Startovanie

Máte nejaký problem s autom? Napíste sem, možno vám niekto iný pomôže..

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

User avatar
fast
Posts: 207
Joined: Thu May 05, 2005 10:15 am
Location: Bratislava
Contact:

Post by fast » Fri May 05, 2006 1:44 pm

Regulator urceny na alternator v ziadnom pripade NEPOUZIVAT na dynamo (pokial nemas rad auto a seba mozes :twisted: )... aj ked jedno aj druhe vyraba elektricku energiu , nie je to to iste.... (motor nafta, benzin , tiez pohanaju auta ale zamena paliva im nerobi dobre )
pozri: http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=380
R4 F6 , ex-R4 F4 ,R5 , Jeep Grand Cherokee

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Post by -=Mike=- » Fri May 05, 2006 3:12 pm

Super članok...Dakujem ti fast :wink:

Tak uz len zohnat regiho :lol: :lol: :roll: :cry:
R8,R12,Twingo

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Post by -=Mike=- » Sun May 21, 2006 8:13 pm

Tak..Dynamo dobija, regler mam novy Magneton na 12V.
Ale....Niekde dojdem vypnem motor a nastartujem v tej chvily v pohode..Ale postojim cca 2 minuty a konec..
Idem nastartovat trosku toci ale slabo..A motor nenabehne..Baterka v pohode, nabita....Musim roztlacit a ide.... :roll:
To len ja musim take mat problemy :cry:
Co to asi moze byt?
R8,R12,Twingo

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Post by -=Mike=- » Tue May 23, 2006 12:10 am

:?: :?: :?: :?: :?:
R8,R12,Twingo

User avatar
fast
Posts: 207
Joined: Thu May 05, 2005 10:15 am
Location: Bratislava
Contact:

Post by fast » Tue May 23, 2006 10:25 am

ako by som postupoval ja:
hned ako zastavis
1 ;odpoj jeden kabel od baterky a zmeraj cez ampermeter (min 10A) ci tam nieje odber , ak nie tak je to baterka ak je tak bod 3.
2; na odpojenej baterke zmerat napatie (mozno je uz po smrti aj ked je mesacna ak bola prebijana )
3; ak je odber prudu pri vypnutom zapalovani mozeto byt aj regler (su dost nespolahlive ) ale aj niejaky zvod... tu je to uz o hladani kablov a ich kontole a odpajani... napr. kabel na starter ..
urob bod 1 a 2 a ozvy sa mi trebars aj cez ICQ
R4 F6 , ex-R4 F4 ,R5 , Jeep Grand Cherokee

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Post by -=Mike=- » Wed May 24, 2006 7:25 pm

To vyskusam...
A nemoze byt nieco s karburatorom? Dost citim niekedy benzin, ked nastartujem :roll:

Raz som prisiel na jedno miesto..A chcel som nastartovat neislo to..Tak som skusal taku polhodinu a nic.Uz som to vzdaval.Baterka musela byt uz prazdna..A este raz som vyskusal a šup nastartovala.. :roll: Mam to vkuse, ked niekde zastavim s teplym motorom uz nenabehne..Ale o 3 hodinky uz hej...
fast..Skusal som ta autorizovat ale nic..Uz asi 2 tyzdne skusam a asi ma nechces :lol:
R8,R12,Twingo

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Post by -=Mike=- » Thu May 25, 2006 8:55 pm

Tak bod 3... Kabel na starter...Ten kabel co sa pripaja na tu cast spojenu nad starterom bol volny...Ale to nic..! Chcel som to precistit a vybral som kable..No ta matica so zavitom co ide z vnutra sa toci stale...Je tam nejake vynutie? Alebo naco tam to je..?? Chcel som hodit sem obrazok ale na mojom free webe nechcelo zobrat.Tak ked sa podari hodim tu fotku aby sa vedelo o co ide...Ale vyzera to na starter... :roll:

Podarilo sa :
Image

No a ten diel cislo 1.. Ma v strede maticu, ktora sa toci..Je to spravne? Mal som problemy to nejako dotiahnut.
R8,R12,Twingo

Ondra

Post by Ondra » Mon May 29, 2006 4:12 pm

Problémy se startérem jsem měl také. V přední části rotoru je na závitu matka, která vymezuje vůli rotoru v uložení. Aby se ta matka netočila na závitu a nezasekla celý rotor, tak je zajištěna pojistnou závlačkou (stačí lehce ohnutý hřebík). Nevypadla ti náhodou tato závlačka?
A se startováním horkého, pár minut vypnutého motoru mám také problémy. Vlivem tepla začne benzín přepadávat do karburátoru a motor se "uchčije". Dělal jsem s tím všechno možné - výsledek žádný, ale za ty roky jsem si na to celkem zvyknul. Pomalu přidat plný plyn, řádně protočit motor a ono to naskočí. :)

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Post by -=Mike=- » Tue May 30, 2006 10:59 am

No je problem...LEbo pokial viem, tak sa pouzivali asi 3 druhy starterou..Podla roku.. :
PARIS-RHONE
DUCELLIER
BOSCH
Kazdy to ma trosku inak ukotvene.. Ja mam Ducelier,..

A to startovanie za tepla je podla mna spojene so starterom...Ale mozno sa mylim..
Ale nechat tak to nemienim..Kazdu chvilu tlacit na pumpe, pretoze mne nenastaruje vobec......Asi tak o 5 hodin najblizsie...Uz mam vyskusane.. :cry:
R8,R12,Twingo

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Post by -=Mike=- » Sat Jun 03, 2006 11:00 pm

Tak uz som starter rozobral...
Treba vymenit uhliky...A asi cely starter...
Ako je kotva...TAk to sa toci stale,....Co by zrejme asi nemala..
Skusal som ho po vybrati napojit na baterku...Tak ked som pripojil plusovy pol na hornu kotvu ani prd neurobilo...Ale ked som dal ho dal o kotvu nizsie iba tukol...Vlastne vyskocila pruzina a vyskocil aj starter, ale netocilo ho..Cize cez tu hornu akoby neisiel prud..Na roztocenie..
No nemam nervy :evil:
Vid foto :
Image

Nema niekto starter?? :cry: :roll: :shock: :mrgreen: :evil:
R8,R12,Twingo

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Post by -=Mike=- » Sat Jun 03, 2006 11:37 pm

Ondra wrote:Problémy se startérem jsem měl také. V přední části rotoru je na závitu matka, která vymezuje vůli rotoru v uložení. Aby se ta matka netočila na závitu a nezasekla celý rotor, tak je zajištěna pojistnou závlačkou (stačí lehce ohnutý hřebík). Nevypadla ti náhodou tato závlačka?
A se startováním horkého, pár minut vypnutého motoru mám také problémy. Vlivem tepla začne benzín přepadávat do karburátoru a motor se "uchčije". Dělal jsem s tím všechno možné - výsledek žádný, ale za ty roky jsem si na to celkem zvyknul. Pomalu přidat plný plyn, řádně protočit motor a ono to naskočí. :)
To myslis tuto cast ONDRA ???
Image
R8,R12,Twingo

zuzulafazula
Posts: 5
Joined: Fri May 12, 2006 12:09 am
Location: BA
Contact:

Post by zuzulafazula » Sat Jun 03, 2006 11:54 pm

je to celkom jednoduch mike. tiey som mala podobnz problem. napis mi mail. adresu, vzriesime to tam :wink:

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Post by -=Mike=- » Sat Jun 03, 2006 11:57 pm

zuzulafazula wrote:je to celkom jednoduch mike. tiey som mala podobnz problem. napis mi mail. adresu, vzriesime to tam :wink:
Jasne zuzulakeksula...Nieje problem...Uz aj pisem...Chalani nevedia :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Berte si priklad :shock: :)
R8,R12,Twingo

zuzulafazula
Posts: 5
Joined: Fri May 12, 2006 12:09 am
Location: BA
Contact:

Post by zuzulafazula » Sun Jun 04, 2006 12:16 am

no pocuj, nejak mi nechodi odpoved od teba ... som ti to tam rozobrala cely problem, tak skus sa doma na to pozret a daj vediet ci to funguje ...

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Post by -=Mike=- » Sun Jun 04, 2006 12:23 am

No problem bude niekde inde...Nie v poistke.. :lol:
No dakujem za radu...A ozvy sa niekedy...Jejjha aktivny clen fora..Konecne..To bude asi ta nova flora.. :lol: Alebo RAMA?
R8,R12,Twingo

Post Reply