Atermické sklá

Máte nejaký problem s autom? Napíste sem, možno vám niekto iný pomôže..

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

Post Reply
Victorio
Posts: 46
Joined: Wed Sep 17, 2008 8:52 am

Atermické sklá

Post by Victorio » Mon May 23, 2011 11:09 am

Ako spoznám, či mám v aute atermické sklá ?
Matne si pamätám spred 9 rokov, keď som kupoval R Clio II, Autentique, že bolo čosi spomínané s atermickými sklami, resp. predným sklom. Neviete, či boli vtedy montované štandardne, alebo iba za príplatok ?
Sklá sú také mierne tónované do zelenkava, všetky, teda predné, aj bočné.
Ide mi o to, či má význam investovať do fólií (a riskovať odobratie TP, ak risknem takmer priehľadnú fóliu aj na predné a bočné okná). A tiež veľmi neverím ich životnosti, a neviem, ako sa správajú pri zarosení v zime (aj v lete po daždi).
Včera som chytil sklo, a bolo horúce, hlavne predné.
Mám pocit, že majú nejaký UV filter, pretože mi okuliare "heliovky" v aute akosi "nefungujú"

User avatar
matus
člen RCC
Posts: 2091
Joined: Wed Mar 09, 2005 7:43 pm
Contact:

Re: Atermické sklá

Post by matus » Mon May 23, 2011 11:18 am

No ja by so nasiel nejake cislo na tom skle a dal ho do googla, ci nieco nenajde, pripadne s tym zbehnut do nejakeho autoskla, oni by mohli mat nejaku databazu.
Folie vpredu mozes mat z priepustnostou 85%, co je vlastne uplne svetle.
Ked ti heliovky nefunguju, tak to asi nebudu normalne skla..
Image
Predseda OZ Renault Classic Club
Renault R8 1130 (1964) -+- R8 1130 (1965) -+- R8 1132 (1967) -+- BMW 528iA (1997) -+- Jawa 50 Pionier (1971)
Pravopis je pre ľudí čo majú príliš veľa času!

Victorio
Posts: 46
Joined: Wed Sep 17, 2008 8:52 am

Re: Atermické sklá

Post by Victorio » Mon May 23, 2011 12:20 pm

To číslo dobrý nápad, taká základná vec a nenapadlo ma, hľadal som skôr technické info ku modelu auta.
Neviem, ako to bude ďalej nasledujúce dva tri roky, ktoré podľa meteorológov budú ešte horúcejšie kvôli vrcholu slnečnej aktivity, ale ešte je iba máj a včera som pri plnom vetraní mal v aute 35 stupňov (keď stálo na parkovisku tak 45) a vonku bolo iba 27.
Keď je v lete 35-40, tak sú málo platné aj fólie aj hocičo, okrem klimatizácie, a pri takejto teplote je cestovanie riskantné, ja teplo pomerne dobre znášam, ale iba do takých 30, resp. 35 je už hranica, kedy cítim spomalenie reflexov a pozornosti, pri 40tke už prestáva fungovať mozog :( ( GPS Mio 710 tiež )

Post Reply