Servisy

Máte nejaký problem s autom? Napíste sem, možno vám niekto iný pomôže..

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

Post Reply
User avatar
Wizzard
Posts: 21
Joined: Sat Jan 09, 2010 1:42 am
Location: Bratislava
Contact:

Servisy

Post by Wizzard » Tue May 24, 2011 1:24 pm

Zaujímalo by ma kam chodia členovia tohto fóra do servisu alebo či si väčšinu vecí robia sami. Moja Laguna je už pomaly tiež Renault Classic a začínam mať problémy so zháňaním dielov alebo opravou tých starých, dokonca už počúvam aj názory od ľudí, že to auto sa už neoplatí opravovať... Momentálne mám zase problém s vodnou pumpou, ktorú mám zo Safrana a asi 5 mesiacov fungovala dobre, teraz začala zase vyvierať voda, tak ju vraj treba nejako opraviť, lebo má iný počet drážok ako laguňácka, ktorá sa nedá zohnať... :x
Renault Laguna I 3.0 V6

pedro
člen RCC
Posts: 747
Joined: Sun Feb 11, 2007 11:39 am
Location: Bratislava

Re: Servisy

Post by pedro » Tue May 24, 2011 2:29 pm

To pochybujem, ze sa neda zohnat pumpa na Lagunu I, ked my sme teraz zohnali novu vodnu pumpu na Renault 8 zo 60.-tych rokov...
Treba zavolat do Renault servisu, urcite ju vedia dodat. Otazka je ci zhanas pouzity diel alebo novy a kolko penazi na to mas...
Renault 8 1132, r.v. 1968, modra "Gordini replica"
Renault 8 1130, r.v. 1964, biely
Saab 99 Turbo, r.v. 1979, belasy

User avatar
Wizzard
Posts: 21
Joined: Sat Jan 09, 2010 1:42 am
Location: Bratislava
Contact:

Re: Servisy

Post by Wizzard » Tue May 24, 2011 2:40 pm

Toto je dosť špecifický problém. Nejde len o to že je to na Lagunu, ale o typ motora Z7X, toto som riešil ešte v decembri s tým že nebola v žiadnom Renault sklade ani v Nemecku, Maďarsku, ani niekde v zahraničí. Teda ak sa aj zdalo že sa dá objednať, vždy sa zistilo že sa nedá, lebo nie je.

O tomto som ale nechcel. Len ma zaujímalo či tu väčšina ľudí má vlastnú dielňu alebo aspoň garáž a vie si väčšinu vecí urobiť, lebo mám pocit že bez toho byť členom Renault Classic Clubu asi veľmi nejde :wink: Čo sa týka peňazí, to auto ma pomaly bude stáť za 2 roky toľko, koľko by ma stála nová Thalia, myslím že nejakých 5000 € to už bude, aj so zriaďovacou cenou auta.
Renault Laguna I 3.0 V6

Victorio
Posts: 46
Joined: Wed Sep 17, 2008 8:52 am

Re: Servisy

Post by Victorio » Tue May 24, 2011 3:37 pm

No ja veľmi na autá niesom, hoci som strojár, ale skôr na také elektronické a počítačové prkotinky.
Na starej otcovej Š100 som sa odvážil čo to rozobrať (karburátor, palivové čerpadlo...), na Favorite už som nemal odvahu, zvlášť keď v príručke na opravu a údržbu každá kapitola končí vetou : Odporúčame zveriť autorizovanému servisu.
A na R Clio II 2002 už mám rešpekt duplovane, zvlášť keď som si na neho roky tvrdo šporil, a teraz po 8 rokoch obdobný model stojí takmer o polovicu menej.
Ale taký olej som si už menil sám včítane filtra, a celkom mi to išlo :lol:
Rozvody som sa neodvážil, lebo na to nemám náradie (kľúče, zdvihák,...), ani som nedal spraviť garážovému servismanovi, ale dal som to radšej do značkového servisu. Ak by to bolo auto, ktorým behám po meste, tak možno, ale ked mi niečo kiksne 1000km od domu, napríklad na transylvánskych serpentínach, tak to neriskujem.
Ale aj tak chcem vedieť, čo mi s autom v servise robia, nemám rád, keď mi niekto do auta kafre a neviem, ako sa ku nemu správajú :?

Momentálne veľmi ľutujem, že som nevzal verziu s klimou, aj keď stála myslím cca 420000 Sk !!!
Akurát, keď teraz si môžem kúpiť jazdené Clio s klimou za cca 2000€, tak za tie prachy môžem mať každý jeden-dva roky druhé (jazdené) auto.

Tento klub je ale skôr o veteránoch, ktorých rozoberanie áut zrejme baví.

User avatar
MiKo
člen RCC
Posts: 1105
Joined: Thu Jun 12, 2008 6:46 pm
Location: Ladce - Slovensko

Post by MiKo » Tue May 24, 2011 8:37 pm

Victorio wrote:..Tento klub je ale skôr o veteránoch, ktorých rozoberanie áut zrejme baví.
Vacsina z nas nie su ziadny veterani, iba nas bavi to rozoberanie starych aut :D :)

Ja osobne si robim na aute 95% oprav sam, nemam ani specialne naradie ale je to pre mna vacsinou relax a nove skusenosti..

Az raz budem mat novsie auto tak si tiez uz asi netrufnem na tu hrbu kablov..
Renault 5 GTX 1.7i, 1990, Project GTX-E
Renault 19 Cabrio 1.8i, 1995
Renault 5 TL 1.4 - Žebro na ND
Renault Clio 1.2 16V, 2002 - UNICYKEL
EX - R5 TL 1.1, 1989 - predané
EX - R5 GTE, R5 GTT - DDO
Ford Mondeo Turnier Ghia Durashift 2,0TDCi:( - DAILY CAR

Victorio
Posts: 46
Joined: Wed Sep 17, 2008 8:52 am

Re: Servisy

Post by Victorio » Wed May 25, 2011 8:23 am

No a zase mám novinku: včera som konečne menil zimné za letné gumy (kolesá), a len tak že kuknem baterkou na brzdové doštičky vpredu, aj vzadu či je všetko v poriadku. A ejhľa pravá zadná pružina prasknutá, odlomený asi 3/4 spodného závitu. Neviem ani, kedy praskla, auto má skoro 9 rokov ale iba 45000 Km !!!

Victorio
Posts: 46
Joined: Wed Sep 17, 2008 8:52 am

Re: Servisy

Post by Victorio » Thu May 26, 2011 11:09 am

Čo poviete na firmu KAGER ?
Kúpil som zadné pružiny na svoje Clio II, stáli 87 € za 2 ks, v Renaulte chceli 166€ za 1 ! Ks, potom mi našli nejaké lacnejšie za 96€ za ks !.
Tak som si kúpil radšej 2 ks za 87 :)
Asi už prestanem chodiť do "značkového" servisu, a budem sa snažiť čo to opraviť sám.

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Re: Servisy

Post by Majmajko » Fri May 27, 2011 9:38 am

V BA chodim k nasmu clenovi AUTO ZAK na Lidickej ulici... moja Etella sa tam citi ako doma, rodinna atmoska...
Pre clenov RCC sa robia aj zlavy ...

User avatar
Wizzard
Posts: 21
Joined: Sat Jan 09, 2010 1:42 am
Location: Bratislava
Contact:

Re: Servisy

Post by Wizzard » Fri May 27, 2011 10:59 am

Ja som tiež objavil ten AutoZak a mám tam momentálne svoju Lagunu, zdá sa že sa vyznajú, tak verím že to zvládnu.

btw, čo myslíš tým "k nasmu clenovi"?
Renault Laguna I 3.0 V6

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Re: Servisy

Post by Majmajko » Fri May 27, 2011 9:26 pm

sorry k nasim clenom....
jedne mechanik ma fuego a jeho prihlasku do klubu snad zajtra nezabudnem predsedovi doniest...
a jeden sef je clenom klubu s JP4

User avatar
Wizzard
Posts: 21
Joined: Sat Jan 09, 2010 1:42 am
Location: Bratislava
Contact:

Re: Servisy

Post by Wizzard » Fri Aug 26, 2011 1:04 pm

A nemá jeden šéf Safrana? Mám pocit že ho často vidím jazdiť v okolí servisu.
Renault Laguna I 3.0 V6

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Re: Servisy

Post by Majmajko » Sun Aug 28, 2011 10:12 pm

jj ma

Post Reply