SACIE VENTILE problém

Máte nejaký problem s autom? Napíste sem, možno vám niekto iný pomôže..

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

Post Reply
dom16
Posts: 1
Joined: Sun Oct 18, 2009 9:42 pm

SACIE VENTILE problém

Post by dom16 » Tue Oct 20, 2009 10:38 am

Zdravím
všetkých Som nováčik tohto fóra.Veľmi ma zaujali prispevky od Pavla
Vyplera . Mám problém s motorom, ostávajú visieť len sacie ventily.A
následne vyskočia tyčky z vahadiel. Konzultoval som to aj s
automechanikmi len že skutek utek. Tak som sa rozhodol a rozobral som
hlavu motora,zistil som že na ventiloch na spodnej strane je nejaka
lepkavá vytvrdnuta :?: Ked motor vychladne :?: to stvrdne a tým nastane
ten problém .Všetko som vyčistil a poskladal a po 10 km znova ten
problém visí ventil a tyčka ohnutá.
Čo sa týka nastavenia ventilov v poriadku.Ostáva mi len celý motor
rozobrať
a hladať ´dalej :?: Teraz ma napadá že ten sajrajt..bordel je aj v
sacom potrubí pripomína mi to ako karbon.
Pavel poradíš.Lebo čo si nafotil je super. JANO Bratislava

User avatar
Mondrejka
člen RCC
Posts: 590
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:28 am
Location: Rovinka
Contact:

Post by Mondrejka » Tue Oct 20, 2009 1:01 pm

Idealne je napisat o ake auto sa jedna, ale mozem ti poradit ze nemusis hned rozoberat cely motor existuju rozpustace karbonovych usadenin oznacovane ako engine flush naleje sa to pred vypustenim oleja vacsinou sa to nech atak 30 minut bezat alebo viac (podla navodu) a potom sa to vyleje , je lepsie obetovat nejaky lacny olej napr z lidla a ten tam zase naliat s tym flushom a po dalsom cisteni vypustit a az potom dat olej ktory tam ma byt. motor bude cisty (teda malo by to byt vidiet). A urcite si vycisti aj chladiaci system lebo teoreticky tam mozes mat usadeniny a tie sposobuju prehrievanie niektorych casti a naslednu karbonizaciu oleja.

Treba kupit nieco poriadne bud liqui-Moly alebo tec2000

http://www.liqui-moly.sk/detail/preplach-motorov
Image

http://www.tec2000.sk/nahlad/1-engine-flush.html
Image
Clen RCC klubu R5 GTE 1,7i (1988) do 6/2007 momentalne s vozidlom od skupiny Renault.

User avatar
krestan
Posts: 518
Joined: Fri Nov 07, 2008 3:26 pm
Location: Šalgovce
Contact:

Post by krestan » Tue Oct 20, 2009 2:13 pm

tak isto by ma zaujmalo o aky druh motora ide benzin/nafta na naftu mam jeden opvereny navod.. 1,5L nafty a 5 tabliet naftalinu a za 20 minut nevies ze tam nieco bolo.. inak skusal som aj flush ako ti odporucal mondrejka no mal som potom het velky problem ze mi spapalo secek karbon a mne netesnil motor :D inak si aditiva cistolen ktore sa pridavaju do paliva, a staci prejst 20-30 km alebo ho nechat doma na dvore 20 min vrndzat a je po probleme..
Renault 5 1,6D ex - brikety patria do kachiel ,Renault 5 1,4 i - v uzivani drahej polovičky ,osobne vozidlo
Renault 5 1,7 GTE

RCC SR na Facebooku http://www.facebook.com/group.php?v=photos&gid=251338922390#/group.php?v=info&gid=251338922390

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Post by Anarki » Tue Oct 20, 2009 6:27 pm

Na základe už napísaného usudzujem, že ide o motor OHV triedy C (čili Cléon).

Budem úprimný, ak nemáš GT Turbo ale obyčjnú atmosféru tak vymeň motor za iný, bude to najrýchlejšie a bohužiaľ aj najspoľahlivejšie.

Totiž ten sajrajt bude v celom motore včetne spaľovacieo priestoru a všetkých priestorov kde sa kedy olej mohol dostať a aj sa dostal.

Kľudne je možné aj to, že prepúšťajú vodítka ventilov, keď už rozoberáš motor tak ho dôkladne popozeraj a poriadne ale ozaj poriadne prečisti všade kde sa bude dať rozobrať. Potom použi preplachový olej aj s tým sajrajtom na rozpustenie usadenín a následne tam nalej čistý a primeraný olej (nemusíš najdrahší Elf ale nech má ten olej nejakú úroveň 10W40 Liqui Moly, Total, Shell, Elf - určite nie nejaké tesco značky paramo, madit a spol.
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

Post Reply