R12 vynechavanie motora

Máte nejaký problem s autom? Napíste sem, možno vám niekto iný pomôže..

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

R12 vynechavanie motora

Post by -=Mike=- » Thu Mar 31, 2011 6:56 pm

Tak priatelia.
Chcem riesit a pripravit auta, ktorym skoncila STK a EMS asi viac ako pred rokom aj pol :roll:
Problem mam s R12. Stalo sa mi to nie raz v zime. Isiel som do prace rano, teplota cca -10C.. Po prejdeni asi 5km-10km, zacala R12 hadzat, ako keby vam dosiel benzin. Stracala na vykone, cim viac som pridal, tak viac spomalovala. Cim vyssie otacky, tak viac dusilo. Vedel som ist max. rychlostou cca 40km/h. Az nakoniec motor zdochol. Stalo sa to asi 5x za sebou, kazde rano az som ju odstavil doteraz. Je zaujimave, ze to v lete nerobi.
Skusal som dat v zime ine kable, nepomohlo. Precistil som sviecky, hlavu rozdelovaca, nepomohlo. No vsimol som si , ze na viecku na doliatie oleja je take biele mazlave. Moze to byt tesnenie pod hlavou?
Teraz som ju nechal dlho nastartovanu po zime, tak nastartovala rychlejsie ako twingo :D ale isiel biely dym z vyfuku..
Je mozne, ze sa skondenzovala po zime para na vodu, ale priznak zleho tesnenia hlavy to asi aj moze byt nie?
-------
Inak ten isty problem mam aj s r8, ale tej sa to stavalo aj v lete. Asi pol roka po mojej vymene motora, ktoru som robil s Patom..
Vdaka
R8,R12,Twingo

User avatar
Andrej Rosák
Posts: 351
Joined: Tue Aug 08, 2006 11:44 am
Location: Velky Grob

Re: R12 vynechavanie motora

Post by Andrej Rosák » Thu Mar 31, 2011 9:48 pm

a sitic si kontroloval?

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Re: R12 vynechavanie motora

Post by -=Mike=- » Thu Mar 31, 2011 10:38 pm

R12 ma manualny sytic.. Na R12 vobec sytic nepouzivam.. Velmi vynimocne.. V zime som par sekund podrzal nohu na plyne a o chvilu uz sa drzal nastartovany.. R8, tak tam je automaticky..
Ono ide o to, ze po prejdeni par km, ked sa zrejme motor nahreje, tak vtedy to robi.. Musim zastat a stat.. Niekedy sa stalo, ze som pockal cca.1minutu nastartoval a bolo dobre.. Ale potom o 1km to urobilo znova a uz som sa nepohol..
R8,R12,Twingo

User avatar
matus
člen RCC
Posts: 2091
Joined: Wed Mar 09, 2005 7:43 pm
Contact:

Re: R12 vynechavanie motora

Post by matus » Fri Apr 01, 2011 8:36 am

a) Skus vymenit veko rozdelovaca. Moze byt ze v zime sa po zohriati motor spoti a vlhkost v rozdelovaci nikdy nerobila dobrotu.
b) v lete to nerobi, v zime ano, ale v zasade si ju odstavil teraz v zime, cize z toho mi vyplyva ze to nerobila a zrazu zacala a tym padom tam pocasie nieje az tak podstatne. Alebo sa mylim?
V tom pripade by som sa pozrel do karburatora, do plavakovej komory. S tymto mam svoje skusenosti, pri vysich otackach sa bordel zvyri a ciastocky upchavaju trysku..

Pokial auto dlho stalo, pripadne jazdilo kratke trasy je uplne normalne ze sa ti zraza kondenz vo veku ventilov. Pokial to nieje vyslovene maslo, ktore by si inak pozoroval aj na mierke oleja tak je to OK.
S tym bielym dymom je to tiez obdobne. V 4m rury sa vyzraza dost vlkosti, ktorej potom chvilu trva kym sa "vyfuka". Cize zalezi aky husty je ten dym a ci sa po prehriati vyfuku strati...

Ale na to sklbanie, skus prehodit to veko, nar aj za to z R8 ak je tam urcite dobre...
Image
Predseda OZ Renault Classic Club
Renault R8 1130 (1964) -+- R8 1130 (1965) -+- R8 1132 (1967) -+- BMW 528iA (1997) -+- Jawa 50 Pionier (1971)
Pravopis je pre ľudí čo majú príliš veľa času!

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Re: R12 vynechavanie motora

Post by -=Mike=- » Fri Apr 01, 2011 11:50 am

Vdaka matus.
Takto., bolo to v minulu zimu. Potom R12 stala do leta. No v lete sme mali v KE mini zraz, kde som to riskol a isiel som na zraz, kde nebol ziaden problem. Bolo teplo a motor som na slalome fajne zohrial a nebol ziaden problem. Dokonaca som tam skoncil na 4 mieste medzi R5gtt a cliom.. Takze ja to vidim iba na zimu.

a: Veko rozdelovaca tam mam nove. Dal som ho tam z R8, kde som kupoval nove.
b: Skusim skontrolovat karburator.. jednu vec som si vsimol na karburatore Solex a to je ze tato cast na fotke je uvolnena. Viac dotiahnut to neviem. Mozno su tam zle skrutky. Ma to nejaky vplyv? Je tam zrejme nejake tesnenie.
Ten biely dym mas pravdu, ze je ok.. Aj mne sa zda, to mydlo v ramci normy. Mam to aj na R8, R12..
Image
R8,R12,Twingo

User avatar
matus
člen RCC
Posts: 2091
Joined: Wed Mar 09, 2005 7:43 pm
Contact:

Re: R12 vynechavanie motora

Post by matus » Fri Apr 01, 2011 4:21 pm

To co mas uvolnene je akceleracna pumpicka, je tam mebrana s pruzinkou a pokial to mas uvolnene tak je pravdepodobne, ze sa ti s tade tecie benzin... To by si mal co najskor poriesit. Niekde je topic kde to je popisane ako prisposobit membranku zo Zigulaku ci coho..
Image
Predseda OZ Renault Classic Club
Renault R8 1130 (1964) -+- R8 1130 (1965) -+- R8 1132 (1967) -+- BMW 528iA (1997) -+- Jawa 50 Pionier (1971)
Pravopis je pre ľudí čo majú príliš veľa času!

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Re: R12 vynechavanie motora

Post by -=Mike=- » Sun Apr 03, 2011 4:55 pm

V pondelok sa na to pozriem, co sa s tym da urobit. Len asi tazko zistim, ci to bolo to. Do kelu, ze sa to prejavuje a deje iba v zime...
R8,R12,Twingo

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Re: R12 vynechavanie motora

Post by Majmajko » Sun Apr 03, 2011 9:52 pm

najskor to, ale over si aj inde moznost prisania falosneho vzduchu :!: to je najcastejsi dovod

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Re: R12 vynechavanie motora

Post by -=Mike=- » Mon Apr 04, 2011 2:37 pm

skusim aj ine casti, ci nieje nejake tesnenie fuc..
Znamy, ktory ma uz daciu1300 asi 30rokov a prata garaz mi volal, ci nechcem nejake diely, tak skusim mu zavolat, ci nema nejaky karburator nahradny..
Na r8 mam ale na r12 som na diely chudobny.

Dnes som sa pozrel, co je vo veci. Uvolnena cast je "uplne veko" sytica. Neviem co s tym robil majitel byvaly.. Ale bol jeden z tych, co pouzivaju kladivo. Nemal totiz novu srubku, tak tukol s kladivkom po zavitoch, aby sa to neuvolnilo. Drzalo to poriadne iba na jednemjsrubke,druha chybala a tretia bola znicena. Dole som dal ju pilkou na zelezo.,lenze mi v zavite ostal zvysok.. Takze riesim ako dalej. :roll:
Ked som dal dole to veko sytica, ako je na fotkach, tak tesnenie tam nebolo a asi ani nemusi byt.
Prikladam fotky:
https://picasaweb.google.com/marek.zambor/Renault#
R8,R12,Twingo

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Re: R12 vynechavanie motora

Post by Majmajko » Mon Apr 04, 2011 8:40 pm

kladivar :arrow: dilino
tesnenie - mambrana aj zaroven tesni sama

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Re: R12 vynechavanie motora

Post by -=Mike=- » Mon Apr 04, 2011 9:40 pm

asi tak nejako :roll:
no podla dokumentacie pre Solex 32 eisa medzi veko sytica a karburator tesnenie nejde. Takze problem bude inde.
R8,R12,Twingo

User avatar
matus
člen RCC
Posts: 2091
Joined: Wed Mar 09, 2005 7:43 pm
Contact:

Re: R12 vynechavanie motora

Post by matus » Tue Apr 05, 2011 2:48 pm

majmajko o akceleracnej pumpicke, mike o sytici, hlavne ze si rozumieme.. Ale k veci..

Pod sitic naozaj nejde tesnenie, nieje na to dovod. Co ma ale napada v suvislosti s tvojim problemom. Ten sytic fungguje spravne? Zatvara a hlavne otvara sa ked ho ovladas s kabiny? Lebo mne tam chyba na obrazku nejaka pruzina co by ho vracala. Dava mi to zmysel ked tvrdis ze v lete jazdis bez sitica..
Image
Predseda OZ Renault Classic Club
Renault R8 1130 (1964) -+- R8 1130 (1965) -+- R8 1132 (1967) -+- BMW 528iA (1997) -+- Jawa 50 Pionier (1971)
Pravopis je pre ľudí čo majú príliš veľa času!

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Re: R12 vynechavanie motora

Post by -=Mike=- » Tue Apr 05, 2011 3:36 pm

sytic nepouzivam skoro nikdy. Ani v zime. A v lete uz vobec nie. Ked som kupil (leto) R12 a cestou na prvu pumpu natankovat, som pri startovani pouzil sytic a uz som nenastartoval. Tak zadusilo motor,... az po 15 min+vybitej baterke na druhom aute na kabloch chytilo.. Tak odvtedy nepouzivam. A ani nepotrebujem pouzivat, lebo startuje super. Ale mozne je, ze ide viac zmesi ako by malo. Citit to na vyfuku. Na porovnanie s R8 , tak tam nieje az tak citit.. A mas pravdu. Sytic sa nevracia. Vzdy som ho vratil do polohy rucne na karburatore. Myslis, ze pri jazde ho trosku otvori?

EDIT
Prave som volal so znamym, ktory ma asi 30rokov Daciu. Spominal som mu tento problem a povedal, ze "je to jednoduche".. Tento problem mal casto v zime. Vraj je to jedna z chorob R12 a Dacii. Casto pri minusovych teplotach mu auto trhalo a cim viac pridal, viac spomalovalo.. Tak vlozil dopredu pred chladic kus tvrdeho kartonu, alebo nejaku podlozku a to prestalo.
Neviem si sice vysvetlit tento jav, ale mozne to je, kedze v lete a ked je teplo to nerobi.
R8,R12,Twingo

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Re: R12 vynechavanie motora

Post by Majmajko » Tue Apr 05, 2011 5:08 pm

matus :D videl som len prispevok s fotkou pumpicky asi preto...
Ten jav = na motor a chladic tak nefuka tak si udrzi skor teplo bliziace sa spravnej teplote
Ano aj to to moze sposobovat... je uz na tebe co budes opravovat menit pripadne skusat...

User avatar
Pavel Vypler
člen RCC
Posts: 692
Joined: Mon Jun 30, 2008 8:19 pm
Location: Kolín,Česká Republika
Contact:

Re: R12 vynechavanie motora

Post by Pavel Vypler » Tue Apr 05, 2011 5:17 pm

napadlo mě, zda ti nezamrzá karburátor, kdysi se mě to stalo,když jsem jezdil ještě v zimě........ :roll: ,teď už jezdím jen od jara do podzimu a nemám problém 8)
Pavel V - http://www.RenaultCarClub.cz

Post Reply