Nesvieti prístrojovka-neštartuje RX4

Máte nejaký problem s autom? Napíste sem, možno vám niekto iný pomôže..

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

Post Reply
Snehy
Posts: 2
Joined: Fri May 07, 2010 8:31 pm

Nesvieti prístrojovka-neštartuje RX4

Post by Snehy » Fri May 07, 2010 8:33 pm

V utorok toho týždňa som odstavil auto pod prístreškom. Dnes to jest v piatok som chcel naštartovať a NIČ! Otočím kľúčom v spínačke a prístrojovka cma. Ináč všetko funguje normálne. Autorádio, imobilizer, svetlá, diaľkové zamykanie. Batéria je nabitá. Pls čo to? Bez auta som ako bez nôh. Poistkovu skrinku som prešiel a je OK. Aj silove poistky su OK

User avatar
Mondrejka
člen RCC
Posts: 590
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:28 am
Location: Rovinka
Contact:

Post by Mondrejka » Sat May 08, 2010 7:43 am

Kedze nastal cekovy vypadok treba pozret aj silove poistky v motorovom priestore (70A,40A....) a popripade pozret na hrube kable co idu od baterie na starter a ukostrenie vozidla, ci tam nie je oxidacia alebo hrdza. Podla mna len sa tam nachytala vlhkost z tych dazdov cez tyzden.
Clen RCC klubu R5 GTE 1,7i (1988) do 6/2007 momentalne s vozidlom od skupiny Renault.

Snehy
Posts: 2
Joined: Fri May 07, 2010 8:31 pm

Post by Snehy » Sat May 08, 2010 9:48 pm

No zrejme mi už ostáva ísť len po kablovačke ale je to na trt lebo prístup je tam na dve veci. oxidáciu a hrdzu síce nevylučujem ale málo pravdepodobné, lebo by sa to asi už prejavilo skôr, slabším štartovaním a nie odrazu. auto sa nespojí ani s diagnostikou. aj druhý kľúč kôli imobilizéru som skúšal a nič. ostáva mi už len ísť po kabeláži len kde začať a aj ta spínačka môže byť. ako postupovať? Je to 1,9 dci typ motora F9Q

User avatar
Andrej Rosák
Posts: 351
Joined: Tue Aug 08, 2006 11:44 am
Location: Velky Grob

...spinacka...

Post by Andrej Rosák » Sat May 15, 2010 7:34 pm

Ahoj, a spinacku si skusil??? mne odisli dve.... sice na R5 ale renault je renault ... minulý týžden som riesil jednu na astre ... mám na ne stastie :-)

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Post by Anarki » Sat May 15, 2010 9:01 pm

Ak sa auto nespojí s Diagnostikou (originál Renault) a nie je chyba na strane mechanika (aj takých expertov som už zažil) tak je poškodená riadiaca jednotka prípadne kabeláž k nej. (francúzka elektrika je francúzka elektrika) :idea: Viem že to nie je najpresnejšie určenie chyby ale určiť konkrétnu chybu na diaľku sa z toho popisu nedá.
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

Post Reply