R5 GTL - predaj, alebo diely a -> vrakovisko

Moderators: Anarki, Majmajko, matus

User avatar
mono
Posts: 59
Joined: Mon Apr 13, 2009 2:31 am

R5 GTL - predaj, alebo diely a -> vrakovisko

Post by mono » Mon Sep 27, 2010 7:48 pm

Ahojte

s lutostou musim konstatovat, ze moja stara Renault 5 GTL mi zda sa dosluzila.

Odisiel starter, cim sa zoznam jej problemov rozsiril na pre mna uz financne neunosnu mieru + ako hlavne auto mam R5 GTT, investujem do neho, toto som mal ako nahradne.

O co ide:
- Renault 5 GTL
- 1397 cm3, benzin
- rv. 1987
- najazdene 195 000 km

Slabe stranky
- starter odisiel, treba novy, alebo repas
- spojka dosluhuje
- tecie olej asi z tesnenia pod hlavou
- volant mierne vibruje pri jazde, daco s kolesom alebo riadenim
- hrdza na prednych stlpikoch, na oboch stranach
- cez vyssie zmienene hrdzave stlpiky sa donutra na pravej strane dostava voda
- hrdza vpredu napravo nad kolesom + na spolujazdcovych dverach
- jedna lista nad pravym zadnym kolesom nenalakovana
- prasknuty predny naraznik
- auto zo spodu podla odborneho vyjadrenia celkom zle, podozrenie na zle opravenu havariu, cize hrdzavie
- regulacia kurenia nejde, podla rocneho obdobia sa prehadzovala nastalo klapka
- emisna kontrola konci v teraz oktobri


Silne stranky
- interier je celkom v pohode, koberec aj sedacky
- prevodovka mi prisla ok, neskripala ani nic
- nestandardny lak, asi po domacky namiesany
- auto po roztlaceni ide :)


Vzhladom na vyssie uvedene su investicie do auta celkom otazne. Na mna je to uz vela.

Ak by to nikto nekupil, tak ako som zistil, podla slovenskych zakonov musim pri odhlasovani auta doniest doklad, ze auto bolo odovzdane na srotovisko. Oficialne neexistuje ze by som ho rozpredal na nahradne diely.

Moja otazka - co vsetko musi v aute zostat ked ho chcem zaniest na vrakovisko? Do akej miery ho mozem vykuchat/rozpredat diely, co v nom musi byt, ked im ho donesiem??

Ak to nepredam v celku, prijimam objednavky na diely ktore nemusia byt sucastou auta ked ho zanesiem na "ekologicke spracovanie"

Par foto:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Post by Anarki » Mon Sep 27, 2010 9:34 pm

Ak to nepredáš vkuse tak si rezervujem predné sedadlá a konzolu na autoradio. :wink:
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

User avatar
MiKo
člen RCC
Posts: 1105
Joined: Thu Jun 12, 2008 6:46 pm
Location: Ladce - Slovensko

Post by MiKo » Mon Sep 27, 2010 10:38 pm

Ja by som z dielov zobral masku a kapotu - dam na vymenu zlu ak by ju bolo treba do srotu a hlasim sa ako druhy do poradia na tu konzolu na radio..
Renault 5 GTX 1.7i, 1990, Project GTX-E
Renault 19 Cabrio 1.8i, 1995
Renault 5 TL 1.4 - Žebro na ND
Renault Clio 1.2 16V, 2002 - UNICYKEL
EX - R5 TL 1.1, 1989 - predané
EX - R5 GTE, R5 GTT - DDO
Ford Mondeo Turnier Ghia Durashift 2,0TDCi:( - DAILY CAR

User avatar
krestan
Posts: 518
Joined: Fri Nov 07, 2008 3:26 pm
Location: Šalgovce
Contact:

Post by krestan » Tue Sep 28, 2010 6:57 am

jezis mna d*bne jaka je kraaasna.. nemate mi niekto pucit nejake euri ?? ja by som ho zobral v celku take ake je !! ziadne nahradne diely !! zatial nic nerozoberaj.. !! nic im nedavaj.. a hlavne napis cenu co zato chces.. jeeezisimaria !!!


mono ak je to ta co si bol nanej umna tak tuuu chcem !!!! p*ci a j na lizing !! len ju nerozoberaj .. preboha...
Renault 5 1,6D ex - brikety patria do kachiel ,Renault 5 1,4 i - v uzivani drahej polovičky ,osobne vozidlo
Renault 5 1,7 GTE

RCC SR na Facebooku http://www.facebook.com/group.php?v=photos&gid=251338922390#/group.php?v=info&gid=251338922390

User avatar
Andrej Rosák
Posts: 351
Joined: Tue Aug 08, 2006 11:44 am
Location: Velky Grob

starter

Post by Andrej Rosák » Tue Sep 28, 2010 7:54 am

Ak ti chyba starter ku stastiu-pojazdnosti, dohodni sa s Maroxom, a ja ti dam jeho starter... nosim ho uz asi rok v kufri :-) ... v najhosrom spojazdnis auto a budes ho moct lepsie predat...

User avatar
mono
Posts: 59
Joined: Mon Apr 13, 2009 2:31 am

Post by mono » Tue Sep 28, 2010 9:21 am

krestan wrote:jezis mna d*bne jaka je kraaasna.. nemate mi niekto pucit nejake euri ?? ja by som ho zobral v celku take ake je !! ziadne nahradne diely !! zatial nic nerozoberaj.. !! nic im nedavaj.. a hlavne napis cenu co zato chces.. jeeezisimaria !!!


mono ak je to ta co si bol nanej umna tak tuuu chcem !!!! p*ci a j na lizing !! len ju nerozoberaj .. preboha...
krestan, klud, este nerozoberam :)
ano, je to ta na ktorej som bol u teba.

o cenu by ani tak neslo, samozrejme by som bol radsej keby este niekomu posluzila, ako keby mala ist na vrak.

ale - slabych stranok ma dost. na prvy pohlad nevyzera najhorsie, kedze ma asi stvorrocny lak. vtedajsi majitel to ale spravil slendriansky, takze bude kvitnut cim dalej veselsie. A tu farbu si on namiesal sam, neni to ofic renault odtien.

na cene by sme sa asi dohodli, ale k tomu mas este 66 eur za prepis, a povedzme 150 za zakonnu. emisna kontrola je teraz do oktobra, nedaj sa zmiast fotkou, na nalepke sa poomylili, na karticke je uvedeny tento rok.

User avatar
mono
Posts: 59
Joined: Mon Apr 13, 2009 2:31 am

Post by mono » Tue Sep 28, 2010 9:26 am

Anarki wrote:Ak to nepredáš vkuse tak si rezervujem predné sedadlá a konzolu na autoradio. :wink:
Anarki, to by si tieto sedadla chcel dat do turba?
neviem co mas so svojimi, ale na tvojom mieste by som isto nechal zreparovat originalne. neviem ako by tieto vyzneli v turbe vizualne a v zakrutach z nich budes pri gtt vykone vypadavat :)

inak, ako je tam ten renault odznacik, tak pod nim je diera ;)

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Post by Anarki » Tue Sep 28, 2010 11:54 am

Malá dierka mi nevadí, ihlu a niť ovládam od svojich 7 rokov (babička naučila). :) Aby si bol v obraze, keď som GTT kúpil tak som žiadne origo predné sedáky nedostal ale tvrdé kofotiny z Hondy Civic 4 Zylinder :twisted: Medzitým som si zohnal jednu Blue Raider od Milana Vodu a druhú oranžovú od ExBurna. Tá modrá musela ísť na prevarenie lebo bola dokriva pozváraná a popri tom som zistil, že by nebolo od veci rovno vymeniť aj presedené bočnice ktoré boli pozliepané obuvníckym lepidlom. Tá Exburnova má kostru OK ale okrem presedených bočníc má potrhanú látku, síce som ju do krásy zašil ale predpokladám, že sa to bude trhať ďalej je vyťahaná od slnka a potu. Origo sedaky sú výborné pre človeka čo s GTT jazdí iba na zrazy. Niekto ako ja čo s tým jazdí každý deň by ich zničil za 1-2 roky nech by boli sebazachovalejšie. :idea: Naproti tomu tie čo máš ty vydržia 100 krát viacej, nebude mi vadiť dať na nich poťahy a sadať do nich dennodenne, niet na nich čo zničiť. :)

Inak sa prikláňam ku Krestanovi, ak ju chce tak mu ju daj vcelku, bola by jej škoda, zvlášť interiér je dosť zachovalý. :idea:
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

User avatar
krestan
Posts: 518
Joined: Fri Nov 07, 2008 3:26 pm
Location: Šalgovce
Contact:

Post by krestan » Tue Sep 28, 2010 1:33 pm

mono.. na cene zalezi.. mas smolu do tvojej r5 som sa zamiloval v ten moment ked som prvy krat sliapol na plynovy pedal a urcite sa pamatas ze som tio ju poctivo poprehanal.. take tie chyby ktore ty menujes, su premna len ozdobne kvietky na korune krasy toho auta.. pokial medzi nami pride k nejakej obchodnej aktivite budem si musiet pozicat.. ale nech.. !!! to auto chcem..

teda aspon dufam ze mi to vyde..

Anarky : dakujem
Renault 5 1,6D ex - brikety patria do kachiel ,Renault 5 1,4 i - v uzivani drahej polovičky ,osobne vozidlo
Renault 5 1,7 GTE

RCC SR na Facebooku http://www.facebook.com/group.php?v=photos&gid=251338922390#/group.php?v=info&gid=251338922390

User avatar
MiKo
člen RCC
Posts: 1105
Joined: Thu Jun 12, 2008 6:46 pm
Location: Ladce - Slovensko

Post by MiKo » Tue Sep 28, 2010 6:32 pm

Sorry za OT..

:arrow: Anarki:
Keby sa tato 5ka predala cela tak take sedadla mam aj ja, komplet predne/zadne, akurat mozno bez pojazdov ale urco sa da dohodnut..
Renault 5 GTX 1.7i, 1990, Project GTX-E
Renault 19 Cabrio 1.8i, 1995
Renault 5 TL 1.4 - Žebro na ND
Renault Clio 1.2 16V, 2002 - UNICYKEL
EX - R5 TL 1.1, 1989 - predané
EX - R5 GTE, R5 GTT - DDO
Ford Mondeo Turnier Ghia Durashift 2,0TDCi:( - DAILY CAR

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Post by Anarki » Tue Sep 28, 2010 9:04 pm

Zadné nepotrebujem, mám delené z Blue Raidera.
Chcem sedadlá ktoré nebude treba opravovať, budú zachovalé a nebudú nejako zasvinené. Pojazdy by som mal mať, keď tak mi pošli fotku a predstavu o cene. :idea:
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

User avatar
MiKo
člen RCC
Posts: 1105
Joined: Thu Jun 12, 2008 6:46 pm
Location: Ladce - Slovensko

Post by MiKo » Tue Sep 28, 2010 9:55 pm

Delene su aj tieto ale ratam s tym ze zhanas predne. Cez vikend urobim foto a ozvem sa..
Renault 5 GTX 1.7i, 1990, Project GTX-E
Renault 19 Cabrio 1.8i, 1995
Renault 5 TL 1.4 - Žebro na ND
Renault Clio 1.2 16V, 2002 - UNICYKEL
EX - R5 TL 1.1, 1989 - predané
EX - R5 GTE, R5 GTT - DDO
Ford Mondeo Turnier Ghia Durashift 2,0TDCi:( - DAILY CAR

User avatar
Anarki
Moderator
Posts: 1163
Joined: Fri May 26, 2006 12:07 am
Location: Atomograd
Contact:

Post by Anarki » Tue Sep 28, 2010 11:03 pm

Ok, díkes :wink:
[color=blue]Ošnečkovaný Cacabus Quintus FTB GT - Blue Storm 5 - Ultimate Sensational Orgasm - Cléon Family [/color] 1 a jediné GTT na svete s nezávislým kúrením :)
[img]http://sites.google.com/site/anarkir5/_/rsrc/1251195262054/Home/podpis.JPG[/img]

User avatar
mono
Posts: 59
Joined: Mon Apr 13, 2009 2:31 am

Post by mono » Wed Sep 29, 2010 2:10 pm

krestan wrote:
mono.. na cene zalezi.. mas smolu do tvojej r5 som sa zamiloval v ten moment ked som prvy krat sliapol na plynovy pedal a urcite sa pamatas ze som tio ju poctivo poprehanal.. take tie chyby ktore ty menujes, su premna len ozdobne kvietky na korune krasy toho auta.. pokial medzi nami pride k nejakej obchodnej aktivite budem si musiet pozicat.. ale nech.. !!! to auto chcem..

teda aspon dufam ze mi to vyde..

Anarky : dakujem
Tak pekne pises o mojom aute, ze mi nezostava ine ako ti dat takuto ponuku:

Predajna cena jedno euro + verejny prislub ze sa v priebehu najblizsieho roka objavis na niektorej z akcii RCC :)

co ty na to?

User avatar
krestan
Posts: 518
Joined: Fri Nov 07, 2008 3:26 pm
Location: Šalgovce
Contact:

Post by krestan » Wed Sep 29, 2010 4:11 pm

ak toto myslis vazne tak beriem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a peniazky co som si nan uz pozical mozem polovicu vratit a polovocu okamzite investovat dfo oprav.. ratam ze tak za 2 dni je komplet ... ja budem mat raketuuuu !!!!!!!!!!! yes !!!
Renault 5 1,6D ex - brikety patria do kachiel ,Renault 5 1,4 i - v uzivani drahej polovičky ,osobne vozidlo
Renault 5 1,7 GTE

RCC SR na Facebooku http://www.facebook.com/group.php?v=photos&gid=251338922390#/group.php?v=info&gid=251338922390

Post Reply