Motorove oleje

Máte nejaký problem s autom? Napíste sem, možno vám niekto iný pomôže..

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Re: Motorove oleje

Post by Majmajko » Wed Mar 16, 2011 8:13 pm

Ja skladam teraz jeden motor a tiez pojdem asi tak na to ze pripojim meraky a odsledujem co a ako...
este teraz vybrat akym olejom zacat...

User avatar
maroxe
Posts: 1121
Joined: Thu Apr 28, 2005 3:06 pm
Location: Bratislava

Re: Motorove oleje

Post by maroxe » Wed Mar 16, 2011 11:41 pm

pisu tam toto:
"Castrol Classic XL 20W-50

SAE 20W-50Castrol Classic XL 20W-50: Pro moderní klasická auta do roku 1980Konvenční vícestupňový motorový olej dobrého výkonu, Vyrobený z kvalitních minerálních olejů a vybraných přísad, je přizpůsoben starší technologii a klasických automobilových motorů. Nabízí nízkou spotřebu oleje a velmi vysoké hodnoty ochrany motoru."
reklamny text je reklamny text...

do cortiny som skladal motor, vela novych casti a dal som tam Mobil polosyntetiku uz neviem co kolko, ale som spokojny, ziadne prehrievanie, ziadne problemy, paradne ten motor funguje.
Chalani co maju stare motory vo Fordoch, tak im tento olej tie motory poslal rychlo do smutku...

V Osmicke mam povodny motor, ktory si uzil aj Castrol aj Madit aj vsetko mozne, tak skusim tu klasiku od Castrolu a ked bude zle budem sa aspon pozerat doma na policke na tu plechovicu.
Sexgrafik Renault Classic Clubu

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Re: Motorove oleje

Post by Majmajko » Thu Mar 17, 2011 11:27 am

no kupovat olej koli plechovke... no aspon vieme ze ich reklama funguje...
Ide predsa o tie prisady a to je podstatne uz vieme ze mozeme brat v pripadoch generalkovanych motoroch polosyntetiku ... lenze aku? to je podstatne vybrat tie oleje s prisadami... pripadne bez a samotne prisady dodat...

User avatar
maroxe
Posts: 1121
Joined: Thu Apr 28, 2005 3:06 pm
Location: Bratislava

Re: Motorove oleje

Post by maroxe » Thu Mar 17, 2011 9:09 pm

no
má to super prísady a super plechovku

no
nemám zgenerálkovaný motor

no
nie je to zas tak strašne drahé

no
aj vlado ruppeldt si ide taký olej kúpit, a osmičkári tým pádom už vedia....
Sexgrafik Renault Classic Clubu

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Re: Motorove oleje

Post by Majmajko » Fri Mar 18, 2011 12:05 am

ake super prisady?
hod sem, ja som nenasiel (moc som ale nehladal)
dobre 4 dvovody :-)

User avatar
matus
člen RCC
Posts: 2091
Joined: Wed Mar 09, 2005 7:43 pm
Contact:

Re: Motorove oleje

Post by matus » Fri Mar 18, 2011 10:24 am

Hlavne dovod cislo 4. :)
Iked ja ti neviem Maros s Vladom to uz tiez ide dole vodov, teraz sa vozi v Skodovke... ;)
Image
Predseda OZ Renault Classic Club
Renault R8 1130 (1964) -+- R8 1130 (1965) -+- R8 1132 (1967) -+- BMW 528iA (1997) -+- Jawa 50 Pionier (1971)
Pravopis je pre ľudí čo majú príliš veľa času!

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Re: Motorove oleje

Post by Anarki » Sat Mar 19, 2011 12:07 pm

Teda chlapi vy ste hazardéri najväčšieho kalibru :D Kupovať olej kvôli peknej plechovici a keď porazí motor tak ho porazí to je fakt extrémny šport :P
Mňa ste sprdli za modernú 5W40 aj keď som zo začiatku k tribológovi chodil častejšie než do autoumyvárky.
Držím palce Vaším motorom aby bol ten olej presne to čo potrebujú :wink:
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Re: Motorove oleje

Post by Majmajko » Sat Mar 19, 2011 12:30 pm

Jackson tak to zas neber...
Vsak na to mame forum aby sme si poradili...
Myslim ze MX by nekupoval len koli plechovke.
Len naozaj ber v uvahu ze su aj motory co maju 50-100t a su v povodnom stave (povodne gufera a tesnenia z roku 50-70) a bez potreby nieco na nich robit a doteraz boli nalievane "totalitne oleje"

Ty si spomenul vyber olaja podla parametrov a ze uz poriadnu 10-40 ci 5-40 nenajdeme... Podla coho vyberas? Co je tvoja podmienka by ten olej splnal oproti inym?

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Re: Motorove oleje

Post by Anarki » Sat Mar 19, 2011 3:31 pm

Ja chápem, že do osmičky s pôvodným motorom bez G.O. nemožno liať "moderné oleje".
Len trocha poznám silu marketingu a kvôli nápisu na plechovke by som olej určite nekupoval.
Poriadnych 5W40 je stále veľa, písal som o nedostatku kvalitných 15W40 a začínajúcom nedostatku kvalitných 10W40. Veľmi ma prekvapil a zároveň potešil tvoj objav Retro olejov, túto info som posunul kamarátom veteránistom a čakám čo mi odpíšu, ak by s tým mal niekto skúsenosť alebo ak by s tým zašiel niekto za tribológom tak by sme hneď vedeli zač je toho loket.
Hrať sa na značky nemá zmysel, s autom som dostal Castrol Formula 5W40 ten olej autu vôbec nesadol čo sa dalo pozorovať nielen
v lete ale aj v zime. Najsmiešnejší Madit Prima 5W40 za oveľa nižšiu cenu mal na môj motor lepší vplyv (plynulejší chod, žiadne klepkanie, ľahšie štarty.).
Nakoniec som dal na radu človeka čo jazdil s R5GTT Rallye kde už v rokoch 1988 - 1993 používali výhradne mazivá od Shellu. Toto rozhodnutie som nikdy neoľutoval a aj neskoršia návšteva tribológa potvrdila, že tieto mazivá sú pre môj motor optimálne. Samozrejme nie je to len o značke ako som už hovoril ale hlavne o cene. Nie je to lacný olej a keby som ho mal kupovať v Slovenských obchodoch tak by moja peňaženka horko zaplakala. Našťastie mám známeho od ktorého beriem tento olej, pracuje v servise kde kupujú celé sudy. Keď sa bavíme o normách a parametroch, konzultoval a volil som parametre vhodné pre zaťažované preplňované a vysoko výkonné zážehové motory. Každý výrobca má svoju tabuľku olejov.
Keď som neskôr začal navštevovať Renaultclub a našiel tam tabuľku doporučených olejov pre Renaulty tak ma veľmi potešilo, že výrobca auta predpísal olej splňujúci rovnaké normy ako ten čo som si vytipoval ja.
A v žiadom prípade by som neveril tomu čo píšu na obale. :idea: Tí čo čítali mazivářske mýty nemohli vynechať tretí mýtus kde Ing. Černý píše o známom výrobcovi olejov ktorý uvádza "plne syntetický olej" pričom v samotnom oleji nie je po syntetike ani pamiatky. Takže dôveruj ale preveruj, radšej zájdem za tribológom a nechám mu 10-20 € za rozbor než aby som o rok menil miesto oleja celý motor. :idea:
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

Post Reply