangemail.sk) a ja to sem dam, popripade sa to pokusim hned aj identifikovat
Clen RCC klubu R5 GTE 1,7i (1988) do 6/2007 momentalne s vozidlom od skupiny Renault.

User avatar
Mondrejka
člen RCC
Posts: 590
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:28 am
Location: Rovinka
Contact:

Post by Mondrejka » Tue Sep 15, 2009 4:45 pm

Podla foto to ide z kabinoveho filtra,odporucem to cele vybrat von a pozriet sa ci tam nieco neuviazlo co sposobuje ten zvuk.



Image
Image
Clen RCC klubu R5 GTE 1,7i (1988) do 6/2007 momentalne s vozidlom od skupiny Renault.

sobul.acisaj
Posts: 13
Joined: Sun Aug 16, 2009 6:00 pm
Location: Hlohovec

Post by sobul.acisaj » Tue Sep 15, 2009 7:41 pm

Mondrejka

potrebujem este pomoc..
Ako dam dole ramienko stieraca....nemozem ho vytiahnut...
Ked dam dole krytku a potom odskrutkujem maticu nemozem ho nijako dostat von..cital som ze je nato nejaky vytahovak ale chcem sa spytat ci nemas nato nejaky trik..

Diky[/b]

User avatar
Mondrejka
člen RCC
Posts: 590
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:28 am
Location: Rovinka
Contact:

Post by Mondrejka » Wed Sep 16, 2009 7:35 am

Drzi to preto lebo ta oska je zelezny kuzel s drazkami a ten strierac je hlinnikovy odliatok ktory je tou maticou vlisovany na tu osku.

Ked odskrutkujes maticu tak potom odklop stierac a treba s nim s pouzitim vhodnej sily zacat kyvat smerok kolmo na os priklopenia stieraca (smerom ako keby si mal predlzenu skrutku a chces je ohnut) a ono sa to uvolni.
pre ilustraciu pripajam obrazok

Standartna sitacia je ked zacnes napruzovat kyvanim ten stierac citis v ruke ze ci sa to uvolnuje alebo nie, podstatne je kyvanie do jednej a druhej strany nie len hrubou silou ohybanie, treba s citom, asi po 5-10 kyvaniach sa to vacsinou vzdy uvolni.

Inak ked to potom budes davat naspat tak zbytocne to netreba moc pritahovat, ako som niektorych videl tak to pritahuju ako kolesa, ale to je zzbytocne.

Image
Clen RCC klubu R5 GTE 1,7i (1988) do 6/2007 momentalne s vozidlom od skupiny Renault.

sobul.acisaj
Posts: 13
Joined: Sun Aug 16, 2009 6:00 pm
Location: Hlohovec

Post by sobul.acisaj » Thu Sep 24, 2009 7:56 pm

Mondrejka

Nazdarek

Dneska som bol v Renaultackom servise menit olej a tak som sa pri tej prilezitosti spytal co to moze byt to tukanie..
Tak to chlapik pozrel a je to vraj klapka vnutorneho okruhu...vraj je to bezna chyba u Renaultou a vacsinou si nechavaju ludia len ten vnutorny okruh odstavit...ale ze ak chcem tak mi to opravia....
Odpojenie by ma vyslo na cca 15 eur..Len som sa zabudol opytat co to bude stat ta oprava...
Je to tazka oprava resp. odpojenie????Nezvladol by som to????Ak ano tak ako nato????
Nemusi na mne servis ryzovat tazko zarobene prasule...

Cauko

User avatar
Mondrejka
člen RCC
Posts: 590
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:28 am
Location: Rovinka
Contact:

Post by Mondrejka » Fri Sep 25, 2009 7:00 am

Pokazena klapka vnutorneho okruhu sa vacsinou kazila na Oploch, ale uz som to videl lebo bracho mi to ukazoval a problem je ten ze sa tam zlomi taky koncovy doraz a ona sa stale pretaca co sposobuje to tukanie a podla toho ako je to zlomene sa to da opravit, tazko to konkretizovat, ale pravda je taka ze ak to chces vypnut staci vytiahnut konektor co ide do toho prepinacieho motorceka, to je celkom zadarmo staci to "iba" rozobrat.Ak to chces opravit tak treba to vytiahnut (co bude taky maly gynelkociky zakrok )a podla toho ako to bude vyzerat to opravis nahradenim koncoveho dorazu za nieco ide (kus plechu so skrutkami) alebo si kupis nove.
Clen RCC klubu R5 GTE 1,7i (1988) do 6/2007 momentalne s vozidlom od skupiny Renault.

marian letko
člen RCC
Posts: 126
Joined: Tue Dec 27, 2005 12:20 am
Location: koseca 784

klapka vnutor. okruhu

Post by marian letko » Sat Sep 26, 2009 12:13 am

presne toto robilo mojmu znamemu na kombi megane. tiez sme sa naspekulovali. nakoniec to bolo presne toto. pri kazdom zapnuti klucika, tukanie. na motorceku co dviha tu klapku je ozubeny segment a ani nevyzera byt opotrebeny, no klapku nezdvihne. ked mu pomozem prstom, tak to ide. tiez sme odpojili konektor. marian12xR
maros

Post Reply