RENAULT CLIO 1.9D kontrolky na rezervu + rucnu brzdu

Máte nejaký problem s autom? Napíste sem, možno vám niekto iný pomôže..

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

Post Reply
User avatar
chat-man
Posts: 10
Joined: Mon Jun 29, 2009 6:50 pm

RENAULT CLIO 1.9D kontrolky na rezervu + rucnu brzdu

Post by chat-man » Wed Sep 30, 2009 2:19 pm

caute, vedel by mi niekto poradit ohladom toho ked mi nesvietia kontrolky na palubovke na rezervu a aj na rucnu, skusal som rozoberat uz pristrojovku a aj ziarovky som pomenil ale tie stare boli oki a aj tak to stale nejde, bude to nieco zloziteho? alebo len daka prkotina??
a no uz ked sem pisem hned sa spytam aj na ventilator kurenia, este minuly rok mi zacal pistat ked ho zapnem na jednotku a dvojku tak pisti a ked uz to dam na trojku tak je ticho moze to byt loziskami? skusal som tam striekat silikonovy olej ale to mi pomohlo len na tyzden asi, bude treba vybrat cely motorcek??

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Wed Sep 30, 2009 3:51 pm

Ono na Renaulte je vsetko len prkotina.... len zlozite je ju identifikovat.. jo a zo zasady je to vzdy to posledne co si naplanujes skusit :wink:
Ked to porovnam s mojou R4 tak ventilator ... mne pistal na dvojke este viac ako na jednotke... ked som ho vybral cele to vaklalo.. proste cele zle... tak jedine druhy kde boli dobre puzdra.

User avatar
Mondrejka
člen RCC
Posts: 590
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:28 am
Location: Rovinka
Contact:

Post by Mondrejka » Wed Sep 30, 2009 4:37 pm

Videl by som to takto:

ziarovky su dobre - OK

Ak nesvieti rezerva pravdepodobne bude zaoxidovany kontakt rezervy v plavakovom mechanizme , treba to rozobrat pozret kontakty a vycistit a osetrit kontaktovym sprayom. Rucna brzda bude asi pokazeny spinac tejto kontrolky ktory je priamo pod pakou a pravdepodobne sa z neho ulomil kablik alebo to zaoxidovalo.

ten ventilator namasti, konretne treba vybrat rotor a premazat to vazelinou pretoze olej ako pises vydrzi tak tyzden.
Clen RCC klubu R5 GTE 1,7i (1988) do 6/2007 momentalne s vozidlom od skupiny Renault.

User avatar
chat-man
Posts: 10
Joined: Mon Jun 29, 2009 6:50 pm

Post by chat-man » Sat Oct 03, 2009 1:28 pm

ok diky teda skusim sa s tym pohrat ked budem mat viacej casu :) snad sa mi podari neico z toho opravit :)

Post Reply