na volnobehu zatrase a zdochne F8M

Máte nejaký problem s autom? Napíste sem, možno vám niekto iný pomôže..

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

Post Reply
User avatar
r5d
Posts: 22
Joined: Mon Mar 19, 2012 11:12 pm
Location: Bratislava
Contact:

na volnobehu zatrase a zdochne F8M

Post by r5d » Tue Sep 23, 2014 8:49 pm

Zdravim chcem sa podelit o svoj pribeh na svoj renault super 5 1.6D uz mam nakupeny novy olej filter motora a vzperu kufra, tmel , smirgle a farbu na drobnu hrdyu ze to idem menit tento vikend (uz som rozmyslal aj nad novymi tlmicmi na zadok) ale co sa nestalo R5 ma zasa dnes prekvapila po ceste domou ked uz som bol na ulici 4bloky od mojho bytu rozhodla sa ze sa zatrasie a skape(uz pri tom traseny som vymackol spojku) aby som doplachtil(samozrejme naftu som mal do pol nadrze). Otvoril som kapotu aby som len pozrel ci nieco neuletelo nastastie vsetko OK (any rana nebola pocut ze by nieco komplexne zlihalo). Tak ze idem skusit nastartovat A auticko chitilo ale nepravidelne a na volnobehu zhaslo ked som ho ale drzal v otackach tak nezhaslo dokonca som sa aj v otackach dokazal pohnut na 1 aj na R(tak som to aspon uparkoval na volne miesto). Takze mi pripada bud je nieco s prisunom paliva alebo ma motor velky odpor (ci uz stary olej alebo alternator, vodna pumpa nic ine neni pohanane od motora teda aspon myslim okrem posilovaca brzd).
cez vikend to idem dotiahnut do garaze a postupne vilucovat jednu vec za druhou ked mate nejake rady alebo niekto komu sa stalo nieco podobne budem rad.

Je pravda ze motor som troch viac vytacal cestou domou(za tepla) a palivovy filter som este od kupi nemenil mozno sa dostal nejaky sajrajd na vstreky ale zase islo by to nastartovat a pri vyzsich otackach drzal? A pred odbockou na moju ulicu som stal na semafore na volnobech a vsetko ok

Vopred dakujem vsetkym za rady a mojej r5 ze ma odviezla az domou NESKUTOCNE AUTA tak isto som mal Alfu 33 s ktorou som absolvoval aj chorvatsko ale vzdy ked sa malo nieco poruchat ma najprv doviezla az domou kde to mozem riesit nikdy ma nenechala niekde na ceste mimo.
Renault SUPER5 1.6D 1990

www.AEE.sk

User avatar
r5d
Posts: 22
Joined: Mon Mar 19, 2012 11:12 pm
Location: Bratislava
Contact:

Re: na volnobehu zatrase a zdochne F8M

Post by r5d » Sat Sep 27, 2014 5:09 pm

Tak najprv idem vymenit tu zakladnu vec palivovy filter... Potom napisem ako to dopadlo RES. poprosim o rady ak ste niekto menili filter na F8M lebo zatial som menil iba na svojom BMW coupe 325i kde sice len jednoduch som nasunul dve hadicky akurat som cele zvody sania musel davt dole (robil som to rovno aj so starterom tak sneie uz muselo ist dole tak ci tak a rovno som menil aj hadice ked uz bolo to sanie dole ).
Kdezto renault ma vlozku na palivovy filter zobral som boscha ktory ma aj plechove puzdro (ktorym to lepsie tlaci hore) podla vsetkeho sa kryt odsrobuje zdola imbusom LEN potrebujem zakladne veci ci pojde potom vytiahnut lebo je hned nad blatnikom alebo treba demontovat cely drziak filtra.... a ako ten filter napustit naftou ci nechat natahat cerpadlo alebo ako potom nastartovat kedze je to nafta? alebo tym gombikom navrchu najak zapumpovat pred startom prepacte ale fakt som s toho jelen. :D :D :D
Renault SUPER5 1.6D 1990

www.AEE.sk

User avatar
Andrej Rosák
Posts: 351
Joined: Tue Aug 08, 2006 11:44 am
Location: Velky Grob

Re: na volnobehu zatrase a zdochne F8M

Post by Andrej Rosák » Sun Oct 12, 2014 7:15 pm

Ahoj,
Takže pravdepodobne ti nasáva vzduch do palivového systému... zvykne to robiť prasknuta hadica, alebo horsi ale jednoduchsie odstranitelny problem - pumpa nad palivovym filtrom. jednoducho skus naliať trochu nafty do pohara alebo bandasky a strc do nej hadicu z cerpadla a nastartuj... potom to zopakuj s filtrom a uvidis, ci motor pojde alebo bude zdochýňať. Ja som jednoducho namontoval spatnu klapku s balonikom (funguje to ako rucna pumpa) a najlacnejsi filter aky mali -felicia 1,3 benzin ... ale lepsi bude z fabie 1,4tdi , lebo je robeny na naftu a ma tiez len vstup a vystum....ked pride na to tak ho vymenim za ten feliciovy...
ak potrebujes vidiet ako to vyzera tak sa mozme stretnut... Cez BA chodim denne ... alebo sem skusim dat foto...

User avatar
r5d
Posts: 22
Joined: Mon Mar 19, 2012 11:12 pm
Location: Bratislava
Contact:

Re: na volnobehu zatrase a zdochne F8M

Post by r5d » Fri Oct 31, 2014 10:32 pm

uz som to pochopil ty nemislis cerpadlo ale len ten gombik nad filtrom plus este mi presakoval vstrek tak ho skusim dotiahnut. dik
Renault SUPER5 1.6D 1990

www.AEE.sk

User avatar
Andrej Rosák
Posts: 351
Joined: Tue Aug 08, 2006 11:44 am
Location: Velky Grob

Re: na volnobehu zatrase a zdochne F8M

Post by Andrej Rosák » Fri Oct 31, 2014 10:44 pm

Presne tak. Na hadicu z nadrze treba dat balonik (v sebe ma spatnu klapku aby napadala nafta),potom filter a potom to pripojit na cerpadlo nafty ktore distriuje naftu do vstrekov...


Skusim upravit fotku a dat ju sem
Attachments
filter 02.jpg

User avatar
r5d
Posts: 22
Joined: Mon Mar 19, 2012 11:12 pm
Location: Bratislava
Contact:

Re: na volnobehu zatrase a zdochne F8M

Post by r5d » Sun Nov 16, 2014 7:50 pm

Tak je to hotove. dik za rady.
Ako si pisal najprv som odpojil privodnu hadicku od filtra co ide priamo do motora(cerpadla) dal tam flasku s naftou a motor bezal OK, tak mi odlahlo ze tam nieje iny problem.
Balonik som napojil priamo na hadicu z nadrze potom na naftovy filter co ma iba vstup a vystup z 1.4TDI (keby niekto potreboval tak najlacnejsi bol CHAMPION CH L456 z kelly vysoiel okolo 11eur ale mal som na neho dobru zlavu normalne okolo 18tusim).

Este rozmyslam co s tymi hadicami co sa staraju o ohrev filtra zatial som to tam nechal zapojene aj s tym pumpovacim bazmekom a bud tam dorobim spojkami hadicu co obtocim okolo filtra (neviete nahodou aky maju vnutorny priemer?) alebo ich zaslepim alebo prepojim.

este raz dakujem za rady.
Renault SUPER5 1.6D 1990

www.AEE.sk

User avatar
Andrej Rosák
Posts: 351
Joined: Tue Aug 08, 2006 11:44 am
Location: Velky Grob

Re: na volnobehu zatrase a zdochne F8M

Post by Andrej Rosák » Mon Nov 17, 2014 8:34 am

Gratulujem!
Tie hadice neprepajaj, presta e ti kurit. Voda zacne cirkulovat cez ne. Radsej ich zaslep.
Ja som ich presunul nad ventilator a dal som na ne radiator kurenia. .oja petuska nema tepelne izolacie a tak sa snazim zvysit vykon kurenia. Zda sa ze to pomaha.

User avatar
r5d
Posts: 22
Joined: Mon Mar 19, 2012 11:12 pm
Location: Bratislava
Contact:

Re: na volnobehu zatrase a zdochne F8M

Post by r5d » Tue Nov 25, 2014 9:01 pm

No a problem znova docasne som tam dal priehladnu hadicu jednak nech to vidim a bola k baloniku. Ale vytvaraju sa nove a nove bublini ide nastartovat tak na druhy krat a ked uz nastartuje drzi nezhasina. Ale stale idu s naftou aj bubliny a to uz som odjazdil cca 50km takze to nebude vzduch co tam ostal pritom som aj filter napustal. Vidim to aj na tu prederavenu hadicu alebo blby balonik kde si ho kupoval ty?
Renault SUPER5 1.6D 1990

www.AEE.sk

User avatar
Andrej Rosák
Posts: 351
Joined: Tue Aug 08, 2006 11:44 am
Location: Velky Grob

Re: na volnobehu zatrase a zdochne F8M

Post by Andrej Rosák » Tue Nov 25, 2014 9:14 pm

Niekde ti to saje vzduch...
Balonik som kupoval v Stupave pri Bille ale maju ho aj oproti policajtom -tiez v Stupave.
Prvy sa mi poskodil, lebo som ho mal prehnuty v jednej casti a praskol, druhy som uz dal pekne priamo a drzi ...
Asi by som skontroloval celu cestu nafty z nadrze do cerpadla... mozno ti to chyta vzduch priamo na nasavani - to je pod zadnou lavicou za spolujazdcom.

User avatar
r5d
Posts: 22
Joined: Mon Mar 19, 2012 11:12 pm
Location: Bratislava
Contact:

Re: na volnobehu zatrase a zdochne F8M

Post by r5d » Sun Nov 30, 2014 9:48 am

Tak problem bol v zlom baloniku, bol to nejaky lacak na nudzove precerpoanie paliva a bol komplet plastovy. Dal som novy co ma kovovy ventil a uz to pekne startuje a bubliny ziadne este uvidim dnes rano ale myslim ze uz by to malo bit ok.
Renault SUPER5 1.6D 1990

www.AEE.sk

User avatar
Andrej Rosák
Posts: 351
Joined: Tue Aug 08, 2006 11:44 am
Location: Velky Grob

Re: na volnobehu zatrase a zdochne F8M

Post by Andrej Rosák » Sun Nov 30, 2014 9:55 am

:D

Post Reply