Záchrana Renault Five

Tipy, triky, alebo sa len pochvalte..

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

Post Reply
User avatar
jozo-ke
Posts: 1964
Joined: Sun Oct 28, 2007 1:41 pm
Location: Košice
Contact:

Záchrana Renault Five

Post by jozo-ke » Thu Mar 27, 2008 10:51 pm

Tak túto R5 som našiel za pomoci na autobazár.eu a hneď som začal byť činny :wink: po rýchlej obhliadke som sa s teraz už bývalim majiteľom dohodol :wink: Ale ako vždy malinky zádrhel tu bol (doma boli proti :x ) tak som ju ponúkol Mikemu a ten hneď súhlasil a R5 si našla nového majiteľa :) je v dobrom motorickom stave ale horšie je to s kasňou.Jej bude musieť pomôcť šikovný klampiar a lakoš.Ide perfektne a ani sa nezdá že je to len litrovka :twisted: .No a najmä som sa konečne zviezol na R8 a to bolo fakt cooool :twisted: No a pre zaujmavosť tak za túto lahôdku chcel len 5tisíc :wink: ..... nieje vôbec hnilé a to je veľké plus.No a okrem toho je k tomu jeden karburátor,10 alebo 12 diskov,jeden presknutý a jeden celý náraznik.To čo je tak je klepnuté lebo to niekto bural pred blokom. :x Takže poprosím váše názory a aj možno pochvali :roll: ďakujeme.
P.S.:A opäť ďalší Renault je zachráneny :)

Image

Image

Image


Image


Image


Image
ex - Renault Clio 16V 92"
ex - Renault 5 GTE 91"

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Post by -=Mike=- » Thu Mar 27, 2008 11:05 pm

R5 uz je zaparkovana u mna.. Chcem sa ti podakovat Jozo za pomoc. Dufam,ze budem mat dost sil si poradit s karoseriou. Auto ide po motorickej stranke super. Brzdy tiez. Najhorsie je s karoseriou a su tam nejake vady v elektrike.Motoricky je to motor povodom z R8 956cm a roky vyroby je 1973. :idea:
R8,R12,Twingo

User avatar
Alex
člen RCC
Posts: 2448
Joined: Fri May 05, 2006 10:22 am
Location: Okres Senec

Post by Alex » Fri Mar 28, 2008 12:44 am

vau. tak ti gratulujem. zatial najstarsia 5tka siroko daleko 8)
sranda ze zo slabsim motorom ako mame v osmicke :)
Image
Renault R8 1132 r.v. 1970

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Post by -=Mike=- » Fri Mar 28, 2008 12:55 am

Vdaka..Hej.. Ani som neveril, ze je taky rocnik vyroby. :D Je to 4kvalt.. A ked porovnam s R8 je tam ten isty motor a priecne ulozeny :)
Sviznost oproti R8 je lepsia, ked to porovnam, co ma dost prekvapilo. Je pravda, ze ta 956cm vie ist do vyssich otacok ako 1108cm.Ale to je aj kompresiou co je 9,2:1..
-samonavijacie pasy
-manualny sytic s kontrolkou
-opierka hlavy a pekne sedadla a tapacirum (urobim fotky cez vikend)
-vyhrievanie zadneho okna
-a sakra dobre kurenie :lol:
Sme sa rozpravali s jozom-ke a mali sme obaja rovnaky nazor ju dat do takeho stavu:
http://www.resimmotoru.com/data/media/6 ... Alpine.jpg
R8,R12,Twingo

User avatar
jozo-ke
Posts: 1964
Joined: Sun Oct 28, 2007 1:41 pm
Location: Košice
Contact:

Post by jozo-ke » Fri Mar 28, 2008 8:33 am

No musim len súhlasiť,ide perfektne :) no ani Vám nevravím čo mi ráno priateľka povedala..: "si ju mohol kúpiť" !!! :x no nenaštve ťa to.No a keď bude vyzerať ako Alpine tak to bude perfektné :wink:
P.S.:Niet zač Mike,ale občas sa mi dáš povoziť všakže :P :wink:
ex - Renault Clio 16V 92"
ex - Renault 5 GTE 91"

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Fri Mar 28, 2008 9:40 am

Mike tak toto som pocul v jednej sekunde aj ja od mojej zeny na Dauphina... Po boji su hrdinky

Tak napiste alebo dnes mi volajte co potrebujete idem do R5 dopěte tak mozem sa kuknut po veciach ... motory su aj R5 Alpine atmo aj turbo

PS: v tej íťž je dobra ostra vacka ... v kobinacii s blokom motora SR5 1.4 a hlavu z R5 ... 1.3 ide ako sarkan....

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Post by Anarki » Fri Mar 28, 2008 11:18 am

Blahoželám ku kúpe R5 :D
Zároveň mi ale nedá aby so nekritizoval vysoko zlodejskú cenu. :twisted:
To auto po stránke karosérie má cenu jednej Študentskej pečate z Tesca v akcii. Človek čo Vám ju predal je .......... (nepoznám slušné slovo) a najradšej by asi aj na svojej každodennej tvorivej práci (na WC) zarábal modré bankovky :roll:
V ČR sú podobné kúsky za odvoz prípadne za prepis a s plným kufrom N.D. Bohužiaľ na Slovensku máme ceny áut také aké máme :?

No aj tak som rád že ste hu zachránili :)

Želám veľa štastia.
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

User avatar
jozo-ke
Posts: 1964
Joined: Sun Oct 28, 2007 1:41 pm
Location: Košice
Contact:

Post by jozo-ke » Fri Mar 28, 2008 12:36 pm

:arrow: Majmajko: Mike stým problém nemal,to skor ja;)to vravela moja polovička.
:arrow: Anarki: radšej dam 5 tisíc,ako keby to mal nejaký fagan rozbiť na poli.Dauphine stál 2x toľko a predsa sa kupil:)
ex - Renault Clio 16V 92"
ex - Renault 5 GTE 91"

User avatar
vampire.five
Posts: 125
Joined: Tue Oct 23, 2007 7:28 am
Location: Cr

Post by vampire.five » Fri Mar 28, 2008 1:16 pm

jozo-ke wrote::arrow: Majmajko: Mike stým problém nemal,to skor ja;)to vravela moja polovička.
:arrow: Anarki: radšej dam 5 tisíc,ako keby to mal nejaký fagan rozbiť na poli.Dauphine stál 2x toľko a predsa sa kupil:)
Dauphine je podle me jeste levny, ale r5 s timto motorem je dost draha. I kdyz kamos ju mel a bylo to brko, je to strasne zivy.

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Post by Anarki » Fri Mar 28, 2008 1:42 pm

Šak Dauphin po zrenovovaní bude aj o dosť vzácnejší než Renault 5 pred Faceliftom :wink:
Ja nikomu nič nevyčítam len som si uľavil nad drzosťou slovenských predajcov áut. :P
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Post by -=Mike=- » Fri Mar 28, 2008 2:10 pm

No ano 5tisic je dost.Ale ako hovoril jozo-ke, radsej ju odkupit ako by skoncila v zlych rukach..A ked o to ide, radsej 5tisic za R5 ako za Skodu 120 :wink:
Nemam predstavu, co bude ma stat klampiarina + novy lak.. Ale tesim sa na to velmi.. :wink:
R8,R12,Twingo

User avatar
vampire.five
Posts: 125
Joined: Tue Oct 23, 2007 7:28 am
Location: Cr

Post by vampire.five » Fri Mar 28, 2008 2:24 pm

-=Mike=- wrote:No ano 5tisic je dost.Ale ako hovoril jozo-ke, radsej ju odkupit ako by skoncila v zlych rukach..A ked o to ide, radsej 5tisic za R5 ako za Skodu 120 :wink:
Nemam predstavu, co bude ma stat klampiarina + novy lak.. Ale tesim sa na to velmi.. :wink:
mam doma na tuto R5 ridici tyc v hliniku, z R5 Alpine Turbo a kola z Alpiny. Jeste predni kotouce, brzdice a tehlice. Esi je chces, tak mi pisni SZ. Drzim Vam palce kluci. a s tou sadovkou mas recht, ridil sem to jen jednou a ti me vylecilo. R5 ma sve kouzlo a taky vykon :lol: 8)

User avatar
jozo-ke
Posts: 1964
Joined: Sun Oct 28, 2007 1:41 pm
Location: Košice
Contact:

Post by jozo-ke » Fri Mar 28, 2008 4:51 pm

No jasne že bude chcieť :) Keď sa to spraví ako Alpina tak to bude fakt krásavec..ale veď čo by sme neurobili pre naších starých krásavcov ;)

:arrow: Anarki: Aj ja by som si uľavil ale inak.Slovenský predajcovia aut sú ako kšeftári s bielim mäsom :twisted:
ex - Renault Clio 16V 92"
ex - Renault 5 GTE 91"

User avatar
maroxe
Posts: 1121
Joined: Thu Apr 28, 2005 3:06 pm
Location: Bratislava

Post by maroxe » Fri Mar 28, 2008 5:20 pm

Podla mna si dobre kupil, 5.000 nie je za toto auto podla mna vela, ked vravis ze dobre ide a mas ho rad. A je to skvely rocnik, ako vino. :wink:
Dneska pri nasej tvdnucej mene 5.000 prepijes za dve noci ani nevies jak. Podla mna si dobre investoval a drzim ti palce. :)
Sexgrafik Renault Classic Clubu

User avatar
Alex
člen RCC
Posts: 2448
Joined: Fri May 05, 2006 10:22 am
Location: Okres Senec

Post by Alex » Fri Mar 28, 2008 5:30 pm

hlavne je to uz podla mna rarita zohnat 5tku s takym rocnikom vobec, nietoz este v dobrom stave. takze hura do renavacie :o
Image
Renault R8 1132 r.v. 1970

Post Reply