R12 vynechavanie motora

Máte nejaký problem s autom? Napíste sem, možno vám niekto iný pomôže..

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Re: R12 vynechavanie motora

Post by Anarki » Tue Apr 05, 2011 6:11 pm

Mike - Asi už len odvŕtať závity, nanovo prejsť so závitníkom a dať nové šruby.
Trhanie v zime môže spôsobovať mnoho vecí, jednou z nich je aj zamrznutie odvetrávania kľuky (keď to R12 má). Každú zimu dávam kartón a to nielen pred chladič dopredu ale aj zospodu. Okrem toho že auto ako tak kúri si aj dlhšie udrží teplotu. Inak by som urobil malú generálku karburátora, t.j. dal ho dole, rozobral, poriadne vykúpal v technickom benzíne, vymenil tesnenia a dal nové skrutky na bohatosť zmesi. Neveril by si koľko usadenín sa tam môže nachádzať, zvlášť v okolí trysiek. Po skompletovaní by som navštívil mechanika s vybavením na meranie emisií (nesmie to byť mladý chalan tí tomu väčšinou nerozumejú, chlapi okolo 50-ky sú vhodný kandidáti) nech ti to nastaví a bude mať na dlhú dobu pokoj.
Bohatá zmes ti bude zasierať sviečky aj výfukové potrubie keďže spotrebu mi vodiči pre radosť neriešime. :)
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Re: R12 vynechavanie motora

Post by -=Mike=- » Tue Apr 05, 2011 7:07 pm

Ja som to nezazil.. R8 taky problem nemala a twingo je relativne male auto a motorovy priestor je dost maly, cize si udrzi teplotu. Uz budem ponauceny. S R12 som jazdil v zime, iba ked som mal twingo v servise.
Neviem a ani som nenasiel palivovy filter. Hadicka ide priamo k palivovemu cerpadlu a potom do karburatora. Filter - sitko je jedine v palivovom cerpadle. Takze budem musiet kupit a dopasovat.
Ku karburatoru: otvoril som privod vzduchu do solexa a videl som spinave bocne steny.. Ale vnutro vyzera ciste. Ale to bude naoko.,takze ma caka repas karburatora.
Dakujem Vam. :wink:
R8,R12,Twingo

Post Reply