kangoo I, blbne kontrolka airbagov

Máte nejaký problem s autom? Napíste sem, možno vám niekto iný pomôže..

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

Post Reply
whois
Posts: 4
Joined: Tue Jul 24, 2012 6:43 pm

kangoo I, blbne kontrolka airbagov

Post by whois » Tue Jul 24, 2012 6:51 pm

Zdravim,

Mam kango I r.v. 2002 1.4. A cca rok dozadu mi zacala blbnut kontrolka airbagov, raz zasvieti inokedy nie, niekedy zasvieti a zhasne. ALe bol som na stk a dal mi to do chyb, tak to chcem dat dokopy. A poradil mi ze su nejake kontakty pod sedadlom, mal som tam nejake kluce a hasicak tak som to dal prec a 2 dni som mal pokoj, no dnes mi to opat zacalo stresovat. Po otoceni klucom kontrolky zhasnu, teda aj airbag. No po chvilke sa rozsvieti, pocas jazdy opat zhasne, ako kedy, aky den je :D. To iste mi povedal aj jeden znami co robi v renaulte, ze pod sedadlom su nejake konektory. tak som sa nato dnes pozrel a je tam 1 kabel a 2 konektory. 1 je 100% na pasy. Ale druhy sa mi nepodarilo zisti. Ale kabel vedie pod gumu na podlahe. Skusal som s kablom trochu rusat, kym kontrolka svietila ci nahodou nezhasne no nestalo sa a mne uz dochadzaju napady. Tie konektory vyzeraju zachovalo kable tiez. odpojil som ich obe a znova zapojil.

Ma niekto s tym skusenosti? vie poradit kde mam hladat? Cim to moze byt? diky

User avatar
Mondrejka
člen RCC
Posts: 590
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:28 am
Location: Rovinka
Contact:

Re: kangoo I, blbne kontrolka airbagov

Post by Mondrejka » Tue Jul 24, 2012 9:05 pm

Na Kangoo vacsinou blbne snimac napnutia pasov, (ten je na tom rolovači v stlpiku), to co je na sedacke je snimac ci tam niekto sedi a v zapinani pasu je snimac zapnutia pasov. Mam diagnostiku ak treba nie je problem diagnostikovat, staci prist.
Clen RCC klubu R5 GTE 1,7i (1988) do 6/2007 momentalne s vozidlom od skupiny Renault.

whois
Posts: 4
Joined: Tue Jul 24, 2012 6:43 pm

Re: kangoo I, blbne kontrolka airbagov

Post by whois » Thu Jul 26, 2012 3:40 pm

No jasne, mna trapi ta kontrolka airbagov co stale svieti nesvieti. Vcera som rozmontoval plaubovku s budikmi a prelepil ju izolackou aby som presiel cez stk co sa mi aj dnes podarilo. A odkail si? a co by stala ta diagnostika popripade oprava chyby?...

User avatar
Mondrejka
člen RCC
Posts: 590
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:28 am
Location: Rovinka
Contact:

Re: kangoo I, blbne kontrolka airbagov

Post by Mondrejka » Thu Jul 26, 2012 9:25 pm

som z Rovinky pri BA, diagnostikujem kablom Renault CLIP cena podla toho kolko to trva (5 alebo 10 EUR), podstatne je najst pricinu oprava potom nebyva problem. Vymazat chyby tiez nie je problem.
Clen RCC klubu R5 GTE 1,7i (1988) do 6/2007 momentalne s vozidlom od skupiny Renault.

whois
Posts: 4
Joined: Tue Jul 24, 2012 6:43 pm

Re: kangoo I, blbne kontrolka airbagov

Post by whois » Fri Aug 03, 2012 10:33 pm

Tak to je moc daleko, ja som z Popradu. Takze to rasdej skusim zohnat niekoho v okoli. Kazdopadne diky za ochotu...

inak nevies mi este poradit, ak mi auto cuka pri nizssej rychlosti v druhom a tretom prevodovom stupni napriklad pri rozbiehani atd... v dvojke aj v trojke. A nieje to tym ze ma motor nizke otacky. Niekedy to slabucko citim aj pri vyssej rychlosti, mam rychlost v 4ke a pridam prudsie plyn, ale mam rychlost a otoacky niesu nizke, zeby to malo cukat. Napriklad aj ked prechadzam cez spomalovac a dam to do 2ky a mam 20-30 km/H na tachaci, ajtak to v tej dvojke po prejdeni spomalovaca a pridani plynu zacuka. Najviac to citi na tej 2ke a 3ke. Kamarat mi vravel ze mam vymenit sviecky, filter vzduchovy a filter palivovy.

User avatar
Mondrejka
člen RCC
Posts: 590
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:28 am
Location: Rovinka
Contact:

Re: kangoo I, blbne kontrolka airbagov

Post by Mondrejka » Sat Aug 04, 2012 9:41 pm

Tak toto mi hovorili uz dvaja kamosi a vzdy pomohlo ked vymenili sviecky a svieckove kable, na tie je ten motor citlivy.
ja by som vymenil sviecky aj kable a mas istotu ze to vydrzi..

Pavivovy filter je bud spinavy a treba ho vymenit , je to par eurova zalezitost, vzduchovy sa meni pri kazdej vymene oleja ten by nemal robit problemy.
Clen RCC klubu R5 GTE 1,7i (1988) do 6/2007 momentalne s vozidlom od skupiny Renault.

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Re: kangoo I, blbne kontrolka airbagov

Post by Anarki » Mon Aug 06, 2012 10:50 am

Tebou spomínaná chyba s Airbagmi má ako už spomínal Mondrejka pôvod v pyropasoch to sú tie zacvakávatka do ktorých si pás zapínaš. Najčastejšie je problém v káblikoch ktoré k tomu idú prípadne v káblovačke ktorá ide k riadiacej jednotke airbagov/pyropasov (je pod plastom kde máš riadiacu páku.) Neobvyklá nie je ani porucha tej riadiacej jednotky.
Začal by som tým, že by som zmeral vnútorný odpor jedného aj druhého pyropasu (kábliky sú pod sedadlami). Ak sa ich odpor líši tak je zle. Treba nájsť funkčné Kangoo kde budú tie hodnoty rovnaké a kúpiť (dať vyrobiť) rezistory rovnakej hodnoty. Tie môžeš na skúšku krátkodobo pripojiť na kábliky pod sedačkou. Ak to pomôže tak musíš kúpiť jeden z tých pyropasov nový. Optimálne oba, neviem prečo ale časom menia všetky svoj vnútorný odpor.

Ak je odpor na oboch rovnaký a kontakty pod sedadlami čisté tak ti už len ostáva šikovný autoelekrikár ktorý pohľadá zlepené káble, zaoxidované kontakty v káblovačke od riadiacej jednotky pyropasov/airbagov.

Na tretie miesto dávam poruchu samotnej jednotky, tá sa dá znova preprogramovať prípadne ak sú to studené spoje či vykývané kontaky tak to šikovný elektrikár prepájkuje.
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

whois
Posts: 4
Joined: Tue Jul 24, 2012 6:43 pm

Re: kangoo I, blbne kontrolka airbagov

Post by whois » Mon Aug 06, 2012 4:27 pm

No tak dakujem, za rady. blizi sa mi dovolenka, takze ju budem mat pravu slovensku, budem makat doma na com treba, potom dam vediet.

K tomu cukaniu, urcite vymenim najsor sviecky, to mi radil aj kamos, vzduchovy uz nebol dlho meneny ten treba 100% (uz asi 2 vymeny oleja) a preistotu aj ten palivovy.

Kazdopadne dakujem zatial za rady...

Post Reply