Renault 21. zvýšenie výkonu

Tipy, triky, alebo sa len pochvalte..

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

User avatar
Marco
Posts: 51
Joined: Sat Jun 06, 2009 8:43 am
Location: Sliač a Banská Bystrica

Post by Marco » Wed Jun 10, 2009 4:12 pm

Díky,pozriem stránky...

A ja netvrdím že to nieje iné,len stále opakujem že keď ich k sebe obuté priložíte,sú na "výšku" rovnaké. ;)

For matus:
Chcem sa odlíšiť,chcem mať niečo iné...
Samozrejme kúpou Porsche by som sa odlíšil dosť,ale ja som si kúpil,respektíve odkúpil to načo som mal a ako študent mám a nechcem byť šedá myš v dave...
Nato mám príliš "zlú" povahu aby som bol dobručký s obyčajným autom. ;)
(aj keď ako tak rozmýšlam,to čo som zatiaľ a to čo ešte do toho auta vrazím by stačilo na nejakú nabúranú 968 :?)

A naozaj sa neboj,bude to decentné a z tých rokov...
(ako som napísal má to byť youngtimer pretože tie roky milujem :))
Vlastne myslím že budete prekvapený aké auto som si zvolil za predlohu. :D
V každom prípade sa nechajte prekvapiť...

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Wed Jun 10, 2009 4:16 pm

Pocuj a ako by si sa s porsche odlisil ? vsak to ma kazdy student ci pipinka..... by som povedal ze R21 je na SK menej

User avatar
Marco
Posts: 51
Joined: Sat Jun 06, 2009 8:43 am
Location: Sliač a Banská Bystrica

Post by Marco » Wed Jun 10, 2009 4:24 pm

Majmajko wrote:Pocuj a ako by si sa s porsche odlisil ? vsak to ma kazdy student ci pipinka..... by som povedal ze R21 je na SK menej
Dunajská lužná je potom dobré mestečko... :)
(ak ak aj majú,tak určite majú nejaké Boxtre alebo nejaké hračky čo sa na Porsche iba hrajú,podľa mňa posledné dobré Porsche bolo z 93,ešte vzduchom chladená 993 ;))

Teda prepáč,ale v BB sú všehovšudy dokopy tak 15 až 25 Poršákov a nemyslím že je to dosť... :D
Keď si to porovnáš trebars s Fábiou... :D

V každom prípade ja som na svoje autíčko milované hrdý a za nič by som nemenil,Porsche som uvádzal ako príklad... ;)

User avatar
Marco
Posts: 51
Joined: Sat Jun 06, 2009 8:43 am
Location: Sliač a Banská Bystrica

Post by Marco » Wed Jun 10, 2009 4:30 pm

Dobre,a teraz na vážnu tému...
Pozrel som si tú stránku je dorbá,a zistil som že ma treba dať utratiť!
Myslím že by to bolo najlepšie...
Ani neviem ako to napísať,ale mali ste pravdu... :D

Totiž ono 195/50 a 215/50 sú úplne iné,len ja debil blbý mám na aute 215/40!!!
Ja už som do výradu,mňa tá škola a práca ničí,jednoducho som sa tu fakt ale fakt vyznamenal...
Musíte mať zomňa šoufky... :(

Pardon,asi sa idem zakopať a ostanem tam tak dlho,ako to len pôjde... :( :( :oops:

Mrzí ma že som Vás presviedčal o niečom čo nieje pravda,ale ono,nemám na seba slov... :D
Ide mi! :D

Potrebujem volno... :D
Teda teraz čiastočné mám,môžem byť nachvílu v práci na nete. :D

Ale čo stoho,keď sa hambím ako pes... :D

Takže znova pardón,mea culpa... :cry:

User avatar
Jan Kalina
Posts: 306
Joined: Wed Aug 10, 2005 4:24 pm
Location: CZ-královéhradecko

Post by Jan Kalina » Wed Jun 10, 2009 10:28 pm

Ale však v pohode, pomýliť sa môže každý, nie? :) Celý to vzniklo asi z toho, že se v jednom vlákně probírá milion věcí najednou, některý opakovaně a že se něco pomotá ani pak nepřijde. V životě toho ještě popleteš, nedělej si z toho těžkou hlavu :D
Honza
R20 TS 2.0 82/R20 Turbo-D 2.1 83/R25 V6Turbo 2.5 86/R25 Turbo-DX 2.1 85/R25 V6Injection 2.7 85/Express 1.4 8?/Express 1.9d E3/R25 V6Injection 2.9 87,88/Fuego 2.0GTX Automatic 83/Fuego 2.2GTX 85

User avatar
Jan Kalina
Posts: 306
Joined: Wed Aug 10, 2005 4:24 pm
Location: CZ-královéhradecko

Post by Jan Kalina » Tue Jun 16, 2009 7:01 pm

Jak si tu psal o tý spojce, že tam máš něco jinýho než je obvyklý...tak sice jsem něco měl v hlavě na mysli, ale až teď jsem se podíval, abych si to ověřil, abych nepsal nějaký bludy. U R21 jsou 2 provedení ovládacího mechanismu spojky - a to přítažný a přítlačný systém a liší se to podle typu motoru a převodovky. Takže si myslím, že jsi měl na mysli jednu z těchto 2 variant :)
Honza
R20 TS 2.0 82/R20 Turbo-D 2.1 83/R25 V6Turbo 2.5 86/R25 Turbo-DX 2.1 85/R25 V6Injection 2.7 85/Express 1.4 8?/Express 1.9d E3/R25 V6Injection 2.9 87,88/Fuego 2.0GTX Automatic 83/Fuego 2.2GTX 85

User avatar
Marco
Posts: 51
Joined: Sat Jun 06, 2009 8:43 am
Location: Sliač a Banská Bystrica

Post by Marco » Tue Jun 16, 2009 7:33 pm

Jan Kalina wrote:Jak si tu psal o tý spojce, že tam máš něco jinýho než je obvyklý...tak sice jsem něco měl v hlavě na mysli, ale až teď jsem se podíval, abych si to ověřil, abych nepsal nějaký bludy. U R21 jsou 2 provedení ovládacího mechanismu spojky - a to přítažný a přítlačný systém a liší se to podle typu motoru a převodovky. Takže si myslím, že jsi měl na mysli jednu z těchto 2 variant :)
Je to možné,nehádam sa,urite sa vyznáš lepšie,len viem že je to taký systém ako používa Porsche 911...
Teda normálne povedané,je divná ale je super na odpich a "rejsové" zaobchádzanie...

User avatar
Mario Horak
člen RCC
Posts: 769
Joined: Wed Apr 12, 2006 11:00 am
Location: Bratislava

Post by Mario Horak » Thu Nov 19, 2009 7:53 pm

Vyskĺzna spojka je "odborný" preklad z francúžštiny. Ide o úpravu pôvodne v skupine B, neskôr všeobecne rozšírenú a úspešnú. Princíp spočíva v tom, že gufero pod zotrvačníkom má upravený prítlak britu tak, aby prepúšťalo regulované dávky oleja do spojkovej skrine, čím je spojka mazaná a lepšie kĺže. Istý čas som to mal namontované na Angeline a momentálne to používam na našej Octavii. 8)
Renault R5 GTE, Renault Caravelle

User avatar
Mondrejka
člen RCC
Posts: 590
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:28 am
Location: Rovinka
Contact:

Post by Mondrejka » Sun Dec 20, 2009 2:38 pm

No Mario bol zrejme unaveny ked pisal vecer prispevok vyssie,ale samozrejmostou je ze spojka sa nema klzat, podla mna ak chces lepsi odpich musis vymenit pritlacny tanier a lamelu za "sportovu" sice vydrzi menej km ale bude lepsie "zaberat". Inak celkovy suhrn po precitani vsetkych prispevkou je ze ak menit vyfuk kvoli vykonu tak jedine u odbornikov a cely komplet.Vymena koncoveho dielu je len kvoli "zvuku" Otvorene sanie s bavlnenym filtrom pomoze takze to je celkom dobry napad, k tomu dobre sviecky a kable.Este je tu moznost odlahcenia zotrvacnika ako aj celkoveho odlahcenia auta. Take lahucke vhodne velke kolesa dokazu zazraky, mam to odskusane na vlastnom aute. A nakoniec je tu cesta chiptuningu co prida asi najviac vykon na motore. (zaroven mu to znizi zivotnost). Bodykit je dilema zalezi na vkuse majitela. To iste sa tyka kolies.

Zaroven davam do pozornosti vyhlasku 464/2009

http://natankuj.sme.sk/c/5113796/uplne- ... idiel.html

kde nemozes mat ine pneu a disky ako mas v OEV, to iste plati o hluku ktore vydava auto t.j. aj vyfuk.


Takze idealne je zvysovat vykon skytym sposobom ako je to sanie a chiptuning,odlahcenie.Okrem ineho pekne seriove auto ktore ide ako raketa prekvapi vsetkych ovela viac ako nejaka bodykitova prisera so strasne hlucnym vyfukom.
Clen RCC klubu R5 GTE 1,7i (1988) do 6/2007 momentalne s vozidlom od skupiny Renault.

User avatar
Mario Horak
člen RCC
Posts: 769
Joined: Wed Apr 12, 2006 11:00 am
Location: Bratislava

Post by Mario Horak » Mon Dec 21, 2009 11:48 am

Maťo: Nebol som unavený. Inak popisovaná úprava gufera je vo Francúzsku aj patentovaná. Autorom patentu je sám Jacques Baptiste. :wink: Honza to určite pozná a som presvedčený, že to mal namontované na mnohých svojich Renaultoch len slovenský názov je ťažko zrozumiteľný. :D
Renault R5 GTE, Renault Caravelle

User avatar
Marco
Posts: 51
Joined: Sat Jun 06, 2009 8:43 am
Location: Sliač a Banská Bystrica

Post by Marco » Mon Jan 25, 2010 8:05 pm

No po dlhšej dobe som tu... :D
Ohľadne mojej R21 SW EVO2 žiadne zmeny,od septembra je v lakovni, nič sa nerobí... :(
Ale dobrá správa je že sme si do rodiny pridelil Lagunu GT kombi a je to stroj,proste tích 205 koní to je koniec... :)

A som rád že niekto pochopil tú spojku...ďakuejm za podporu. :D

For Mondrejka :
Prosím súď až keď bude hotovo a uvidíš... ;)

User avatar
Mondrejka
člen RCC
Posts: 590
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:28 am
Location: Rovinka
Contact:

Post by Mondrejka » Tue Jan 26, 2010 9:03 am

Marco, prepac nemyslel som to tak ako si to pochopil, kazde auto s bodykitom moze byt pekne no moze byt aj hrozne, tak dufam a prajem Ti nech sa Ti podari ten prvy pripad a auto bude pekne.
Clen RCC klubu R5 GTE 1,7i (1988) do 6/2007 momentalne s vozidlom od skupiny Renault.

Post Reply