computer namiesto budikov

Máte nejaký problem s autom? Napíste sem, možno vám niekto iný pomôže..

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

Post Reply
User avatar
Gemini
Posts: 182
Joined: Tue Feb 17, 2009 7:41 pm
Location: Trenčín
Contact:

computer namiesto budikov

Post by Gemini » Fri Mar 04, 2011 10:15 pm

Caute ludia, po dnesnej dlhej debate s Majmajkom som dospel k takejto veci........kamos vyvyja doma super vec.....multifunkcny displej s otackomerom, ledkami a ovladacimi tlacitkami

bude to vediet vsetko mozne, privitame dalsie napady co by to malo robit.....

zatial - meranie teplot, tlakov, rychlosti, kilometrov (tripmaster), alarmy, nastavenie boostu, indikacia ledkami - alarm, otacky a pod, otackomer je krokovy motor.

predpokladana cena podla majitela bude niekde okolo 400-450 € aj s cidlami, verzia bez otackomera bude lacnejsia

bol by zaujem ?

Image

tu je video ako to pracuje

http://www.youtube.com/vdracingteam#p/a/u/0/Dqy-I2kAoWc
R5 old => R5 Turbo (in progress...)

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Re: computer namiesto budikov

Post by Majmajko » Fri Mar 04, 2011 10:30 pm

Ako som ti hovoril... bolo by to moc uzitocne no malo by to viacero podmienok ... samozrejme podla toho ako kto by chcel...
Viem si predstavit vyuzit niektore funkcie na mojej R16
Hlavna podmienka by zrejme bolo schopnost to osadit do auta tak aby nenarusalo interier, trebars odnimatelne.
Samozrejme tlak turba a ine drobnosti asi nie :-)
Viem ze je to plne prisposobitelne na kazde auto a podla poziadaviek to sa mi moc paci.
Uz len ten prietokomer ... aky luxus :-)

User avatar
matus
člen RCC
Posts: 2091
Joined: Wed Mar 09, 2005 7:43 pm
Contact:

Re: computer namiesto budikov

Post by matus » Sun Mar 06, 2011 3:46 pm

Vyzera to zaujimavo, ale na nase potreby je to asi dost prekombinovane s funkciamy ktore nevyuzijeme. Ten dot-matrix display byva vacsinou obdlznikovy, takze sa naozaj asi nezmesti do gulateho budiku. Pre nase potreby by stacil aj klasicky sedemsegment, doplneny o par malych LED ktore indikujucich funkciu. Co potrebujeme strazit:
primarne: teplota vody, tlak oleja, napatie
rozisrene: teplota oleja, otackomer, tripmaster/odometer, vonkajsia teplota

Pripadne nejaka signalizacia prekrocenia kritickej hranice meraneho udaju. Kontrolka, automaticke prepnutie na dany udaj, pripadne Piip!
Image
Predseda OZ Renault Classic Club
Renault R8 1130 (1964) -+- R8 1130 (1965) -+- R8 1132 (1967) -+- BMW 528iA (1997) -+- Jawa 50 Pionier (1971)
Pravopis je pre ľudí čo majú príliš veľa času!

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Re: computer namiesto budikov

Post by Anarki » Sun Mar 06, 2011 5:02 pm

Môj názor: Na to ako primitívne ten display pôsobí je to dosť drahá hračka absolútne sa nehodiaca pre Youngtimery a Veterány. Môže to byť super pre závodné autá s ohľadom na hmotnosť. Videl som už aj podarenejšie exempláre kde je mikro pc s LCD panelom, vykresľuje budíky aj hodnoty pričom sa tie budíky dajú graficky rôzne meniť od retro po modern plus množstvo doladení.
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

User avatar
matus
člen RCC
Posts: 2091
Joined: Wed Mar 09, 2005 7:43 pm
Contact:

Re: computer namiesto budikov

Post by matus » Sun Mar 06, 2011 8:02 pm

Nechcel som to napisat tak priamo, ale ano ta cena je pre nas dost vysoka. Na druhej strane ta vec vie vraj viacej ako len sledovat par hodnot, takze o tom potom..

Co sa tyka pouzitia vo veteranoch. Moja uvaha smerovala k tomu aby to bol mensi display, ktory nebude vidiet pokial bude vypnute zapalovanie. Cize schovany pod dymovym plexi, nenapadne zapracovany do zdruzeneho pristroja, pripadne do samostatnej kaplicky. Aby to v klude vyzeralo ze tam nic nieje, a za jazdy aby to informovalo vodica o tom co robi jeho kara.

Osobne sa v tejto chvili pokusam presvedcit palivomer ktory je v pristrojovke R8, aby ukazoval aj teplotu chladiacej zmesi! Cize si prepinacom urcis co chces vydiet. Napr. pri dlhej jazde na zraz, viem ze mam min 400km dojazd a nepotrebujem vidiet stav paliva ktory sa v zasade nemeni. Prepnem si na teplomer a vidim ci sa nam to na nasich "rovnych" dialniciach v kopcoch moc neprehrieva!!!
Image
Predseda OZ Renault Classic Club
Renault R8 1130 (1964) -+- R8 1130 (1965) -+- R8 1132 (1967) -+- BMW 528iA (1997) -+- Jawa 50 Pionier (1971)
Pravopis je pre ľudí čo majú príliš veľa času!

User avatar
Gemini
Posts: 182
Joined: Tue Feb 17, 2009 7:41 pm
Location: Trenčín
Contact:

Re: computer namiesto budikov

Post by Gemini » Sun Mar 06, 2011 10:44 pm

mate pravdu tato vecicka je vyvyjana pre nase zavodaky na kopce a okruhy......urcite sa da spravit aj okresana verzia s ledkami, beeperom a segmentovkami, ktora vyjde polovicu, len ci bude mat chalan zaujem nieco take vyvyjat......

urcite to pojde do R5 este s funkciami ako digitalny rychlomer ala KITT a indikator zaradenej rychlosti
R5 old => R5 Turbo (in progress...)

Post Reply