Štartovanie R5

Máte nejaký problem s autom? Napíste sem, možno vám niekto iný pomôže..

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

Post Reply
User avatar
jura
člen RCC
Posts: 187
Joined: Mon Sep 21, 2009 7:42 pm
Location: Nitra

Štartovanie R5

Post by jura » Fri Oct 02, 2009 9:00 pm

Dobrý deň, mám problém so svojím cukríkom...mal som špinavý motor tak som ho umýval arvou a popri tom som očistil aj káble na štartovanie od rozdeľovača na sviečky a keď som ich dal nazad tak som mal problém naštartovať a keď som naštartoval tak mi to strieľalo do karburátora a momentálne mi to už ani neodpaľuje...už som skúšal všetko možné, nové káble, vyčistiť rozdeľovač, sviečky, pozeral som či hádže iskru v rozdeľovači, aj na svečkach a stále nič, len to občas strelí do karburátora, ale ,motor nenaskočí....poraďte čo to môže byť ...Ďakujem

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Sat Oct 03, 2009 6:18 pm

poskladal si to dobre?
kable a rozdelovac..... to prever
vyberal si rozdelovac von cely?

User avatar
matus
člen RCC
Posts: 2091
Joined: Wed Mar 09, 2005 7:43 pm
Contact:

toto

Post by matus » Sat Oct 03, 2009 6:22 pm

Nuz, odvaha renaultacky motor umyvat.. :lol: Ked tak jedine s rozdelovacom a karburatorom v igelite!
Pozatekala voda kade tade, pokial to nebude uplne suche bude to robit blbiny..

Hadze iskru aspon priamo z cievky? Treb to nejko dobre presusit, vsetko! Teplovzduskou alebo cim..
Image
Predseda OZ Renault Classic Club
Renault R8 1130 (1964) -+- R8 1130 (1965) -+- R8 1132 (1967) -+- BMW 528iA (1997) -+- Jawa 50 Pionier (1971)
Pravopis je pre ľudí čo majú príliš veľa času!

User avatar
jura
člen RCC
Posts: 187
Joined: Mon Sep 21, 2009 7:42 pm
Location: Nitra

Post by jura » Sat Oct 03, 2009 6:25 pm

No myslím, že hej....manuál mám len od novšieho modelu a iba že by boli ináč číslované valce...tento môj je ročník 1976 a manuál mám na tie novšie modely...a s rozdeľovačom som nehýbal....ak by si mi vedel pomôcť poprípade poslať ako majú byť káble tak by som Ti bol povďačný...

User avatar
jura
člen RCC
Posts: 187
Joined: Mon Sep 21, 2009 7:42 pm
Location: Nitra

Post by jura » Sat Oct 03, 2009 6:26 pm

a vodou som to neumýval...len som mal v nádobke arvu a štetcom som ho tak jemne a hneď som ho potom aj poutieral...

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Sat Oct 03, 2009 11:09 pm

Tak ak budes clenom naseho klubu neni poblem ti spravit pristup na FTP a tam mame manualov kopec...
ten co si pozeral je v podstate pouzitelny akurat ze motor je naopak (priecne)... vodna pumpa je na druhej strane :wink: tak co nebude v tom :roll:

User avatar
jura
člen RCC
Posts: 187
Joined: Mon Sep 21, 2009 7:42 pm
Location: Nitra

Post by jura » Sat Oct 03, 2009 11:28 pm

To znamená že valce sa rátajú od kabíny smerom k chladiču???1je pod motorčekom stierača a 4 pri remenici???

User avatar
Mondrejka
člen RCC
Posts: 590
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:28 am
Location: Rovinka
Contact:

Post by Mondrejka » Tue Oct 06, 2009 7:59 am

Vacsinou byva problem v tom ze kvoli vlhkosti sa "oprazi" odtrhove ramienko v rozdelovaci a potom to nehadze iskru, a druha moznost je ze ak mas tu kockatu indukcnu cievku tak ta je velmi citliva na kazdu kvapku vody a treba skusit ci hadze iskru.

Takze skus pozret apopripade nastavit rozdelovac, na odskusanie funkcnosti a nastavenie rozdelovaca staci obycajna ziarovka s kuskom kablika.

Inak ak mas obavy pouzivat vodu a arvu na ocistu motora doporucujem ho umyvat technickym benzinom (klasika stetec a handra) popripade cisticom brzd v sprayi s tym vystriekas aj miesta kde sa nedostanes so stetcom, to su latky ktore krasne umyju a zaroven sa hned odparia takze nevznika ten problem s vlhkostou.
Clen RCC klubu R5 GTE 1,7i (1988) do 6/2007 momentalne s vozidlom od skupiny Renault.

User avatar
jura
člen RCC
Posts: 187
Joined: Mon Sep 21, 2009 7:42 pm
Location: Nitra

Post by jura » Tue Oct 06, 2009 4:49 pm

Odtrhové ramienko bolo vyčistené, iskru to hádže a skúšal som už aj potočiť s rozdeľovačom...a stále nič...práve preto tomu nerozumiem,, že je tam aj iskra a ani neodpáli....

User avatar
matus
člen RCC
Posts: 2091
Joined: Wed Mar 09, 2005 7:43 pm
Contact:

toto

Post by matus » Wed Oct 07, 2009 7:26 am

A hadze ti iskru len na tom ramienku, alebo iskri aj cievka na vysokonapatovej casti? Musis ist postupne ako tecie elektrika a zistovat kde to este ide a kde uz nie.
Ako pisal mato tan indukcna kocka je fest nachylna na vodu.
Ked odpojis stredny kabel z rozdelovaca co vedie od cievky k rozdelovacu, prilozis k bloku a startujes, hadze iskru? Ak ano hadzu iskru aj kable co idu z rozdelovaca? Vysrobuj sviecky a skus ju opret o blok a tak odskusat ci iskri. Proste systematicky a postupne odskusat celu trasu..
Image
Predseda OZ Renault Classic Club
Renault R8 1130 (1964) -+- R8 1130 (1965) -+- R8 1132 (1967) -+- BMW 528iA (1997) -+- Jawa 50 Pionier (1971)
Pravopis je pre ľudí čo majú príliš veľa času!

User avatar
jura
člen RCC
Posts: 187
Joined: Mon Sep 21, 2009 7:42 pm
Location: Nitra

Post by jura » Wed Oct 07, 2009 7:42 pm

celá elektrika ide komplet...od cievky (ináč tá je tá valcová) do rozdeľovača, na ramienku je iskra, na svečkach tiež a aj napriek tomu to ani len neodpáli...nechápem to, pretože predtým mi štartoval na brnk a ako som ho čistil tak ani svätému...

User avatar
R4CV
člen RCC
Posts: 418
Joined: Sun Dec 09, 2007 9:08 pm
Location: Topoľčany
Contact:

Post by R4CV » Wed Oct 07, 2009 8:21 pm

Teraz treba vylúčiť chybu, keď hádže iskru v dolnej úvrati. Stáva sa to keď niekto vyberie káble z rozdeľovača a potom ich poprehadzuje.

Ja som to opravil takto: na valci som nechal strihnúť ventily a otočil som klukou o 1 otáčku. Vtedy treba pozrieť do rozdeľovača ktorým smerom je palec a na ten kontakt dať sviečkový kábel daného valca.
Treba dať dolu veko ventilov alebo sa pozrieť cez nalievacie hrdlo, ja tam vidím koníky 2 valcov.
Malo by to už odpáliť.
Nerušiť!!! K L O N U J E M

User avatar
jura
člen RCC
Posts: 187
Joined: Mon Sep 21, 2009 7:42 pm
Location: Nitra

Post by jura » Thu Oct 08, 2009 8:05 pm

no ďakujem pekne za rady, ale skúsim ich až keď sa vrátim z dovolenky.... :wink:

User avatar
jura
člen RCC
Posts: 187
Joined: Mon Sep 21, 2009 7:42 pm
Location: Nitra

Post by jura » Sun Oct 25, 2009 8:27 pm

Takže cukrík už štartuje...problém bol v tom, že som tam dal káble ináč...boli poprehadzované a preto nešla iskra vtedy keď mala...musel ísť dolu kryt ventilov a podľa toho sme to nastavili...ale dobrá správa je tá, že už sa mi to nestane, lebo som si to ešte aj nakreslil, takže sa už nepomýlim, keby som chcel meniť káble...ináč ten manuál čo som našiel tu na fóre je na novšie renaulty a tam sú káble od rozdeľovača trochu ináč... :wink:

Post Reply