Napinak rozvodovej retaze

Máte nejaký problem s autom? Napíste sem, možno vám niekto iný pomôže..

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

Post Reply
User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Napinak rozvodovej retaze

Post by Majmajko » Wed Apr 13, 2011 6:41 pm

skladam jeden motor kde je pruzinovy napinak retaze a premyslam ci nie je vhodnejsi prerobit to na hydraulicky napinak...
Co myslite ?

User avatar
R4CV
člen RCC
Posts: 418
Joined: Sun Dec 09, 2007 9:08 pm
Location: Topoľčany
Contact:

Re: Napinak rozvodovej retaze

Post by R4CV » Wed Apr 13, 2011 7:51 pm

A kde vezmeš tlak oleja? Ak z mazania, tak po naštartovaní niekoľko sekúnd bude šponovák bez tlaku. A to si nechcem predstaviť, že by si ho musel roztláčať. Spravíš riadnu paseku v motore.
Nerušiť!!! K L O N U J E M

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Re: Napinak rozvodovej retaze

Post by Anarki » Wed Apr 13, 2011 10:19 pm

Ak je to C-čkový motor a má na to prípravu (kanálik) tak nie je problém. Inak aj ten hydraulický napínák má v sebe pružinu a hydraulika slúži len na došpanovanie reťaze pri vyššom zaťažení. :idea:
Hydraulický napinák ktorý by bol principiálne závislý len na tlaku oleja nepoznám - na voľnobehu by bol platný ako mŕtvemu zimník
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Re: Napinak rozvodovej retaze

Post by Majmajko » Wed Apr 13, 2011 11:20 pm

nerieste ako...
je to cleon a to je vytiahnutie jedneho kolika a a zaslepky a hned ide nasrobovat ten hydraulicky... len divne ze R4 R8 R5Aline...ma hydraulicky a R5S ma tu pruzinu..
Som si myslel ze hydraulicky je lepsi

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Re: Napinak rozvodovej retaze

Post by Anarki » Thu Apr 14, 2011 12:15 am

Super 5-ky mali najprv ten pružinový v rámci šetrenia nákladov (84-85) potom prišiel hydraulický prvá verzia bez zaisťovacieho mechanizmu (86-87) nakoniec už dávali hydraulický vylepšenú verziu ktorá má zaisťovací mechanizmus, to je odstupňovanie vysunutia prítlačného ramineka reťaze pričom keď sa povysunie o zub tak zacvakne a nazad už nepustí.
Bez debaty, že hydraulický napínák je lepší. Ale Super 5 (a to práve najdrahšie GT verzie, u žobráka by mi to neva.) sa bohužiaľ skladali aj s dielov ktoré boli horšie ako u jej predchoducu. Aký by som bol štastný keby GTT dostalo hlavu z Alpine Turbo, Bosch K-Jetronic z Maxi Turba a pod. :D
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Re: Napinak rozvodovej retaze

Post by Majmajko » Thu Apr 14, 2011 7:27 am

Super
Toto som potreboval.
Dik za ozrejmenie dnes to prerobim.
Cim dalej mam pocit ze tie motory su ako Lego...
Da sa povedat ze toto je uz suciastka z 5 motora co davam do tohoto mojeho, tak nevidim problem aj taky ako vravis ty poskladat..

tu su nejake fotky
001yt2.jpg
002iu6.jpg
004rk5.jpg

User avatar
Gemini
Posts: 182
Joined: Tue Feb 17, 2009 7:41 pm
Location: Trenčín
Contact:

Re: Napinak rozvodovej retaze

Post by Gemini » Mon Apr 18, 2011 10:46 pm

ja to budem skladat o par dni, odfotim ti to
R5 old => R5 Turbo (in progress...)

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Re: Napinak rozvodovej retaze

Post by Majmajko » Thu Apr 21, 2011 10:56 pm

nemusis vsak uz to mam prerobene...
preto su tam tie fotky

Post Reply