Priečny celonerezovy výfuk na Renaulte 8

Tipy, triky, alebo sa len pochvalte..

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

User avatar
Alex
člen RCC
Posts: 2448
Joined: Fri May 05, 2006 10:22 am
Location: Okres Senec

Post by Alex » Mon Nov 12, 2007 11:37 am

No neviem ci Pedro myslel original vyfuk lebo ten co tam ma je nejaka domaca robka. Kazdopadne ja by som siel do niecoho noveho zaujimaveho, ved teraz mam originala a citim ze je na case trosku renaultku vyfukovo omladit.
Matus a ako si predstavujes seriovy antikorovy? Oni tam do tychto vyfukov neradi davaju prepazky lebo tie sa vovnutri casom rozsypu kedze sa nerobia z antikoru. tvar by ale nemal byt problem spravit
Image
Renault R8 1132 r.v. 1970

pedro
člen RCC
Posts: 747
Joined: Sun Feb 11, 2007 11:39 am
Location: Bratislava

Post by pedro » Mon Nov 12, 2007 11:38 am

matus wrote:jozo-ke: No antikor je pomerne drahy a blbo sa s nim robi, takze preto sa ti moze zdat cena vyssia ako za plech. Na druhej strane je to jednorazova investicia. Ked ti cele auto zhrdzavie, zostane z neho len hlinikova hlava a nerezovy vyfuk 8)

Ja osobne som od AMA nic este nebral, ale co som sa stretol z nazormi, zatial stale pozitivne :!:

Pedro: do toho seriove antikoroveho ideme spolu!! Mam jeden na hrdzavy plechat na vykuchanie a porovnanie pre majstrov. :lol:
Tesim sa!! :D Rozmyslam, ci si dam spravit podla oroginalu, alebo podla toho co tam mam teraz, lebo ma celkom dobry zvuk...
Uvidime, dame na jar hlavy dokopy a vymyslime nieco :D

pedro
člen RCC
Posts: 747
Joined: Sun Feb 11, 2007 11:39 am
Location: Bratislava

Post by pedro » Mon Nov 12, 2007 11:40 am

Alex wrote:No neviem ci Pedro myslel original vyfuk lebo ten co tam ma je nejaka domaca robka. Kazdopadne ja by som siel do niecoho noveho zaujimaveho, ved teraz mam originala a citim ze je na case trosku renaultku vyfukovo omladit.
Matus a ako si predstavujes seriovy antikorovy? Oni tam do tychto vyfukov neradi davaju prepazky lebo tie sa vovnutri casom rozsypu kedze sa nerobia z antikoru. tvar by ale nemal byt problem spravit
Je to sice vyrobene doma, ale ma lepsi zvuk ako tvoj "original" :wink:

User avatar
Alex
člen RCC
Posts: 2448
Joined: Fri May 05, 2006 10:22 am
Location: Okres Senec

Post by Alex » Mon Nov 12, 2007 12:00 pm

to som ani nespochybnoval.
len som upozornil na to ze matus hovori o original vyfuku a ty o tom svojom robenom.
urcite ale taky pekny dobre spraveny nerezovy bude mat lepsi zvuk ako seriovy osmickovy co mam, preto to chcem aj riesit :wink:
Image
Renault R8 1132 r.v. 1970

User avatar
Majmajko
Moderator
Posts: 5308
Joined: Thu Mar 10, 2005 9:31 am
Location: Dunajská Lužná
Contact:

Post by Majmajko » Mon Nov 12, 2007 3:59 pm

Ja len ze na jaro by som necakel :!:
... minimalne 2 mesiace je cakacka teraz na vyfuk. :roll:

No myslel som ze by som si dal na R16 porobit kopiu originalneho ale z nerezu (zrejme by bol dozivotny pokoj s vyfukom) no na potvoru som kupil nove tlmice tak neviem ci nebudem len opravovat .... hlavne pri odhadovaniej cene cca 15t za nerez

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Post by -=Mike=- » Mon Nov 12, 2007 10:25 pm

Aka moze byt priblizna cena vyfuku z nerezu podobneho ako ma maroxe ?
R8,R12,Twingo

User avatar
Alex
člen RCC
Posts: 2448
Joined: Fri May 05, 2006 10:22 am
Location: Okres Senec

Post by Alex » Tue Nov 13, 2007 8:32 am

no viac ako si myslis :D
priprav si pre istotu 10 litrikov :wink:
Image
Renault R8 1132 r.v. 1970

pedro
člen RCC
Posts: 747
Joined: Sun Feb 11, 2007 11:39 am
Location: Bratislava

Post by pedro » Tue Nov 13, 2007 12:46 pm

Alex wrote:no viac ako si myslis :D
priprav si pre istotu 10 litrikov :wink:
Ale akych 10 litrikov :roll: , ved Marosov vyfuk stal osem a to je komplikovany a dlhsi ako normalne.
Ratam, ze ked mu viaceri dame objednavku naraz tak ho zrazime na 5 litrov za kus. Samozrejme pri predpoklade, ze si dame vsetci spravit klasicky osmickovsky obycajny vyfuk.
Pokial nejake specialitky tak to uz je ina pesnicka...

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Post by -=Mike=- » Tue Nov 13, 2007 2:06 pm

Pedro a ty chces klasicky alebo nieco ako ma maroxe?
Ja sa neviem rozhodnut.. Raz svoju R8 chcem dat do Gordini look.. Tak preto ma to napadlo, ze dat priecny :)
No cim nas bude viac cena pojde dole.. Snad.. :)
R8,R12,Twingo

User avatar
maroxe
Posts: 1121
Joined: Thu Apr 28, 2005 3:06 pm
Location: Bratislava

Post by maroxe » Tue Nov 13, 2007 3:02 pm

Chlapci dovolte aby som sa k tomu vyjadril :arrow:
- prepazky v nerezovom vyfuku sa mozu robit aj z nerezu, ale to bude sakra narocne a drahe, takze Pedro, nie 8, ani 10, ale aj 12 litrickov...
- ak bez prepazoka vytlmenia, tak to bude hucak, preto mam ja dva bezprepazkove tlmice za sebou, ti co nechceli pricny si davali druhy tlmic medzi zadne celo a chladic, ale to je blbost, lebo sa to tam zbytocne kruti...
- co sa tyka originalu a neoriginalu, odporucam po mojich skusenostiach a depkach z osmiciek, si robit auto pre seba a nie do muzea, avsak s citom, lebo ide o historicke dedicstvo, ale pokial s tym clovek nemieni kseftovat, ale sa z toho tesit, dal by som tam co najlepsi nerezovy vyfucik a kludne si urobil do zasoby este jeden dalsi a menil ich podla nalady, a naozaj sa da cena potom tlacit trocha dole, ale zas nie moc, lebo pri rucnej vyrobe zas mnozstevne zlavy nefunguju jak u vietnamcov!!! Kazdopadne je celonerez dobra volba a na osmicku ked sa to robi bez prepaziek a volovin to nie je tak strasne drahe.

drzim palce! :wink:
Sexgrafik Renault Classic Clubu

pedro
člen RCC
Posts: 747
Joined: Sun Feb 11, 2007 11:39 am
Location: Bratislava

Post by pedro » Tue Nov 13, 2007 10:03 pm

maroxe wrote:Chlapci dovolte aby som sa k tomu vyjadril :arrow:
- prepazky v nerezovom vyfuku sa mozu robit aj z nerezu, ale to bude sakra narocne a drahe, takze Pedro, nie 8, ani 10, ale aj 12 litrickov...
- ak bez prepazoka vytlmenia, tak to bude hucak, preto mam ja dva bezprepazkove tlmice za sebou, ti co nechceli pricny si davali druhy tlmic medzi zadne celo a chladic, ale to je blbost, lebo sa to tam zbytocne kruti...
- co sa tyka originalu a neoriginalu, odporucam po mojich skusenostiach a depkach z osmiciek, si robit auto pre seba a nie do muzea, avsak s citom, lebo ide o historicke dedicstvo, ale pokial s tym clovek nemieni kseftovat, ale sa z toho tesit, dal by som tam co najlepsi nerezovy vyfucik a kludne si urobil do zasoby este jeden dalsi a menil ich podla nalady, a naozaj sa da cena potom tlacit trocha dole, ale zas nie moc, lebo pri rucnej vyrobe zas mnozstevne zlavy nefunguju jak u vietnamcov!!! Kazdopadne je celonerez dobra volba a na osmicku ked sa to robi bez prepaziek a volovin to nie je tak strasne drahe.

drzim palce! :wink:
Ked tvoj stal 8 a to ma dva tlmice a je dlhsi, tak ako moze klasicky kratky este viac...sorry ale naozaj nerozumiem tvojim vypoctom.
JA HOVORIM STALE o klasickom kratkom osmickovskom vyfuku, nie o kanalizacnom potrubi ako to vidime na niektorych skodovackych tuningacoch :)
Pokial si dame spravit a to OPAKUJEM aspon traja styria rovnaky tak pojde s cenou dole, aj ked neni Vietnamec Marosko :wink:
Pokial ale kazdy pojde do ineho tak to uz je ina rec..
Chcelo by to aby kazdy dal nejaku predstavu sem na forum, ci to ma vobec vyznam davat dokopy..

pedro
člen RCC
Posts: 747
Joined: Sun Feb 11, 2007 11:39 am
Location: Bratislava

Post by pedro » Tue Nov 13, 2007 10:07 pm

-=Mike=- wrote:Pedro a ty chces klasicky alebo nieco ako ma maroxe?
Ja sa neviem rozhodnut.. Raz svoju R8 chcem dat do Gordini look.. Tak preto ma to napadlo, ze dat priecny :)
No cim nas bude viac cena pojde dole.. Snad.. :)
Ja chcem klasicky, nie taky ako ma Maros na svojej osmicke (nie ze by sa mi nepacil). Mne sa paci skor taky pisklavejsi zvuk. Inak ja mam vyfuk dobry, len ked dam teraz auto do poriadku, tak bude ten stary vyfuk blbo vyzerat, predsa nerezovy nablyskany je krajsi.
Okrem toho kazdy ma iny vkus, tak preto chcem aby vsetci vyjadrili nazor aky by chceli oni.. :D

User avatar
Alex
člen RCC
Posts: 2448
Joined: Fri May 05, 2006 10:22 am
Location: Okres Senec

Post by Alex » Tue Nov 13, 2007 11:14 pm

:arrow: pedro ked chces klasicky vyfuk tak ti poskytnem seriovy osmickovy, potom ked budem mat novy bublavy.
a s tou cenou sme to uz raz preberali, asi si pri tom nebol. maros mal dobru cenu a spominal ze ten vyfuk by stal tak isto ci by bol priecny alebo nie. mozno sa ti k tomu este vyjadri...
i ked tiez myslim ze by to mozno mohlo byt aj o par stovak lacnejsie kvoli materialu, atd... :wink:
Image
Renault R8 1132 r.v. 1970

User avatar
maroxe
Posts: 1121
Joined: Thu Apr 28, 2005 3:06 pm
Location: Bratislava

Post by maroxe » Wed Nov 14, 2007 10:04 am

to Pedro: precitaj si este raz moj prispevok. Inak k tomu nemam co dodat. Hlavne si uvedom rozdiel medzi vyfukom bez prepazok ako mam ja, cize len rura a tlmic bez prepazok cize valec, a taky aky chces ty, teda zrejme s nerezovymi prepazkami, cize nerezova kopia klasickeho vyfuku, potom to bude urcite drahsie a narocnejsie na vyrobu. Mne dal uz typek zlavu, lebo som mu tam doniesol par klientov, cize s cenou dole urcite moze trocha ist, ale presne ako pise Alex, cize len za robotu par stovak, este raz:
on tie veci robi vlastnorucne, nedovaza ich a neprihadzuje len tak baj oko, prihadzuje si za vykonanu pracu, a to je rozdiel, lebo ist dole s cenou za pracu je dost o inom ako ist dole s cenou za nadhodnotu za dovoz alebo tak ako to robia ti Vietnamci, takze preto som na to poukazal, cize pozor pri jednani. AMA nie je manufaktura, ale je to podla mna isty druh umeleckej cinnosti, chalanov to zjavne bavi, nie je to o kvantite ale o kvalite vyroby... :wink:
Sexgrafik Renault Classic Clubu

User avatar
-=Mike=-
člen RCC
Posts: 1216
Joined: Thu Aug 04, 2005 10:46 pm
Location: Slovensko
Contact:

Post by -=Mike=- » Wed Nov 14, 2007 1:46 pm

Tak pani.. Najlepsie sa priamo dohodnut s firmou.. Cena sa bude urcite menit podla druhu vyfuku.. Islo tu otazkou len o pribliznu cenu vyfuku.. Takze, bude rozdiel ked sa daju urobit 4 rovnake vyfuky ako kazdy iny. A ako pozeram kazdy chce iny vyfuk :lol:
Ja stale niesom pevne rozhodnuty ci pre klasicky alebo priecny vyfuk..
Kto pozna a ma nejake dobre skusenosti s firmami, ktore vyrabaju vyfuky dajte link :wink:
R8,R12,Twingo

Post Reply